Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość duudii

Jakie macie aku w waszych TDI (może wiecie jakiej pojemności i o jakim prądzie rozruchowym poleca fabryka VW _ prościej mówiąc jaki mieliście kupując nowego paska z salonu ??)

proszę podać ile (pojemności - "Ah" i prąd rozruchowy "A" macie w swoich TDI w szczególności 130 koni PD

pozdro

[Edit by Marek - zmieniłem tytuł]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO min. 700A rozruch i jakiś 65 Ah.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Do TDI-PD130 powienien być 74Ah oraz 380A wg normy DIN co mniejwiecej odpowiada prądowi 680A wg. normy EN. Fabrycznie oczywiście BOSCH.

 

 

HHA

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie siedział Banner. 80 Ah. Tak jak zreszta mówiła wlepka w bagażniku :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion31

Ja mam 74ah/680A passat variant 3B TDI 115km. I jak byly mrozy -30 bez problemu kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No nie opowiadaj, że kręci bez problemu. Ja u siebie mam identyczny akumulator Bosch Silver i przy -26 stopni lub niżej wcale tak ochoczo nie kręci. Owszem zakręci do zapalenia ale bezproblemowym to nie można to nazwać

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

u mnie jest Banner 80 Ah ,zastanawiam się czy on jest tam od nowości czy był juz wymieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Bardzo prawdopodobne jest, że już został wcześniej wymieniony jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem tego auta. Większość katalogów wymienia 74Ah Boscha

 

HHA

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prawdopodobne jest, że już został wcześniej wymieniony jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem tego auta. Większość katalogów wymienia 74Ah Boscha

 

 

Moze i wymienia ale raczej jest oryginalny. To że w Polsce nie znają tej firmy tak jak Boscha może być powodem innego zdania :)

Najprościej spojrzeć na datę wyprodukowania tego aku i na nalepkę. Kod JOR to jest 80Ah 380A.

A moja ETKA nie pokazuje wogóle pojemności 74Ah.... to jak to wreszcie jest? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Moja ETKA pokazuje numer części VAG, z którego można spokojnie odszyfrować pełne dane oraz parametry akumulatora. Ponadto ETKA w skrócie pokazuje pojemność i moc akumulatora

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem w kodach wyposarzenia dodatkowego dla swojego rocznika. A numer VAG to b 000 915 105 AG

Dodatkowo jest dopisek model - TAXI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oooo i mamy wśród nas "złotówę" :lol:

 

Masz na konsoli taki fajny przycisk taxi?

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm Szczerze mówiąc to mam problem z określeniem co to za model. Tu napisane taxi a naprawdę nie mam śladu po takich przeróbkach... a wiem czago szukać bo już miałem taki samochód. Po tatusiu :D Uzbrajaliśmy też Skode Octawię i jak się wie czego szukać to się znajdzie, chyba że niemcy mają inne sprzęty do tego zawodu.

Przycisku oświetlenia wew nie mam a szkoda bo czasem by się przydał. Mam jednak tapicerkę z mocnego czarnego materiału /nie welur/ i skórę na drzwiach.. A w książce mam wbity I właściciel - salon VW :D Potem jeszcze jakis ludzik... Tak więc to pewnie już jakiś składak jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

też mam na wlepce JOR czyli aku siedzi w autku od nowości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

J na mnie przyszła po ponad ośmiu latach eksploatacji Aku---Był 80Ah/680-oryg--zakupiłem teraz 74Ah/680 "Kager"--jak narazie sprawuje się super---przy większych mrozach stosuje technikę podgrzewania świec dwa,trzy razy i pali od kopa---chyba nie ma to zbyt większego znaczenia na eksploatacje świec???--prędzej czy później wszystko się zużywa!!!---a męczyć się podczas mrozów z odpalaniem to ja dziękuje.---

 

 

1,9AFN

 

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 11:51 ]

Na samym akumulatorze jest wygrawerowany tydzień i rok produkcji--podobnie jak na oponach.......

 

 

 

1,9AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musisz tak robić ze świacami żeby odpalić samochód to znaczy że masz je już zużyte i kontrolka zapala się tylko po to żeby Ci poprawić humor... :-)

Mam ten sam silnik i nowy aku i nowe swiece i żadnych wielokrotnych podgrzewań..

Sprawdź świece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

Słuszna uwaga, może i tak być??? jak się ociepli popatrzymy dokładniej,,bez podwójnego podgrzania też pali ---gdzieś pisało że i na jednej też auto gościowi paliło???-temat do wyczajenia w formie przejścia czy będzie konkretna wartość na omomierzu ----czy jest tabela jakie powinny być świece do danego typu czy to standart dla diesli ????-dzięki za info.....

 

 

1,9AFN-Kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy jest przejscie. Zwykle juz nawet tego nie ma jak jest padnięta.

Daleko nie trzeba szukac jak pali bez swiec :-) U mnie nie było żadnej sprawnej i palił... Krecil ze 3 razy ale przy -15 odpalił. -23 juz go zabiło :622:

 

Kupując podaj że do silnika AFN i sprzedawca dopasuje.

Ja nawet gdyby została jedna czy dwie to wymieniał bym wszystkie. Nie bedziesz musiał za rok znowu zgadywać co się dzieje że nie pali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 12V 80Ah

 

 

 

a do czego jest ta rureczka przy aku??? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odprowadzenia gazów, wodoru, podczas ładowania aku, lub jego przeładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności