Skocz do zawartości
Marcin_zgr

Tłumik passat 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wymiany łącznik elastyczny na rurze od katalizatora do tłumika środkowego. Myślałem ze bez problemu to da sie zrobić . Miałem zamiar wyjąć jeszcze środkowy i końcowy, mówie przejrzy sie je, wysypie przy okazji troche syfu ze środka jak coś pospawa jeszcze jak gdzieś bedzie widać że przepuszcza.

Ku mojemu zdziwienu tłumik środkowy i koncowy jest pospawany razem, kto to tak bez sensu wymyslił Czy da sie je jakos wyjac bez cięcia albo demontarzu belki tylnej. Myśle ze w ostateczności trzeba bedzie przeciąć rure miedzy tłumikiem środkowym i końcowym i pózniej wstawi sie jakis łącznik na klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym problem? wycinasz łącznik elastyczny i wstawiasz nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinno być coś takiego- bez spawaniat?um.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie oba tłumiki są połączone a w razie ich wymiany masz w okolicy belki zaznaczone miejsce zgrubieniem na róże do przecięcia. Złącze elastyczne należy wyciąć i wspawać w to miejsce nowe. Należy wymontować cały katalizator w tym celu i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złącze elastyczne należy wyciąć i wspawać w to miejsce nowe

 

nie rozumiem mógłbyś jaśniej....

 

Należy wymontować cały katalizator w tym celu i po sprawie.

 

a po co wyjmować kata.

jakieś 2 tygodnie temu wymieniałem całą rurę od kata do skręcanej złączki, obeszło się bez targania kata ale miejsca nie ma za wiele.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie mam passka 1.8 (125) APT i nie mam katalizaotra, jakis baran go wycial, obiawia sie to tez dosc dokuczliwym odglosem tak do 3tys obr. a pozniej zanika ten przerazliwy dzwiek. jeden koles od tlumikow kazal mi jakas strumienice zalozyc, ale znowu inni mi mowili ze to nic nie da. a moze ma ktos jakis katalizator w dobrej cenie??? albo dajcie jakis namiar na czesci do VW. dodam ze na allegro ciezko znalesc katalizator do mojego typu a przeciez nie jest az tak zadko spotykany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności