Skocz do zawartości
misepwa

Kratka w zderzaku 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

Mam krótkie pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi.

Co można ukraść pod środkową kratką w zderzaku przednim w Passacie 3bg 1.9 TDI 130KM z 2002 roku? Ostatnio kratka zniknęła, założyłem, że uległa rozkładowi na czynniki pierwsze, VW dba o środowisko. Pochodziłem trochę wkoło samochodu na czworakach i nie zauwałyłem abu coś jeszcze zginęło, oprócz kołpaków, ale na to byłem psychicznie przygotowany (drugi Passat, drugie kołpaki niech idą na zdrowie). Na ulicy zaczepiłem człowieka, który pucował swojego TDI i razem, oczywiście na czworakach, obeszliśmy oba nasze samochody. Na szczęście oba miały pod zderzakiem tak samo. Zakładam więc, że kratka wypadła sama na wybojach, szczęśliwego znalazcę proszę o zwrot ;).

Pytanie drugie: ile taka kratka kosztuje, oryginalna w ASO lub też zamiennik (lepszy ze zrozumiałych względów). Pytam na forum gdyż nie udało mi się znaleźć takowej dla mojego samochodu, jest dużo dla starszych wersji.

Pozdrawiam

 

 

PS Czy można toto jakoś umocować aby więcej już "samo" nie wypadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zniknęła kratka (pod kratką przed chłodnicą jest czujnik temperatury zewnętrznej) sprawdź czy masz go. Jeśli masz to po prostu komuś przydała się twoja kratka. Około 100 zł kosztuje w ASO podrób nie widziałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co można ukraść pod środkową kratką w zderzaku przednim w Passacie 3bg 1.9 TDI 130KM z 2002 roku?

Pytanie drugie: ile taka kratka kosztuje, oryginalna w ASO lub też zamiennik (lepszy ze zrozumiałych względów). Pytam na forum gdyż nie udało mi się znaleźć takowej dla mojego samochodu, jest dużo dla starszych wersji.

PS Czy można toto jakoś umocować aby więcej już "samo" nie wypadało.

 

 

Ten sam model, ten sam problem. Zginęła mi 10 dni temu. Nic innego nie zginęło, więc wnioskuję, że ktoś po prostu takiej potrzebował do swojego auta i nie chciało mu się wydawać pieniędzy na nową.

Co do zakupu - pytaj na allegro handlarzy zderzaków. Niektórzy sprzedają osobno goły zderzak i resztę gratów. Mi za kratkę policzyli 50 zł + koszty wysyłki. Nowa na allegro kosztuje 150 zł. Podróba 55 zł, ale nie wiem, czy i jak bardzo różni się od oryginału. Ja nie ryzykowałem i wolałem używany, ale oryginał.

Jeśli chodzi o mocowanie, to pewnie tak samo, jak niektórzy mocują kołpaki - przy pomocy plastikowych zacisków - do stałych elementów nadwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Na giełdach każda z 3 kratek kosztuje po 30zł

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kratki dziwnie zaszły jakimś białym klejem ;) Chyba już nie chcą stamtąd wychodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem po jednym wkręcie i też chyba nie uciekną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mi zalezy na tym zeby to latwo wpinac i wypinac wiec wkret odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie zginela prawa część kratki :( musze pojezdzic po szrotach chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie polecam zamiennikow lepiej uzywana ale w oryginale ta zawsze pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item593991709_passat_b5_b6_fl_kratka_atrapka_grill_w_zderzak.html

 

Ja kupowalem cos takiego - boczna kratka na halogen. Zlego slowa nie powiem.

Witam,

Ja również zakupiłem ten zamiennik na Allegro i jest O.K.

Natomiast ja osobiście przymocowałem kratkę w 2 miejscach za pomocą opasek do spinania wiązek przewodów w kolorze czarnym.Prawie ich nie widać a z doświadczenia z Vw czy Audi A6 wiem,że kratki o ile nie wypadają same,to bardzo często własnie dostają "nóg"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moja kratka jak byłem w PL wyparowała-nie wiem czy ktoś zwinął czy sama wypadła na tych dziurach, ale zakupiłem taką w serwisie za 120zł. Na Allegro widziałem po 70zł uzywki ale już nie miałem czasu czekać na przesyłkę, a w sklepach motoryzacyjnych nie ma szans na to-przynajmniej w żadnym w Zabrzu-ich katalogi maja tylko skorupę zderzaka bez kratek, co dla mnie jest lekkim nonsensem.

Tak jak kolega przede mną napisał, również spiąłem czarnymi opaskami zaciskowymi do kabli-nie widać a przynajmniej wiem, że sama nie wypadnie, chyba, że ktoś jej pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na dzień dzisiejszy kratka na lewą stronę ( kierowca ) w ASO Krotoski-Cichy Przeźmierowo 35 PLN brutto.

Giełdę w niedzielę obszedłem całą i nie znalazłem - były tylko z dziurami na halogen, gdy pytałem o cenę u tych co mogą mieć nową podróbkę to wahała się ona między 40 - 50 zł.

Z czystej ciekawości wjechałem do ASO - mam pięć kilometrów z pracy - i miło mnie zaskoczyli gdy zawołali 35 zł, dostępna od ręki.

 

ps.

Pozbyłem się swojej kratki gdy przejechałem przez gałąź, która leżała na drodze za zakrętem. Nie wyhamowałem, a z przeciwka jechał samochód i ... :( całe szczęście, że tylko kratka, a nie coś więcej.

 

Pozdrawiam, kemoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności