Skocz do zawartości
Gość dylo

Halogeny przeciwmgielne w B5 - zbity klosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dylo

Mam pytanie. Mam zbity klosz w halogenie mocowanym w zderzaku (VW Passat 2003). Czy muszę wymieniać całą lampę czy mozna kupić (gdzie?) klosz? Nadmieniam że pomimo zbicia lampa nadal świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dostaniesz samo to szkiełko... nowy halogen to koszt około 150 zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Klosz nie jest elementem wymiennym. Tylko cała lampa.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj stary temat stary ale jak ulał pasuje do mojego problemu. Otóż poprzedni właściciel mojego auta mieszkał chyba przy jakiejś żużlówce i kamyczki obijały się o samochód. Na masce i zderzaku są więc ślady jakby pozasychanych owadów ale jak się przyjrzeć bliżej to są to ewidentnie ślady po małych kamyczkach. To samo jest z halogenami. Już polerowałem je papierem wodnym i nie wiele to dało.

Myślałem o wymianie szkła i trafiłem na taką aukcję:

Szkła do halogenów.

I teraz pytanie. Rozbierał ktoś może te halogeny? Na czym trzyma się to szkło? Do poskładania wystarczy jakiś np poxipol plus silikon? Jak zdjąć te stare szkła żeby nie popsuć tego czarnego plastiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu macie sam klosz:

 

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-fl-00-05-szklo-halogenu-halogen-new-i1412906818.html

 

podejrzewam ze tak jak sama lampę, trzeba by na gorąco rozkleić za pomocą opalarki , następnie skleić na czarny klej do szyb

 

 

ew. zamiennik?

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-fl-00-05-halogen-prawy-nowy-i1394422317.html

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam ze tak jak sama lampę, trzeba by na gorąco rozkleić za pomocą opalarki , następnie skleić na czarny klej do szyb

Takie coś też da radę?

Klej do szyb

A rozebranie koniecznie musi być na gorąco? Podłubałem trochę nożem i tak jakby szkiełko się ruszyło. Jak wsadzę w piekarnik np na 40 stopni to powinno wystarczyć prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyjrzeć bliżej to są to ewidentnie ślady po małych kamyczkach.

 

Masz "wypiaskowane" szkła, na marginesie miałem to samo u siebie (kupiłem tanio halogeny na alledrogo no i się wkopałem). Ale ja nie wymieniałem szkieł (nie w moim stylu ;-) ) a postanowiłem je zregenerować. Zacząłem papierem wodnym no i kicha - bo to szło a nie plexi, a szkło wiadomo - jest bardzi twarde. No to grubszy papier i szlifiera. Jak przemyłem wodą - efekt super. Pozbyłem się małych dziurek i szkło było gładkie. Ale jak szybko wyschło, zrobiło się mleczne. Załamałem się. Poczytałem troszeczkę tu i tam i kupiłem tlenek ceru. Polerka + filc + tlenek ceru + godzina pracy = sukces. Szkła prawie jak nowe. No i światło już nie było rozproszone, tak jak przed regeneracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności