Skocz do zawartości
pawelekk

Zamek w drzwiach "lata" jakby był poluźniony

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o zamek w drzwiach kierowcy. Jak można go przykręcić? czy trzeba demontować cały panel drzwiowy?

 

Obluzowany jest ten fragment wskazany na zdjęciu...

zamek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz drzwi to nad zamkiem powinien być otwór z plastikową zaślepką. Zdejmij zaślepkę, dokręć śrubę która tam jest i wkładka nie powinna latać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich drzwiach nie ma takiej zaślepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz drzwi i spójrz jeszcze raz, zrobiłem zdjęcie żebyś wiedział o co mi chodziło

zaslepka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz drzwi , to na ich boku powinny byc w lini ustawione pod skosem trzy śrubki typu torx od zamka , a koło tej połozonej najwyzej powinna być zaślepka lub otwór:) , a w środeczku śrubka od wkładki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykręcałem ją. Jest dokręcona maksymalnie a zamek nadal "lata"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakimś dziwnym trafem spadł pierścień blokujący wkładkę zamka, choć to raczej niemożliwe, chyba że wykręciłeś wcześniej za bardzo tą śrubę, wtedy pierścień spada i wtedy jest kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak samo jak w ibizie to tam jest plastikowy cycek z blaszka i prawdopodobnie jest obłamany. Nie pozostaje nic innego jak wymiana klamki lub poklejenie tego elementu. Ja to miałem w dwóch klamkach w ibizie i z tego co widzę zasada działania jest taka sama klamki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dokręcałem. Ale faktycznie ktoś mógł wcześniej za mocno wykręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz takie podejrzenia to w takim razie najlepiej zdemontować tapicerkę drzwi i zobaczyć co się tam stało. Jest tam taka prowadnica, która trzyma klamkę i wkładkę zamka za pomocą tego właśnie pierścienia. Na forum były już podobne tematy, jak zdjąć tapicerkę i dostać się do wewnątrz drzwi.Proponuję użyć "szukajki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat sprzed kilku lat, ale ostatnio przerabiałem ten temat w Seacie Leonie znajomej . Zamek ciągle był luźny, mimo że pierścień był na swoim miejscu . Okazało się, że plastikowa podkładka między zamkiem i blachą drzwi jest już ciut za cienka , i jest luz . Podkleiłem w tym miejscy izolację ( można dociąć kawałek gumki ) , i podczas dokręcania pierścienia - wkładka została mocno dociągnięta do blachy.Nic teraz nie lata, nie ma luzu .

Może komuś się to przyda . Wklejam zdjęcie , na którym zaznaczyłem uszkodzoną - za cienką , podkładkę.

Pozdrawiam.zamek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że ta podkładka nie może być za cienka, a sam pierścień się odkształcił:P Mówię to dlatego, że sam tak miałem, ale Twoja opcja też może być prawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności