Skocz do zawartości
zyga4don

B4 tdi 1Z uszczelka pod pokrywą zawrów

Rekomendowane odpowiedzi

razem z rozrządem wymieniałem uszczelkę pod pokrywą zaworów, widze ze coś z niej pomału sie sączy, podejżewam że źle ją przykręciłem i ją ścieło.

pytanie:

Jakim momentem dokręcić śróby od pokrywy, żeby wszystko było jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem tak że kupiłem silikon do wysokich temperatur za 6 PLNow mala tubke z soudala kupile nowa uszczelke bo ta po zalozeniu i odkreceniu spowrotem napewno bedziesz mogł wyrzucić. ciągle borykałem się z tym samym problemem ;) kupiłem nowa uszcz. odtluscilem pokrywe i glowice ale tylko tam gdzie przychodza uszczelki. nalozylem silikon na glowice i na pokrywe na gumki ze srubek tez bo je tez odrazu musisz wymienic. kosztuja mniej wiecej kolo 2 -3 zlote za sztuke (sztuk 6 3 na gore i 3 pod pokrywe) potem zalozylem skrecilem nie za mocno ale tak zeby silikon wszedzie wyszedl i jeszcze juz tyle czasu i nie cieknie :) czystko i suchutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak szotek87 mówi, kup jeszcze raz wszystkie uszczelki, kup sylikon ( ja kupiłem czarny, jest też czerwony na wyższe temp). Nie zapomni dobrze wytrzeć do sucha krawędzie!!! Sylikon kładź z 2 str, potem nałóż na silnik uszczelkę, ale dobrze żeby nie odchodziła od dołu silnika. Poczekaj chwilkę 2min i stopniowo skręcaj od środkowej. Nie zapomnij o uszczelkach na śruby pod pokrywę zaworów i podkładki gumowe pod takie dziwne metalowe podkładki. Aha jak może silnik zostawia troszkę oleju to może jak był wymieniany olej nie wymieniłeś uszczelki pod korek oleju.

POZDRO:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha jak może silnik zostawia troszkę oleju to może jak był wymieniany olej nie wymieniłeś uszczelki pod korek oleju.

To tam się wymienia jakąś uszczelkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też pierwssze słysze ze w korku oleju się coś wymienia :P mom tego samego paska co artkon ten sam rok nigdy nie byla zmieniana uszcz z korka i suchutko. tego sie raczej nie da wymienic chyba ze cały korek :D haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym nie wiedziałem, ale ktoś z forum powiedział mi że coś takiego jest. I faktycznie w sklepach jest coś takiego i ja mam to do wymiany. Tamtendy mi cieknie, raz na 2 tyg pojawia mi sie plamka na podwórku. Więc dobrze radze jak można wymienić to lepiej to zrobić, ja szukałem przez tydzień gdzie to cieknie ale po umyciu silnika wyszło że to uszczelka pod korkiem.

PS. Są ponoć różne uszczelki na różne gwinty, więc wcześniej trza się dowiedzieć jaki mamy gwint:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelke pod korek oleju? pod srube spustową od oleju podkladke miedziana to wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle się wysłowiłem:zawstydzony:, oczywiście chodziło mi o uszczelkę korka spustowego oleju znajdującego się przy misce olejowej. Sorki za wprowadzenie w błąd:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie :D ja tez mysalem że chodzi Was o korek z góry :D a Tobie chodzilo o uszczelke spod korka spuszczania oleju :D drobna róznica :) tamtą to wiem żę jest do wymieniania ;) pozdraVWiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności