Skocz do zawartości
Lorentz

B6 - Zmiana niebieskiego podświetlenia zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Moje pytanie brzmi - Czy ktoś z was zmienił może podświetlenie zegarów z niebieskiego na biały kolor - taki jak jest w obecnym B6 ?

 

Jeśli możecie mi dać jakieś wskazówki będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niebieski wygląda dużo lepiej :) :) :).... ale to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłem się do wyświetlacza z Audi - może musi minąć trochę czasu i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama zabawa co w B5, czy climatronic czy radio. Jak umiesz lutowac to zaden problem. A jak nie umiesz to poszukaj licznika nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegary są P&P tylko pamiętaj żeby czasem nie kupić od CC bo jest inaczej złącze umieszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary sa plug and play ??? A jak przeloze u siebie to wyswietli ten sam przebieg i wszystkie info czy wtedy trzeba jakies kodowanie ?? ?? Gdzie przechowywane sa te dane ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trezba kodowac,zmienic przebieg itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny B6 ma zupelnie inne zegary z passata CC z białym podświetleniem.To nie jedyna różnica; zmianie uległo umiejscowienie wskażnika paliwa i temperatury(obecnie wbudowane w obrotomierz i prędkościomierz).Natomiast co do białego koloru to moja reakcja (po przesiadce z B5 FL niebieskim podświetleniem) była taka,że zadałem pytanie w salonie czy nie mogą mi zmienić na stary typ.Wydawało mi się,że to już nie passat tylko jakaś podróba.Teraz z perspektywy przejechanych 7 tys km tym autem powiem tyle,że za nic bym nie wrócił do niebieskiego koloru!Białe nie są męczące w nocy,są czytelne i bardziej eleganckie.Jeżdziłem ostatnio w nocy golfem 5 z niebieskim podświetleniem i nie mam już wątpliwości,choć na początku myślałem o zmianie na niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli rozumiem że jesli chodzi o zegary to wystarczy kupić nowe ( z białbym podś ) i zamienić. Domyślam sie że przebieg auta będzie taki jak w nowych zegarach.

 

Czy jeszcze jakies kodowanie i kombinowanie jest potrzebne???

 

tylko przekładka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli rozumiem że jesli chodzi o zegary to wystarczy kupić nowe ( z białbym podś ) i zamienić. Domyślam sie że przebieg auta będzie taki jak w nowych zegarach.

 

Czy jeszcze jakies kodowanie i kombinowanie jest potrzebne???

 

tylko przekładka?

 

Aż przekładka.

Wtyczka inna, 4 piny inne kodowanie i może a w zasadzie wystąpi niezgodność magistrali CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja właśnie tak myślę żeby zmienić z niebieskiego na białe i wskazówki na niebieskie tylko da się coś takiego zrobić ? nie chce zmiany na nowe zegary chciał bym to wymienić po swojemu. Orientuje się ktoś jak coś takiego zrobić i czy to w ogóle jest do wykonania ? i najważniejsze jakie tam są żaróweczki itp i jak się demontuje zegary ? jest jakiś schemacik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]68294[/ATTACH]

 

Chodzi ci o coś takiego? To są zegary z R36 po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]68294[/ATTACH]

 

Chodzi ci o coś takiego? To są zegary z R36 po lifcie

dokładnie o takie coś mi chodzi kolego tylko nie wiem jakie tam są typy żarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 w licznikach tych nie ma zarówek tylko diody smd lutowane na płytkę drukową zaczeły wychodzic juz w golfach 4 i passatach b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do watku, czy ktos posiada specyfikacje jakie diody smd sa w licznikach, bo tak sobie mysle moze tez bym sie skusil na wymiane diod ale potrzebuje jakies info na powyzszy temat, zeby dwa razy nie rozbierac licznika, thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega "raab" w swoim Passku zrobił taki zabieg - podpytaj. Jak sam chciałem się za to wziąć, służył pomocą, wskazówkami.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]68309[/ATTACH]

Ja coś takiego robiłem. Diody rozmiar SMD 3528 białe zimne

dodatkowo rezystory wstawiałem bo jak wlutowałem bezpośrednio diody same na miejsce niebieskich bo strasznie waliły po oczach i rezystorami dodatkowymi przyciemniłem je, że świecą perfekt. Na zdjęciu kiepsko to oddaje rzeczywistość ale efekt jest zdecydowanie lepszy niż stare niebieskie. Przynajmniej jeszcze nikt kto widział na żywo nie powiedział, że niebieski były lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]68309[/ATTACH]

Ja coś takiego robiłem. Diody rozmiar SMD 3528 białe zimne

dodatkowo rezystory wstawiałem bo jak wlutowałem bezpośrednio diody same na miejsce niebieskich bo strasznie waliły po oczach i rezystorami dodatkowymi przyciemniłem je, że świecą perfekt. Na zdjęciu kiepsko to oddaje rzeczywistość ale efekt jest zdecydowanie lepszy niż stare niebieskie. Przynajmniej jeszcze nikt kto widział na żywo nie powiedział, że niebieski były lepsze.

właśnie o coś takiego mi chodzi, tylko ja myślę nad biało niebieskim :) powiedz mi jakie te rezystory dokładnie ? i ile tych diod i tych rezystorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diod 16 sztuk z tym że postaraj się kupić z najsłabszym MCD bo ja miałem 1200 a lepiej będzie 900 albo i mniej.

Co do rezystorów to ciężko mi powiedzieć bo ja to metodą prób i błedów i już nie pamiętam za bardzo ale szeregowo dokładałem rezystory i w sumie to wymieniałem jeden rezystor chyba był 1.6k i zamieniłem chyba na 8k coś koło tego. Tylko tak jak mówię metodą prób i błędów to robiłem. także nie pamiętam dokładnie. co do niebieskiego koloru to też mykałem ale wskazówki są pomalowane na czerwono więc sama wymiana diod nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diod 16 sztuk z tym że postaraj się kupić z najsłabszym MCD bo ja miałem 1200 a lepiej będzie 900 albo i mniej.

Co do rezystorów to ciężko mi powiedzieć bo ja to metodą prób i błedów i już nie pamiętam za bardzo ale szeregowo dokładałem rezystory i w sumie to wymieniałem jeden rezystor chyba był 1.6k i zamieniłem chyba na 8k coś koło tego. Tylko tak jak mówię metodą prób i błędów to robiłem. także nie pamiętam dokładnie. co do niebieskiego koloru to też mykałem ale wskazówki są pomalowane na czerwono więc sama wymiana diod nie wystarczy.

dzięki kolego za odp, mógł bym Cie jeszcze poprosić o to żebyś mi znalazł jakie te diody bo nie mam pojęcia czy to maja być takie http://www.ebay.co.uk/itm/10-x-5mm-Warm-White-Ultra-Bright-LED-10-bulbs-light-emitting-diode-/300604788245?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item45fd710e15 czy coś takiego http://www.ebay.co.uk/itm/50-Pcs-8mm-4P-Super-Flux-Warm-White-LED-Emitting-Diodes-/190587475962?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item2c5fe617fa czy coś takiego jeszcze pod 12v http://www.ebay.co.uk/itm/5-x-Pre-wired-3mm-WHITE-LEDs-DIODE-Prewired-12V-LED-/160665953047?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item25686fe317 no i jaka wielkość główki ma być ? 3mm, 5mm ? a co do niebieskiego to rzeczywiście zapomniałem widać że są czerwone przy zgaszonym podświetleniu... :P

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności