Skocz do zawartości
chris_45

ASO VW i problem z pompowtryskiwaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podzielę się z Wami moją pierwszą przygodą z ASO VW w Warszawie.

Swojego Passata kupiłem dwa miesiące temu.

B5 3BG 10'2002 Variant automatyczna skrzynia, 1,9 TDI 150 KM

 

Na wolnych obrotach silnik okresowo nierówno pracował.

Pojechałem do ASO. Zabrali samochód, a po godzinie poinformowano mnie, że wyniki pomiarów wskazują na uszkodzenie pompowtryskiwaczy (wszystkich czterech !).

Zaproponowano mi, że aby nie niszczyć silnika, należy je natychmiast wymienić.

Miałem zostawić samochód i odebrać go następnego dnia pozbywając się jednocześnie około 10 000 zł !!!

 

Na szczęście nie zwariowałem. Zabrałem samochód i następnego dnia, niejako przy okazji, bo mam warsztat pod samą pracą, poprosiłem ich o rozpoznanie sprawy...

 

Podłączyli sie pod aparaturę i po godzinie był wynik, że jeden !!! pompowtryskiwacz okresowo przerywa pracę.

 

W związku z tym, za namową kolegi, na Allegro zakupiłem jeden pompowtryskiwacz za 400 zł. W tym samym warsztacie wykonali mi wymianę za 100 zł i po sprawdzeniu okazało się, że komputer nie wykazuje już żadnych błędów, a i ja jeżdżąc już drugi miesiąc nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy silnika.

 

Więc powiedzcie mi, jak to jest z tymi ASO ?

Czy to nie jest normalne okradanie nas ? Robienie w balona ?

W ASO nawet nie ma możliwości zobaczyć co oni tam właściwie robią z samochodem ...To sie nadaje do telewizji.. należałoby zrobić prowokację dziennikarską..

Wziąć dobry samochód i zrobić jakąś małą usterkę, łatwą do usunięcia..

I zobaczyć co powiedzą w ASO. I nagrać to ukrytą kamerą...

Tak jak w programie "Usterka" w TVN..

 

A Wy jakie macie wspomnienia z ASO VW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Panowie z ASO rzadko kiedy wychodzą poza procedurę naprawczą. To co im VAS pokaże biorą za pewnik. Ja ASO traktuję tylko jaką bandę wymieniaczy i koniec. Niczego nie naprawią, niczego nie usprawnią poprostu czasami są to bezmyślini wymieniacze. I tak to jest z każdym ASO dowolnego producenta. Wszyscy mechanicy, którzy mieli łeb na karku już dawno prowadzi własne interesy i własne warsztaty, które działają z powodzeniem i miewają rzesze zadowolonych klientów. Jedyną wyższością ASO na pozostałymi warsztatami to jest posiadanie VAS-a i dostepu do wszelkich częsci, procedur naprawczych i kodów sterujących. Jednak i to warsztaty potrafią szybko nadrabiać. To tu, to tam się zainwestuje i już są materiąły i publikacje. Nawet nijednokrotnie własciciele kupują VAS-a do warsztatu za jakieś 20 tysięcy złotych i też mają wszystko :)

 

Dlatego bardzo często przyprawia mnie o śmiech teksty niektórych osób, które poszukują auta do zakupu czy to już posiadają auto, które ......... było czy jest serwisowane w ASO. I tu nie wiem czy się śmiać czy płakać :ok::dobani:

Jedno jest pewne lepsze auto, które jest serwisowane regularnie w jednym ale doswiadczonym warsztacie spoza sieci ASO niż serwisowane przez dziadów z sieci ASO.

 

Ja osobiscie dziwię się takim osobom, które opierają zakup swego auta o ten punkt!!!

Ale to chyba jest jeszcze pokutujący stereotyp.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojak

mam podobne doswiadczenia za wymiane czesci zawieszenia zaspeiwali mi w ASO ok 5 tys.! masakra

a tak na marginesie - moze ktos z forumowiczow zna jakis solidny warsztat w okolicach piaseczna/k.wawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek78
mam podobne doswiadczenia za wymiane czesci zawieszenia zaspeiwali mi w ASO ok 5 tys.! masakra

a tak na marginesie - moze ktos z forumowiczow zna jakis solidny warsztat w okolicach piaseczna/k.wawy?

Piaseczna to niekoniecznie ale Sulejówek to już na 100% mam sprawdzony warsztat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka

witam

 

znacie może jakiś dobry warsztat w okolicach GDAŃSK, SOPOT, GDYNIA

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek78
witam

 

znacie może jakiś dobry warsztat w okolicach GDAŃSK, SOPOT, GDYNIA

 

POZDRAWIAM

poszukaj w dziale "polecam/odradzam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności