Skocz do zawartości
kozub

przyspieszam i rośnie temperatura plynu ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie wlaśnie wróciłem z trasy i coś nie tak z moim autem a mianowicioe strasznie rośnie temperatura jak dodaje gazu i jade szybciej powyżej 100km/h lup pod jakieś wzniesienie temperatura rośnie w oczach do ponad 100stopni później spada do 90 i jak przyspiesze po chwili rośnie rura gorna i dolna chlodnicy gorąca płynu po 500km (powrót z urlopu) nie ubywa powietrze z nawiewu gorące ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdź wentylator który jest napędzany paskiem, może być taka sytuacja że padło sprzęgło lepkościowe (wiskoza), czyli przy temperaturze aż 100 st. wentylatorem nie powinno się dać swobodnie obracać a w drugiej kolejności sprawdź termostat.

Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego możliwe że skończyła sie pompa wody.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka mozliwości: pompa wody niewydajna, termostat. Wentylator bym wykluczył, bo jeżeli problem pojawia się przy większych prędkosciach nie ma on wpływu - pęd powietrza daje wiekszy strumień niż sam wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam panowie

pompa, termostat, czujnik temp, chlodnica - wymienione i półtora roku spokoj jak na razie - temp zawsze stoi na 90% , oczywiście po rozgrzaniu :-)

wisko chyba bardzo rzadko pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić pompe wody trzeba rozbierać i wyciągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek w swoim aucie. Po rozebraniu okazało się, że poprzedni właściciel chciał zaoszczędzić i nie wymienił pompy przy wymianie rozrządu (w AWX/AVF pompa powinna być wymieniana razem z rozrządem). Takie są właśnie efekty druciarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody jest napędzana paskiem klinowym ale żeby się do niej dostać trzeba zdejmować zderzak itd jak przy wymianie rozrządu dlatego jej wymiana jest wskazana pomimo że na str http://www.rozrzad.pl (przy moim APT) jest napisane że pompa nie jest czescią rozrządu. a wygląda jak dekielek aluminiowy przebity osią z jednej strony wew jest koło/wiatraczej plastikowy a z zewn osadzonye koło pasowe. Obudowa zazwyczaj zostaje stara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa była wymieniona razem z rozrządem jakies 40-45 tys km temu i na 100% była zmieniona bo mam starą i widziłem jak montował mechanik nową tylko zastanawiam się czy jest jakaś opcja sprawdzenia czy to pompa bez rozbierania rozrzadu i wyciągania jej czy to może termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat i czujnik temperatury to raptem ok 100 zl (+wymiana), bynajmniej wyeliminujesz newralgiczne elementy. Pompe czy idzie sprawdzić ? - ja nie pamietam ale chyba na większych obrotach (>2500 tys) powinno bardziej zapierdzielać przelewanie plynu w zbiorniczku wyrównawczym, nie wiem domniemam, bo kilka dni jeździlem do mechanikiem z tymi anomaliami i już nie pamietam co w którym momencie sprawdzaliśmy.

 

Albo od razu do zestawu do wymiany dołóż pompe (+/- 100 zl). Jak to nie pomoże to w obiegu plynu zostanie ci tylko chłodnica, wisko i nagrzewnica.

 

Ja miałem pecha, po wymianie termostatu i czujnika padła chlodnica (dobrze ze 2 km od domu) a pompe wymieniałem z rozrzadem 2 miesiące wczesniej to nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat 36 PLn i wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności