Skocz do zawartości
bonk

dziwna praca klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w ojca b6 z 2006 roku bardzo dziwnie pracuje klimatyzacja (climatronic). problem najbardziej zauważalny jest w nocy, kiedy to na przemian chłodzi i grzeje. W dzień także nie trzyma stałej temperatury. wiem że może to brzmieć dość subiektywnie, ale jest to jedyne auto w którym odczułem coś takiego, a wszystkie auta w rodzinie mają klimatyzację automatyczną. poza tym, moje spostrzeżenia podzielają inne osoby, co chyba potwierdza istnienie problemu. W aso mówią że żadnego problemu nie ma. Proszę o pomoc. Czy ktoś z was miał podobny problem? Co może być przyczyną? Dodam że auto serwisowane jest w aso, więc wszystkie filtry są wymieniane, klimatyzacja co roku odgrzybiana, i sprawdzana pod kątem obecności czynnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może czujnik temperatury szaleje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ciężko coś sprecyzować....jak pisze poprzednik, należy zacząć od czujnika temp wewnątrz auta, znajdź dane czujnika, sprawdź go, potem to...czujnik tem zewnętrznej, układ porównywania temp (elektronika klimy), elementy wykonawcze klimy ... niestety musisz od czegoś zacząć bo teoretycznie to możemy gdybać i gdybać...napisz konkrety co sprawdziłeś.

jeszcze jedna sprawa - temp silnika nie wybiega poza 90 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże ale swojego czasu był problem z czujnikiem temperatury przy parowniku - zmieniona budowa (wydłużenie). Sterownik climatronic-a otrzymywał nieprawidłowe informacje na temat sprawności układu klimatyzacji i nieprawidłowo wysterowywał sprężarkę klimatyzacji i klapy regulacji temperatury.

 

Do czujnika jest łatwy dostęp - jest on przy nogach pasażera wkręcony w obudowę parownika - trzeba ściągnąć boczną osłonkę tunelu środkowego - jeżeli jest on krótki (ok 2.5 cm) szarego koloru, to jest zalecona wymiana na dużo dłuższy - czarny.

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie. problem w tym że ja tak na prawdę nie wiem jak to wszystko sprawdzić. Jeżeli moglibyście udzielić mi jakiejś instrukcji byłbym wdzięczny. Co do czujnika temperatury zewnętrznej, on akurat pokazuje temperatury dość racjonalnie, nie pokazuje żadnych szybkich wahań podczas jazdy. temperatura silnika, hmmmmmmm. zegary wskazują 90st. ale wiem że te wskazania za zwyczaj odbiegają od rzeczywistości. nie mam jak podłączyć kompa do auta, a na spota też nie mam się jak wybrać, bo auto jest firmowe, i mogę nim jeździć tylko w obecności ojca :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę, żeby nie tworzyć nowego tematu - a czy ktoś z Was wie, co może być, jak w moim Pasiaku z kolei często jak włączę grzanie, to wydaje mi się że nie grzeje, dopiero jak przekręcę pokrętło na grzanie maksymalne, wówczas zaczyna. Jest to dość nieregularne, mam klimatyzację zwykłą, nie climatronic. Jeśli doklejenie tego problemu jest niezgodne z zasadami, przepraszam i proszę o info, strorzę nowy temat.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inny problem z klimatronikiem... mimo pracy wiatraka nawiewu leci zimne powietrze i po chwili powoli zaczynają się przymykać wyloty, wiatrak chodzi na max a nic nie wieje, po włączeniu econ momentalnie nawiewy sie otwierają. Dodam że jeszcze nie sprawdzałem stanu czynnika ale coś tam chłodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym że ja tak na prawdę nie wiem jak to wszystko sprawdzić

 

Przeskanuj VAGiem i nie pytaj jak to zrobić i czym bo wszystko jest na forum. Obstawiam błąd fotoczujnika nasłonecznienia 00709

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może spotkał się z sytuacją, że czujnik temperatury kabiny (w B6 2.0 TDI) w panelu climatronic podaje złą temperaturę?

Mam taką sytuację, że na zewnątrz jest np. 20 oC, samochód stoi na parkingu, wsiadam a klima grzeje przy ustawieniu na 18 oC. Sprawdzam odczyt temp. kabiny a ten podaje mi 12 oC. W ogóle to klima dziwnie się zachowuje, grzeje wtedy kiedy nie powinna (np. na nogi). Błędów w climatroniku nie ma, jak by co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu mam problem z klimatyzacją, czynnik jest itd ale klima strasznie długa się włącza :/ ale wtedy nawet szału niema. Vag pokazuje : siłownik regulacji temperatury siłownika krokowego po lewej stronie. Dostałem się do tego siłownika, jak ustawie na min to siłownik się przesuwa i jak na max to idzie w odwrotną stronę.

Na teście klimy błędy z lewej 52 i małe 4 a z drugiej 04.h . Był jeszcze bład po lewej 71l i też po lewej 4f8.

A klima jak nie działa tak nie działa. Jakie rady panowie ?? Dodam jeszcze że jak włącze klime to słyszę dziwny dźwięk to chyba wiatrak czy coś. Takie dziwne jakby pukanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności