Skocz do zawartości
sebula1984yoo

drgania na wolnych obrotach w Passacie 1.9 tdi(105KM)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy pasatów!Mam problem z moim Passatem,a mianowicie odczuwam lekkie szarpanie na wolnych obrotach i nie ważne czy silnik jest zimny czy ciepły.Na obrotomierzu nie widać że skazówka faluje.Mam silnik 1.9 tdi 105 konny,wymieniałem wszystko oleje,filtry,rozrząd,a vag nie wskazuje żadnego problemu.Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w tym silniku sprawdzić przepływomierz, ja miałem podobny problem w golfie IV i wymiana tego elementu pomogła. Nie wiem dlaczego ale ten element czesto sie psuje w silnikach 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gnusmass

Mam identyczną wersję i ten sam objaw. Tez do tej pory nie wiedziałem co mu dolega. Podobnie jak kolega wyżej powymieniałem wszystko i nic. Skoro to może byc przepływomierz to czy warto go teraz wymieniać skoro na razie oprócz ww objawu nic sie nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz,jak najszybciej postaram się wymienić i dam znać czy objawy ustąpiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO może i ja sie tu podłącze, bo dziś zauważyłem to samo u siebie z tym, że w 2.0 TDI 140km i nie wiem co z tym zrobic. Objawy takie same jak wyzej wskazówka ani drgnie, a cała buda sie trzęsie - nie ma znaczenie położenie sprzęgła. Czyżby ten przepływomierz? Niby nie usterka ale może sie zrobi, mnie to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniku 2.0 TDI pomaga wymiana oprogramowania - była robiona w ramach akcji serwisowej. Ja za każdym razem jak jestem na przeglądzie pytam o nowe, wymieniali mi już chyba 3 razy. Ale to jest trochę inny efekt niz opisywany w silniku 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,nie bawiłem się w wymianę oprogramowania(jeszcze),ale wymieniłem przepływke i dalej to samo.Za uwarzyłem wyciek oleju z zaworu EGR i mam zamiar wyczyścić całą przepustnice.Zobaczę co się bedzie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o twoim problemie i znalazłem jedną informacje na forum jakiegoś opla, koleś napisał w nim że miał problemy z zaworem EGR, miał go uszkodzonego - wymienił go, ale razem z wymianą zauważył inną sprawę -cytuje: "Odnośnie innych mniej uciążliwych objawów to zauważyłem że po zrobieniu EGR'a jak schodzi z obrotów to miałem poprzednio małe falowanie tak z 3-5 razy góra/dół i dopiero stało w miejscu. Po zrobieniu EGR'a jak schodzi z obrotów, robi to delikatniej, równiej i na końcu staje w miejscu prawie bez falowania"

Może masz podobny objaw w związku z tym zaworem.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu, mam dokładnie ten sam problem, drgania na wolnych obrotach, byłem u mechaniora i mówił że może pompowtrysk padać, i jeżeli VAG nic nie wykazuje trzeba wyjąć pompowtryski i je jakoś prześwietlić(nie bardzo wiem o co chodzi), a do głowy przychodzi mi jeszcze jedno może to poduszka silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak właśnie myślałem,że to może poduszka ale w poprzednim Passiu co miałem B5.1.8T to jak mi poszła poduszka to objawy były inne,było słychać uderzenie silnika przy odpalaniu i trzepało masakra.Oblukałem u mnie i wyglądają spoko,czasem przestaje drgać ale na parę sekund,najbardziej czuć jak stoję w korku masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też tak myślałem, że gdyby to była poduszka to drgania byłyby odczuwalne praktycznie cały czas, a u mnie drgania raz są a raz ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem zastepczym B6 z takim silnikiem i miał podobne objawy, może nie wibracje ale jakby podskakiwał lekko na wolnych obrotach co jakis czas, wydaje mi się, że takie objawy moga być prz poczatkowej fazie uszkodzonego koła dwumasowego ale to moja hipoteza jedynie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie objawy jak opisujecie ale ledwo wyczuwalne i do tego dochodzi drganie pedalu sprzegla. Wydawalo mi sie, ze tak pracuje diesel i tak ma byc. Mam tak od poczatku tj 19000km. Teraz jest 37000km i bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem, ale u mnie jest wymienione całe sprzęgło, a drgania nadal występują :(, poza tym jak miałem uszkodzone koło dwumasowe w poprzednim samochodzie to przy wciśnięciu sprzęgła drgania ustawały, a tutaj nic to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko pracuje w cargiant w angli sprzedają tysiące aut i jeździłem setką pasków i niespotkałem sie żeby któryś się nie trząsł mój sie trzęsie i tak ponoć jest.ale jak niemam racji to prosze podpowiedzcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matys333

witam,mam takie same objawy jak koledzy opisują, trzęsie całą budą na postoju, przy wciśniętym sprzęgle itd. przy gwałtowym przyśpieszaniu w dolnym zakresie obrotów (od 1,5 tys do 2 tys) również odczuwalne są wibracje całego auta. byłem w serwisie na diagnostyce, po podłączeniu VGA i przejechaniu kilkunastu km dali wyrok !! uszkodzony pompowtrysk (leje). stwierdzili również że ten typ tak ma - wymiana na nowy w serwisie to koszt rzędu 3 tysi :(

macie może jakieś dojścia do nowych części i nie drogich???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te objawy to jest brak wywazenia sprzęgła dwumasowego Jest to normalne w tym pojeździe. Mam B6 z 60 tys i jednym rokiem serwis to zdiagnozował jednak na dzień dziejszy jest to mało uciążliwe i bedzie wymienione na gwarancji za 9 miesięcy przed upływem drugiego roku. mam chipowane auto więc sprzegło trochę szybciej się zużywa stąd juz objawy po jednym roku.

 

Nie nalezy tego mylić z falowaniem obrotów w takim przypadku przepływomierz nalezy wymienić w pojazdach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak wywazenia sprzęgła dwumasowego

 

??? nie rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szulq22

Witam mam podobny problem czasami odczuwam drgania całej karoseri w passacie b6 2.0 TDI , głownie przy zapalaniu samochodu na zimnym silniku czyje przez moment akie wubracje i po chwili silnik pracuje równo ,na obrotomierzu wzystko ok nie ma żadnego falowania ,jak silnik jest zagrzany pali normalnie ,z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo w swoim b6 170km, do wymiany poduszki tylnej belki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności