Skocz do zawartości
DaraZ

Automat - sprzęgło 1 i 2 biegu - umarło ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Skrzynia automat - 4 biegowa.

Panowie rozleciał sie wkońcu automacik ;-) ...co było do przewidzenia :)

Po miesiącu stania zachciało mi się wkońcu zabrać za ten samochód...

 

Skrzynia zachowywała się tak : Generalnie ruszyć się nie dało.. tzn. Wciskam gaz do połowy, auto wchodzi na 3 tyś obrotów i rozpędzenie do 40km/h zajmuje chyba minute tak się ślizga.. i tak generalnie do 3ciego biegu.. jak już 3ci bieg wejdzie to skrzynia pracuje prawidłowo! Na 4 również.

Co może być powodem takiego zachowania ? Tarczki na 1 i 2 biegu ? Ślizga się okropnie..

Czy ktoś miał podobnie i wie co może być uszkodzone ?

 

Planuje sam się pobawić w remont tejże skrzyni :) A co.. do odważnych świat należy - a i tka mam czym jeździć na codzień. Zresztą nie są to aż tak skomplikowane rzeczy jak większość pisze ;-)

 

Ewentualnie jest opcja wymiany skrzyni.. ale problem jest dostac taką samą tj. o oznaczeniu EPV

 

Czy skrzynie EPV można stosować zamiennie z innymi typami skrzyń ?

Np. DMX montowane równiez w TDIkach - vw / audi ? albo DMV ?

 

Tak na prawde czym różnią sie te skrzynie ? Chyba ew. mogą rożnić się obudową mocowaną do silnika bądź plytą zaworową??

 

dziękuje za sugestie - licze, że ten temat pogłębi wiedze wszystkich na temat automatów :)

 

pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy automata nie rozbierał ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego że fachowcy za naprawe automatów śpiewają od 4 tyś to chyba nie taka prosta sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nigdy automata nie rozbierał ?

 

Z merca owszem, kilka i z powodzeniem- latają. W Twoim przypadku nie szukałbym innej bo nigdy nie wiem na co trafisz. Wymień komplet tarczek i powinno banglać. Niestety nie pomogę ze skrzynią VW bo jeszcze nie miałem przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ! Czyli potwierdziłeś w jakiś sposób moje przypuszczenia - tarczki. Tak właśnie zamierzam zrobić. Powinno się udać.

 

ziewal - Moim zdaniem fFachowcy żeby dać gwarancje na coś takiego to wymieniają co się da.. cały komplet.. stąd potem 4tyś.. 6tyś... i nie wiadomo ile jeszcze. Dla nich dobry interes.. zarabiają na robocie , zarabiają na częściach. Tak czy inaczej nie chce się wdawać w rozmowy nt. czy dam rade samemu czy trzeba oddawać do wysokiej klasy specjalistów ;-) A sama konstrukcja skrzyni to nie jest jakaś wielka filozofia.. Wkońcu nikt z tych fachowców nie ma wykształcenia o specjalizacji automatyczne skrzynie biegów ;-)))

 

Interesuje mnie tylko czy ktoś miał doczynienia z takimi skrzyniami lub podobnym przypadkiem. Oraz to co jeszcze może miec wpływ na ślizganie się 1 i 2 biegu..

 

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

 

ZIEWAL - widze, że jesteś z Trójmiasta.. znasz tutaj jakiegoś fachowca od ASB ? albo sklep z częsciami do ASB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku nie chciałem Cię zniechęcić :) co do skrzyni to polecam kumpla szwagra naprawia automaty w starej oliwie przy starym rynku na wprost młyna wjazd w ul. Kwietną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie zniechęciłeś :) W weekend ruszam z pracą :) Skrzynia juz wyjęta.. teraz tylko grzebać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sama konstrukcja skrzyni to nie jest jakaś wielka filozofia.. Wkońcu nikt z tych fachowców nie ma wykształcenia o specjalizacji automatyczne skrzynie biegów

 

Dokładnie tak jak mówisz. Jeśli będziesz miał jakieś problemu z nabyciem części to atakuj mnie na GG i wypytam u mojego dostawcy. Do merca komplet części wychodził mnie niecałe dwa koła wraz z olejem. Ogólnie jeśli napotkasz na jakieś problemy to pisz na forum, na pewno Twoje doświadczenie się komuś w przyszłosci przyda,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś miał podobnie i wie co może być uszkodzone ?

Temat rzeka :D

 

Tarczki pracują tylko przy zmianie biegu, nie mają nic do ślizgania się podczas jazdy na którymś biegu! 4 jest mechaniczny więc jak już skrzynka go wrzuci to będzie jechać nawet bez oleju. Stawiam na sprzęgło lub elektrozawór modulacji, ale jakbym wymieniał to cały zespól sterujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeka to prawda...

 

Czyli jak... zapalam auto, z P wrzucam na D, wciskam gaz i mam MAXIMUM obrotów a auto ledwie co rusza... tak jakbym musnał delikatnie gaz.. chociaz nie wiem czy tak lekko da rade go wcisnąć.. Co Twoim zdaniem może być uszkodzone ?? No i tak to się dzieje az auto nie wrzuci 3.. z tego co odczuwam;-)

 

No i dodam ze olej się spalił... miesięczny olej :)

No i jeszcze sporo opiłków w oleju.. z tarczek?

 

Napewno jesli cos zrobie, jesli zadziała to opisze to na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dodam ze olej się spalił... miesięczny olej

No i jeszcze sporo opiłków w oleju.. z tarczek?

 

Dla mnie tarczki. Zanim rozebrałem pierwszą skrzynie sporo wypytywałem. Jeden z moich 'instruktorów" opowiedział mi właśnie jak istotny jest kolor oleju i co można po nim wywnioskować.

 

Tomek, jeśli jesteś w posiadaniu bardziej fachowej wiedzy na temat automatu i sposobu diagnozowanie to rozwiń temat. Być może pomożesz kilku forumowiczom i będą Ci wdzięczni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wciskam gaz i mam MAXIMUM obrotów a auto ledwie co rusza...

 

Objaw sprzęgła jednokierunkowego niskich biegów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.. jesteś pewien ? W sumie jest to prawdopodobne... jest to kluczowy element podczas ruszania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Objaw sprzęgła jednokierunkowego niskich biegów....

 

A kolor oleju? można to jakoś powiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe.. jesteś pewien ? W sumie jest to prawdopodobne... jest to kluczowy element podczas ruszania...

 

raczej jestem pewien... tyle tylko że tego bez rozebrania raczej nie idzie sprawdzić... no może jest jeden sposób który zależy od budowy poszczególnych skrzyn...

 

A kolor oleju? można to jakoś powiązać?

 

nic nie trzeba wiązać ...opiłki są tu odpowiedzią.... spalony olej lub inny nie dotyczy sprzegła jednokierunkowego... zwłaszcza jeśli są opiłki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób po wyjęciu sprzęgła jednokierunkowego idzie określić jego "niesprawność" ? Podejrzewam, że głupie pytanie bo pewnie to widać po wyjęciu... ale tak pytam na zaś..

 

Po przemyśleniach ;-)->

Czy to nie ten element w sprzęgle jednokierunkowym ulega zniszczeniu?? ->http://midparts.com.pl/VW_09509601MNP_Hamulec_jednokierunkowy-2340.html

Edytowane przez DaraZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jaki sposób po wyjęciu sprzęgła jednokierunkowego idzie określić jego "niesprawność" ? Podejrzewam, że głupie pytanie bo pewnie to widać po wyjęciu... ale tak pytam na zaś..

 

Po przemyśleniach ->

Czy to nie ten element w sprzęgle jednokierunkowym ulega zniszczeniu?? ->http://midparts.com.pl/VW_09509601MN...kowy-2340.html

 

Wygląda to tak... skrzynia 4 biegowa mazdy... i pewnie vw będzie tak samo lub bardzo podobnie

sprz%C4%99g%C5%82o%20niskich%20bieg%C3%B3w.jpg

sprz%C4%99g%C5%82o%20niskich%20bieg%C3%B3w.jpgsprzeglo%20niskich%20biegow

 

a tak się sprawdza

 

To assemble, reverse the disassembly procedure.

 

NOTE:

Use petroleum jelly to position the needle bearings.

 

CAUTION:

When attaching the inner race to the outer race, hold the outer race and verify that the inner race only turns counterclockwise.

 

sprz%C4%99g%C5%82o%20sprawdzenie.jpgsprz%C4%99g%C5%82o%20sprawdzenie.jpgsprz%C4%99g%C5%82o%20sprawdzenie.jpgsprzeglo%20sprawdzenie

 

a jak kolega wyjmie to na 100% będzie wiedział co zniszczone.... a z linku to właśnie jest element wykonawczy sprzęgła i on najczęściej kończy żywot...

sprz%C4%99g%C5%82o%20sprawdzenie.jpg

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedź !! Nawet nie wiesz na ile rzeczy mnie naprowadziłeś ! W przeciągu kilku najbliższych dni zamierzam rozebrać skrzynie.. będe pisał co i jak - będzie dla potomnych. Mam nadzieje że uda się złożyć i że będzie śmigać jak za młodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bardzo za odpowiedź !! Nawet nie wiesz na ile rzeczy mnie naprowadziłeś ! W przeciągu kilku najbliższych dni zamierzam rozebrać skrzynie.. będe pisał co i jak - będzie dla potomnych. Mam nadzieje że uda się złożyć i że będzie śmigać jak za młodu

 

Powiedz mi tylko czy Masz chociaż szkic co się po kolei rozbiera.... od tego trzeba zacząć, bo to najważniejsze wspierać się literaturą... a reszta to luz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze ci nie bardzo pomoge ale mialem to samo kiedys w renalt scenic

2 pierwsze tarczki do wymiany przy 3 tys zaczynal jechac ....

jak dzwobnilem do serwisow Lublin i okolice to cena do...5 tys zlotych

Jak przez przypadek zapytalem w zwyklym warsztacie to dali mi namiary na goscia ktory tylko to robi zaplacilem ... 1600zl ...roznica ogromna....i auto jezdzi...

Pozdro ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności