Skocz do zawartości
laki

Wymiana akumulatora w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w paskach B5 wymiana akumulatora jest dość problematyczna i uciążliwa w związku z utrudnionym dostępem, a jak wygląda wymiana w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z wymianą akumulatora, jest zamknięty w "pudełku" ale dostęp do niego jest bardzo prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem, trwa to chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wymieniony, fabryczny akumulator na wykończeniu 72Ah 640A na Vartę Silver Dynamic 77Ah 780A.

Teraz pasek odpala za dotknięciem :)

ale po włączeniu zapłonu i silnika nie gasną lamki kontrolne (żółta kierownica i ESP).

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się parę metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Mam pytanie bo w moim b6 oryginalny akumulator moll na tej kontrolce jest kolor czerwony , powinien byc zielony . Auto jakis czas stalo ,ale podobno to o niczym nie swiadczy ,trzeba pojezdzic i zobaczyc podobno. Pytanie czy po odpieciu starego i podpieciu nowego (chodzi o ta przerwe czasowa bez pradu) cos sie stanie , trzeba bedzie cos ustawiac na nowo , pogina jakies dane i pamieci . Czy nic sie nie stanie i naco zwracac uwage ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego po odpięciu aku napewno musisz ustawić ponownie date i godzinę . Wykasują się dane w mfa ( spalanie , prędkość , przebieg , czas jazdy ) , oprócz tego sterownik abs straci kalibrację . Trzeba po podpięciu zrobić jazdę próbną aby się skalibrował . Czasami jeszcze gubi kalibrację układ kierowniczy , należy go skalibrować ( przekręcić kierownicą max w prawo , przytrzymać , max w lewo przytrzymać i koniec kalibracji ). Dlatego chyba lepiej go nie odpinać tylko od czasu do czasu podładować . Co jeszcze może sie stać to nie wiem w/w przypadki wystąpiły u mnie po rozładowaniu aku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... moze glupie pytanie ... jaki jest zywot akumulatorkow w naszych paskach? oraz czy jest mozliwosc sprawdzenia go (pod wzgledem poprawnosci / wydajnosci?) jezeli tak - to gdzie takie cuda sie robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie akumulator wytrzymał 4 lata i była już jego końcówka , jak auto postało 3-4 dni to już nie zapalał . Akumulator można sprawdzić w niektórych punktach autoryzowanych sprzedaży akumulatorów lub przy sklepach fabrycznych . Sprawdzą jak zachowuje się pod obciążeniem co powie jaki jest jego stan . U mnie pod koniec pod obciążeniem pokazywał około 7 Volt co wskazywało na końcówkę eksploatacji . Normalny akumulator pod obciążeniem nie powinien spaść poniżej 10 Volt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Ja nie chce odpinac aku ale nie chce tez zeby padl mi nie wiadomo gdzie . Czy ktos jeszcze wymienial aku i jakie ma w tym temacie doswiadczenia ?

A na tej kontrolce widac czerwone ale obramowka tego jest tez czerwona wiec nie wiem , po jezdzie miernikiem pokazuje 12.85V a jak postoi 4,5,6 dni to pokazuje 12.14V co wy nato. Moze jest jakis spec na forum handlujacy aku i cos powie na ten tema ? Albo ktos wymienial w ASO i podpatrzyl jak to robia czy normalnie czy jakos inaczej ? A jesli by do klem podlaczyc dodatkowymi przewodami nowy aku potem odkrecic klemy od starego i wsadzic nowy zapiac klemy na nowym , czy nie byl by zbyt wielki prad ,nadal chyba by mial 12V nie wiecej ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens cudować ? Ustawienie daty, godziny, radia i przejechanie parę metrów w celu kalibracji to chyba nie jest duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest sens cudować ? Ustawienie daty, godziny, radia i przejechanie parę metrów w celu kalibracji to chyba nie jest duży problem.
dokladnie. Nic sie z autem nei stanie jak odlaczysz na pare minut aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wymianie podpiełem drugi na szelkach i nic nie musiałem ustawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trokadero opisz jak to robiles i co to szelki ? Czy to znaczy ze miales podpiete dwa przez jakis czas i nic sie nie stalo.

 

Jest sens cudowac by nie bylo innych niespodzianek typu (żółta kierownica i ESP) jak u laki poza kalibracjami , moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens cudować ale napewno po wymianie nie niespodzianek . Miałem akumulatorek żelowy taki jak do alarmów domowych . Podłączyłem plus na szynę zasilania w skrzynce bezpieczników obok akumulatora a masę pod silnik ( nie podłączałem pod klemy aby podczas wymiany nic się nie rozłączyło ) Potem tylko odłączenie klem i podłączenie nowego akumulatora . Trzeba tylko pamiętać by przy odpinaniu uważać na dodatnią klemę aby nie zwarła do masy . I po wymianie 100% pewności braku problemów :) Szelki czyli przewody do odpalania samochodu z drugiego akumulatora lub samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sens cudowac by nie bylo innych niespodzianek typu (żółta kierownica i ESP
zniknei po przejchaniu 50 metrow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie pytanie: wymieniłem aku w B6 TDI (faktycznie dość proste choć dostęp do "stopki" trzymającej aku nie jest prosty = można się ubrudzić ;) co na parkingu pod sklepem jest w sytuacji awaryjnej upierdliwe ;)

Ale nie o tym.

Aku które padło to było 61Ah - wydaje mi się że oryginał (brak wyraźnych oznaczeń producenta, autko kupiłem 3-letnie, teraz stuknęło mu 5)

Kupiłem za poradą sprzedawcy aku Bosha 74Ah - i jest on WIĘKSZY (jeden z wymiarów o 3-4 cm)

Mieści się idealnie, faktycznie chyba takie większe powinny być - jednak teraz nie pasuje na niego taka śmieszna 'koszulka' jakby ocieplająca, która była nałożona z góry na akumulator - no bo jest za mała.

Martwić się tym, jest niezbędna, szukać większej - czy olać bo to tylko gadżet.

Samochód jest garażowany więc jeśli to ma ocieplać to raczej nie będę miał tego problemu...

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta filcowa koszulka przecież nic nie ociepla. Raczej pełni funkcję ochronną przed przypadkowym zalaniem, zwarciem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zamiast tej koszulki kupić uniwersalny ocieplacz - powinien pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności