Skocz do zawartości
n0w3y_pl

Problem z ogrzewaniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie... wsiadam d autka zagrzewa sie do 90 stopni ogrzewanie w klimatroniku ustawione 22 leci ledwo co letnie po dluzszej jezdzie leci cieplejsze lecz mimo tego ze ustawie 26 czy max temperatura nie wzrosnie ... czy znacie jakis sposób na reset klimatronika do ustawien fabrycznyh ? jak nie to poradzcie mi co innego to moze byc ... z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mieliśmy taki sam problem i okazało się że padła pompa wodna. Tu jest nasza debata jak do tego doszliśmy: http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/dziwny-objaw-zimno-w-srodku-vt9509.htm

 

Również zaobserwój jak pracuje termostat (wskazania na zegrach) czy wskazuje równo 90o. Jeśli są niedomagania na zegarach to odwiedź temat "Termostat" "Czujnik G2 G62"

 

W bardzo gorące lato jakie mieliśmy większość układów chłodzenia przegrzało się i mieszki termostatów pracowały długi czas na maksymalnych wychyleniach (odkształciły się) dlatego niekóre teraz nie domykają się co powoduje że cały czas są otwarte i cały czas mamy duży obiech płynu przez chłodnicę - czyli niedogrzane autka. Jeśli płyn w układzie jest w okolicach temp 60o to również nagrzewnica nie przekazuje tego do wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz goronce lato ... mieszkam w anglii i auto pochorzi z anglii ( lecz jest sprowadzane na zamowienie z niemiec ) termostat podejzewam ze jest wpoządku auto wg. wskaznika temperatury grzeje sie po 10 minutach do 90 stopni, a w kabinie nadal nie umie uzyskac temperatury, wskazówka stoi na 90 jak zamurowana ani niedrgnie w lewo czy w prawo ... chcialem sprubowac zresetowac klimatronika jak jest to mozliwe, moze to pomoze ... a jak nie to wtedy bede szukal dalej ale to jest chyba najlatwiejsze na ten moment ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hallo czy ktos tu jest ?

 

// może i jest ale nie zna odpowiedzi..... - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że przyczyną może być "zdechnięta" (zapchana) nagrzewnica, albo któryś z silniczków, co sterują otwieraniem/zamykaniem klapek w klimie i nie do końca uzyskują zadane wychylenia. :hyhy::D:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdyby to byly jakies silniczki test diagnostyczny klimy niewykazal by tego ? co do nagrzewnicy mozesz miec racje auto jak kupilem bylo bardzo brudne i pochodzilo z wioski wszedzie pelno piasku ale przeciez jest filtr antypylkowy i jak kupilem auto to byl po wymianie ... hmmm a czy niema czegos takiego jak reset klimy do ustawien fabrycznych ? silnik sie grzeje wiec to raczej niejest jego wina obydwa przewody gumowe wchodzate do auta sa gorace ... niewiem co robic ... jakie sa jeszcze metody do diagnostyki klimatronika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się resetuje klimę, to nie wiem :wstyd: , ale było godzies tu na forum, bo o oczy mi się taki temat obił. Co do silniczka i testu, to może tak być czasami, ze nie wykaże tego błędu. najlepiej i najprościej jest najpierw przepłukać nagrzewnicę (oczywiscie bez demontażu) - wpiąć się w te przewody, co za grodzią silnikową idą. Ale jeśli są oba gorące (jak mówisz), to coś z klapkami. :ok::hyhy:

----->Sprawdzenie klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie, czy po nacisnieciu odmrazania szyby przedniej nie powinno leciec odrazu gorące powietrze z elektrycznej chlodniczki ? jezeli tak to tego tez niemam leci tylko zimne... jeszcze jedno czy wycianiecie nagrzewnicy oznacza wyciagniecie calego tunelu klimatyzacyjnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odmrażania przedniej szyby - to nie wiem, bo nie mam takiego ustrojstwa, wiec nie wiem jak to powinno działać. A jesli chodzi o nagrzewnicę, to trzeba kokpit podobno cały wyjąć :przestraszony: - a to duuuuuuuużo roboty :rotfl::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resetujesię wagiem Adaptacja 00 i save

 

Ale to nie pomoże coś musi być chyba z pompą wody :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tydzien bede wymienial pompe wody musze tylko na niej dojechac do polski naszczescie silnik sie nieprzegrzewa wiec sie okarze lecz dodam ze czasami pojawia mi sie takie zaparowanie szyby ktore nie jest wodne bo nieodparowywuje same musze zetrzec gabka, lecz uzywalem srodka do czyszczenia tunelu klimatyzacji i moze to byc jeszcze to.

 

Danek75

 

Co do odmrażania przedniej szyby - to nie wiem, bo nie mam takiego ustrojstwa

 

to znaczy sie niemasz klimatronika ? bo jest to opcja na panelu do odmrazania przedniej szyby. A wydaje mi sie tak gdyz znalazlem cos takiego na allegro link do allegro ten maly radiatorek na obrazku to jest elektryczny i z tego co tam pisze i doczytalem to jest do trybu odmrazania w klimatronikach.

 

Dalej sie niedowiedzialem ... trzeba wykrecic cala deske rozdzielcza czy tylko schowek i deske z radiem i panelem klimatronika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik mam :ok::cwaniak: Ale zmyliło mnie to, co napisałeś o elektrycznej prądniczce. Ja tam za wnikliwie instrukcji klimy nie czytałem :mur: , więc pierwszy raz sie spotkałem z takim określeniem :wstyd: A na panelu to wiem, ze jest przycisk nawiewu na szybę, a nie odmrażania szyby. Latem też odmrażasz? :D:przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adaś

mam prolem z ogrzewaniem pomocy a jasniej to wcale nie grzeje nawet gdy jest 90* i jest HI leci zimne a przewody wchodzace do nagrzewnicy sa gorace juz nie wiem co robic. wsypywałem nawet kwasek cytrynowy zadnego efektu

Edytowane przez adaś
zly wpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam prolem z ogrzewaniem pomocy

Zadzwoń do MPECu. A tak na poważnie, to na tak napisany post raczej nikt ci nie udzieli pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy silnik osiągnie już normalna temperaturę czyli 80 - 90*C nie mogę ustawic na climatronicu żeby leciało chłodne powietrze!!! Nawet jak nastawie na LO to w samochodzie jest sauna!!! Pomóżcie co zrobić bo szykuję sie większa trasa a nie chce się upiec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie spotkał się z takim przypadkiem?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie spotkał się z takim przypadkiem?

raczej chłodzenie. Ale gdzieś na forum czytałem o zablokowanych klapkach, nawet chyba w którymś wątku o grzaniu. Może u ciebie to wystąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. A gdzie się znajdują te klapki? I jak to się naprawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test climatronica.Powinien pokazać jakieś błedy.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1046

Edytowane przez 08michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności