Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja wziąłem teraz voltmastera - jest na nim adres exside.Com czyli należy pod Centre exside . Zobaczymy ile posłuży, wcześniej miałem Centre Futura, miałem ją 5 lat i uważam to za przeciętny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BOSCH SILVER S5 74AH 750A

 

Duży aku. Pewnie mały alternator, krótkie odcinki i aku moment załatwione. Sprawdź moc altka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duży aku. Pewnie mały alternator, krótkie odcinki i aku moment załatwione. Sprawdź moc altka.

alternator standardowy 70A ... odcinki 60+ ... :) po mieście mam rower, który posiada funkcję no traffic...

 

Warto dodać, że nie tylko mi jako odosobnionemu przypadkowi padła S5(jak popytałem wczoraj po sklepach to sprzedawcy kazali się cieszyć z 4 przepracowanych lat "bo takie teraz są wszystkie akumulatory"-> co mi się średnio widzi... bo u szwagra stoi polonez ze staaarym boschem, który ma spokojnie ponad 10 lat i pali na dotyk.

 

Strona bosch po prostu taki aku pokazała jako max możliwy.

 

Czyli co? Do 70A alternatora trzeba używać coś o poj poniżej 70 / rozruch poniżej 700? aby pojeździć więcej niż 4 lata? Przez 3 ostatnie zimy nawet nie trzeba go było doładowywać, bo palił na dotyk(pod blokiem bez garażu). Jakieś sugestie co do marki/ specyfikacji? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez ps2master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternator 70A? Według mnie powinien być dużo słabszy niż bosch 74 Ah. Ja mam alternator 120A i zalecają mi by nie był większy jak 85ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co? Do 70A alternatora trzeba używać coś o poj poniżej 70 / rozruch poniżej 700?

 

Ja bym szukał czegoś max 72Ah 680A. Przy takim altku nie ma co szaleć. I bym nie inwestował w jakieś firmówki bo era dobrych akumulatorów minęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem fiamma - nie wiem ile lat siedział ale na pewno 3 gdyż tyle lat mam paska - nigdy mnie nie zawiódł.

Fiamma wsadziłem do drugiego auto i bez problemu działa.

W październiku profilaktycznie wymieniłem na bergena którego polecił mi kumpel handlujący akumulatorami.

http://www.bergen-akumulatory.pl/akumulator-bergen-bhp.php

Edytowane przez merc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam boscha s5 w 1,9tdi na pompie. Tam co prawda jest alternator 90A jeśli się nie mylę i akumulator 74ah. Mimo że czasem nie ma powodu to doładuję akumulator, moim zdaniem jest to nawet wskazane gdy jeździ się krótkie odcinki (do kilku km, rzadko kiedy >100km). Diesel ma to do siebie że potrzebuje dużego prądu przy rozruchu. Po drugie - kwestia użytkowania akumulatora i jego ładowania (napięcie, prąd, temperatura). Niektóre prostowniki podają zbyt duże napięcie (właściwie powinny ładować do 14,4v - tak jak alternator) co powoduje odparowanie elektrolitu. s5 jest bezobsługowy, więc ciężko ustalić czy poziom elektrolitu jest odpowiedni. Po trzecie to pilnowanie sytuacji w których kręcimy rozrusznikiem zbyt długo. Akumulator obciążony prądem 200-300A zbyt długo szybko się rozładowuje. A poza tym to 4 lata to wcale nie tak krótko. Inne akumulatory często padają w ciągu 2 lat (dając 1-2 lata gwarancji), bosch w modelu s5 daje gwarancję 3 lat, więc moim zdaniem już to powinno wskazywać że bosch wie co sprzedaje i ile powinno wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne akumulatory często padają w ciągu 2 lat (dając 1-2 lata gwarancji), bosch w modelu s5 daje gwarancję 3 lat, więc moim zdaniem już to powinno wskazywać że bosch wie co sprzedaje i ile powinno wytrzymać.

 

Poczytaj kartę gwarancyjną Boscha, nie wiem centry, varty:)... Kruczki i zapisy tam zawarte doprowadzają do sytuacji, że praktycznie każda wada fabryczna nie wiem nawed brud na akumulatorze = uszkodzenie z winy użytkownika. Dlatego mogą dawać nawet 10lat, skoro to tylko świstek papieru(odsyłam do informacji ludzi, którzy próbowali reklamować aku boscha:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Fiamm 75Ah jeździ ze mną już piąty rok i nadal bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy wiecie ale Centra daje do gwarancji akumulatora pomoc drogową, to znaczy że jeśli nie odpali się auta to mozna zadzwonić i wezwać wskazana w gwarancji pomoc. Tylko do odpalenia auta pod warunkiem że nie uruchamia z winy akumulatora :D

 

U mnie jest alternator Valeo 140 A, a skrzynka akumulatora ma 315 mm, wiec chyba akumulator 85 Ah powinien siedzieć, a jest 70, narazie kula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj rano nastały u mnie w mieście przymrozki i rano zdziwiłem się bardzo jak mi nie odpalił Passat 2004 tdi 130 Highline i tu nasuwa się pytanie. Jaki akumulator kupic, chodzi mi o firmę i o wymiary no i oczywiście o moc. Z góry dziękuje i nadmienie że cena nie gra roli, ma palic i koniec. Proszę o pilna odpowiez bo jutro mam pilny wyjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 35 stron na ten temat. Najłatwiej to czekać na gotowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzisiaj rano nastały u mnie w mieście przymrozki i rano zdziwiłem się bardzo jak mi nie odpalił Passat 2004 tdi 130 Highline i tu nasuwa się pytanie. Jaki akumulator kupic, chodzi mi o firmę i o wymiary no i oczywiście o moc. Z góry dziękuje i nadmienie że cena nie gra roli, ma palic i koniec. Proszę o pilna odpowiez bo jutro mam pilny wyjazd.

 

Kolego nie od dziś masz pska zapewne, maskę też nie problem otworzyć i kuknąć na to co jest. W paskach były 2 rodzaje półek pod akumulator :

1. 278x175 mm

2. 315.175 mm

 

Akumulator w pasku w przedziale od 74Ah - 77Ah , możesz kupić niższy tzn zamiast 190 weź na 175 będzie łatwiej zamontować i wymontować. Jeśli masz wiele odbiorników elektrycznych i półkę 315 mm to akumulator 80Ah lub 85Ah o ile alternator na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Westa FORSE 74AH 720A ukraińskiej firmy Westa. Gdzie bym nie czytał to wszędzie tylko pochlebne opinie.

 

Ciekawostka - zamówiłem go w sklepie i przy odbiorze patrzę a tu data produkcji styczeń 2014 - trochę długo stał, więc jako że był zafoliowany fabrycznie pytam sprzedawcę czy mogę zmierzyć napięcie. Okazało się iż wynosi 13,2V ! Sadziłem że po takim czasie stania to będzie miał ze 12,4V i wtedy to bym go nie brał. Na pewno nie był doładowywany gdyż aby dostać się do słupków należy rozerwać fabryczna naklejkę.

 

Data jest kodowana w następujący sposób:

 

1.2.3.4. digits are factory information

5- number of the year

6-number of half year(1,2)

7-Number of month in half-year

8,9- Day of month

10 - factory information(number of team)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miał ktoś z was do czynienia z akumulatorem Voltmaster (centra) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem voltmaster. Na razie kręci i działa, ale cóż to za opinia jak mam go tydzień. Wcześniej była centra Futura, niby ok ale ostatnie dwie zimy Ciężko - a była w aucie 5 lat, zastanawiam się trochę czy to aby napewno przez aku, ale zacząłem od wymiany jego bo on już nic nie trzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

74ah 680A kupiłeś ?

Możesz powiedzieć ile u Ciebie za taki biorą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak taki, gościu powiedział że wystarczający będzie.

 

U mnie cena wyszła 270zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok dzięki.

 

Koledzy chciałbym was ponownie prosić o pomoc.

Mam do dyspozycji taki prostownik z linku poniżej:

allegro.pl/hit-prostownik-bt-bc-5-blue-12v-einhell-tanio-i4767595251.html

 

Czy będzie on odpowiedni do podładowania akumulatora 74ah 680A ? Sory za pytanie ale ja się na tym zbyt dobrze nie znam a nie chciałbym zaszkodzić akumulatorowi.

Edytowane przez aggressive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słaby prąd ładowania - naładuje ale będzie to długo trwało. Wybierz taki prostownik który ma prąd skuteczny 7 do 8A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności