Skocz do zawartości
Gość kojak

dziwne odgłosy przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kojak

hej - jestem szczęśliwym(?):) posiadaczem paska z 98 r z silnikiem 1,8. Ostatnio pojawił mi się dziwny problem - podczas hamowania - szczególnie po dłuższej jeździe - w ostatnim etapie tuż przed zatrzymaniem slychać odgłosy metalicznego tarcia, zgrzytu, nie są to klocki ani tarcze - sprawdzalem - wymieniałem, nie mam zielonego pojecia co jest powodem:( może ktoś z Was mial podobne doznania? czy może to być cos z pompą hamulcową, wspomaganiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy metalowa osłona tarczy nie obciera i przysłuchaj się czy przypadkiem łożyska nie wyją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojak

sprwadzalem - wszystko wyglada ok - natomiast podajac wiecej szczegółów- slychać takie lekkie "terkotanie" - żródło w okolicach pedału hamulca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak, a jak długo jeździsz autem z ABS'em? Mi to wygląda na normalne objawy pracy układu hamulcowego z ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojak

Marcin - pół roku - wcześniej nie było takich odgłosów i hamulec mam lekko miekki - jeździlem dla porownania innym paskiem i tam hamulec "bierze" zaraz po dotknięciu hamulca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin - pół roku - wcześniej nie było takich odgłosów i hamulec mam lekko miekki - jeździlem dla porownania innym paskiem i tam hamulec "bierze" zaraz po dotknięciu hamulca..

 

bierze zaraz po dotknięciu.......ma wymienione KLOCKI, TARCZE i PŁYN HAM. i bierze, łaski nie robi.

Sprawdź dokładnie tarcze czy nie mają przypadkiem grubości kartki papieru..... :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojak

hej no zeby to bylo takie proste - tarcze i klocki wymienilem dokladnie 10 dni temu a hamulce nadal dziwne:( :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka

może felerne klocki pamietacie te jaja ze sklejką :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coloBe

Posiadam B5 z 2002r. i doslownie wczoraj podobny problem pojawil sie u mnie.Fakt ,ze owe zgrzytanie trwalo tylko 5min ale dalo do myslenia.Dodam tylko ,ze klocki i tarzcze sa nikiel a plyn wymienilem dwa tygodnie temu.Czy to moze byc serwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojak

echh podnoszę temat bo nie znam przyczyn nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazaliscie problem ?? u mnie podobnie :(( Dziwne zgrzytanie jakby cos wlecialo miedzy klocek i tarcze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat sprzed dwóch lat :rotfl: - tak wiec może opisz - co się dokładnie dzieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tam nic nie wleciało, tylko już okładziny na klocku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zgrzyta to masz gołe blachy :D Czas na wymianę klocków.

 

ps: GURAL - w kwestii twojego podpisu, to go TROCHĘ popraw :D Czytałeś to - co się wyświetla po kliknięciu w link? Bez urazy oczywiscie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odświeżę trochę temat bo i tak nie widzę rozwiązania tego problemu.

U mnie jest podobnie coś zgrzyta przy hamowaniu (jakby zaraz pod nogą). Co dziwne przy hamowaniu podczas jazdy tj 2-5 bieg jest wszystko ok. Natomiast gdy dojeżdżam gdzieś, zatrzymuje auto (1bieg lub luz) jadać 5km/h nagle hamulec "zgrzyta". Nie są to raczej klocki ani tarcze. Płynu dość długo nie wymieniałem jednak nie podejrzewam że to może być przyczyna. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu co to może być? Myślałem już nawet o nagraniu pliku dźwiękowego z tym odgłosem może to by coś wyjaśniło.Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zauważyłem coś podobnego ale tylko przy mrozach i w początkowej fazie jazdy (pierwsze hamowania) myślę że u mnie ma to związek z zamarzajaca woda w serwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak że to nie wina zamarzającej wody w serwie.Chociażby dlatego że ta "usterka" męczy mnie już od października, a wtedy było znacznie cieplej. Postaram się jednak nagrać ten odgłos może wtedy ktoś dojdzie co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim B5 miałem takie coś... hamulce nowe, płyn również żadnych problemów z abs. A podczas hamowania już przy samym końcu coś czasami głośno zgrzytało. Kiedy robiłem trasę Polska Anglia i jechałem 160 140 musiałem kilka razy gwałtownie zachamować. Nie z piskiem opon ale szybko. Od tamtego momentu ustało. Pół roku po tej wycieczce aż do sprzedaży auta nic nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zdjąć zacisk hamulcowy i sprawdzić na wewnętrznej stronie, czy nie ma tam śladów przytarcia od tarczy hamulcowej.

W ostatniej fazie mocnego hamowania, klocki potrafią dociągnąć zacisk do tarczy i powstaje taki zgrzyt .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności