Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku tej skrzynki zapomnij o jakości. Głośnik nie wiadomego pochodzenia + nie wiadomo jak zestrojona skrzynka. Strzelam że będzie typowe umcy umcy. Za 300 zł da się dorwać fajną 4-kanałówkę. za 200zł da się znaleźć ciekawy 10 calowy sub w zamkniętej skrzynce.

 

jakieś konkrety/przykłady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś konkrety/przykłady?

 

Nie dalej jak kilka postów wcześniej podałem link do niedrogiego zestawu:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5079138706&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=114

 

Wzmacniacz dwukanałowy więc nie podepniesz zestawu przedniego, ale szczerze mówiąc ja bym sobie to odpuścił - bas da Ci subwoofer, a z przodu ma się wydobywać średnica i wysokie. Do tego wzmacniacz nie jest potrzebny.

 

Wzmacniacz do zestawu przedniego ma sens jeśli ktoś nie chce subwoofera, ale za to ma ochotę zainwestować w droższe głośniki i przede wszystkim wytłumienie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dalej jak kilka postów wcześniej podałem link do niedrogiego zestawu:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5079138706&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=114

 

Wzmacniacz dwukanałowy więc nie podepniesz zestawu przedniego, ale szczerze mówiąc ja bym sobie to odpuścił - bas da Ci subwoofer, a z przodu ma się wydobywać średnica i wysokie. Do tego wzmacniacz nie jest potrzebny.

 

Wzmacniacz do zestawu przedniego ma sens jeśli ktoś nie chce subwoofera, ale za to ma ochotę zainwestować w droższe głośniki i przede wszystkim wytłumienie drzwi.

ogólnie helix na radiu daje radę, gra przyzwoicie, tylko jak głośniej (tak porządniej) się robi to już trochę niedomaga radio

muszę sprawdzić jak duża jest ta skrzynka, tak w kufrze sobie ją "wymierzyć", ale chyba nie jest taka duża, co też jest zaletą jak dla mnie :)

po przejrzeniu dokładniej tematu widzę już też czemu zaproponowałeś mi zamkniętą skrzynkę a nie bass reflex, chociaż jak widać z resztą myślałem o tej drugiej, chyba faktycznie lepiej sprawdzi się do tej muzyki której słucham, zważywszy na to że zależy mi na jak "najładniejszym" a nie najgłośniejszym ;)

Edytowane przez psojekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzień dobry :) Po zrobieniu przodu czas zabrać się za bagażnik. Znalazłem wzmaka - Soundstream PCX2000D. Jaki sub do tego polecacie? Oczywiście zostaje też kwestia prądowa tj. czy odpowiednio gruby kabel wystarczy? Altka mam 120A oraz aku bodajże 86Ah. Wstępnie myślałem o 2 x RE Audio SE10D4... I od razu mogę uprzedzić pytanie - bardziej skupiam się na masażu pleców aniżeli jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te RE mógłbyś spiąć w 1 oma. I będzie gites. Przy tego typu instalacjach bez zrobienia Big3 się nie obejdzie. Jak dla mnie przekrój kabla to minimum 35mm2, chodź dla świętego spokoju 50mm2. Mam u siebie kabel spawalniczy właśnie 50mm2 i nie było z nim żadnych problemów, aby go przeciągnąć czy ułożyć. Mam parę zdjęć w swoim temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie będę szukał kabli :) A aku i altek podołają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, zależy od stanu. Jak będą przygasać światła to trzeba będzie się zająć akumulatorem i altkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternator kompletnie zregenerowany, a aku... Po napięciach nie sprawdzałem w jakim jest stanie, ale na starym sprzęcie ( niby 320w wzmak i 275w głośnik) wytrzymywał łupanie prawie na maksa przez 3 - 3.5 godziny, a następnego dnia odpalałem bez problemu... Więc chyba nie jest tak źle. Aczkolwiek rozważam też montaż żelowego w bagażniku, ale do tego pewnie potrzeba alternatora większego niż te 120...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu... Na Alle wisi uszkodzony Rodek r1900n, licytacja stoi na 100zł. Na forach wyczytałem że do dobry sprzęt a akurat szukam czegoś co zastąpi MacAudio 2500 w moim audio.

O uszkodzeniu sprzedawca za bardzo się nie rozpisuje.

i tu pytanie... ile może kosztować max naprawa takiego wzmaka? Warto zaryzykować te 100zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany. Miał ktoś do czynienia z takim wynalazkiem:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5502130145? Na ile realne mogą być jego parametry? Warto licytować? Miałby służyć do zasilenia głośnika niskotonowego (lub dwóch) 120W RMS/ 180W max w skrzyni zamkniętej ok 15-17 L (lub 2 x 15-17L).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Albo coś takiego http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5492468651

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany. Miał ktoś do czynienia z takim wynalazkiem:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5502130145? Na ile realne mogą być jego parametry? Warto licytować? Miałby służyć do zasilenia głośnika niskotonowego (lub dwóch) 120W RMS/ 180W max w skrzyni zamkniętej ok 15-17 L (lub 2 x 15-17L).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Albo coś takiego http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5492468651

 

moc maksymalna tego toxica podejrzewam że będzie około 300-400 wat. Nigdy nie wierz w to co piszą na allegro i innych portalach z ogłoszeniami, zawsze szukaj na forum specjalistycznym. Ja sam od sibie dałbym mu max. 500Wat mocy maksymalnej, no może +/-10% z tego. RMS będzie koło 100-125.

Ten spectron to pewnie też 400 wat nie ma...

 

A z używanym sprzętem należy podchodzić ostrożnie. O ile ja jestem zdania, że lepiej kupić sprzęt używany dobrej jakości niż nowy o gorszych parametrach, o tyle w 95% przypadków nikt Ci na używany sprzęt nie da gwarancji i możesz kupić bubel. 100 PLN to niby niedużo, ale zawsze istnieje ryzyko że możesz te 100 pln stracić. Z drugiej strony może to również być strzał w dziesiątkę :ok ja osobiście bym zaryzykował (dawne nawyki hazardzisty) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem głośnik lub głośniki które będą tym zasilane też nie są mocne (120W RMS/ 180W max i też jakieś noname) więc chyba obydwa dadzą radę. A mają tylko trochę odciążyć drzwi od basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o moc tutaj chodzi. A ogólnie o konstrukcję wzmacniacza. Jak jest to jakieś parszywa, tania konstrukcja to nie uświadczysz anie mocy ani jakości. O wynalazkach na układzie scalonym typu voicekraft, czy auna nie wspominam. Lepiej kupić starego Rockforda, Sony, Kenwooda czy Alpinie. Tego typu wzmacniacze potrafią pozytywnie zaskoczyć. Jak podpiąłem tarego Sony 4026 w mostku na suba to aż zaniemówiłem. Niby około 150 W RMS w mostku a miotał subem jak szalony. Aż czasem żałuję że go sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jankus dobrze gada.

Też kupiłem za jego radą uzywkę sony 6020 (2x60w) do głośników morel maximo (2x 90w rms) i na pół gaina trzęsie nogawkami:D

Naprawdę lepiej kupić sprawdzoną używaną konstrukcję niż nowe chińskie niewiadomo co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za poradę. Tylko u mnie te głośniki będą robiły lub będzie robił za małego suba. Bo w drzwi tego nie obsadze (średnica 200mm). Wiec będę polował na coś ciekawszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie- widziałem kiedyś wzmacniacz montowany przy nogach pasażera z przodu- podłącza się go pod fabryczną wiązkę. Ktoś wie co to jest?

Chyba robił to alpine, ale ręki uciąć sobie nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś, wpina się to między radio a kostkę iso. Moim zdaniem nie warte ponad 400zł. Taniej będzie kupić kable i normalny wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie chce mi się grzebać w prawie nowym aucie.

Sam dobry wzmak dużo da, nawet na fabrycznym audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba nie ma sensu w ogóle przy tym grzebać , ponieważ nie wydaję mi się aby te "bajery" zdawały egzamin i były warte wydanych pieniędzy. Gdzieś kiedyś czytałem że do BMW takie wzmacniacze wsadzali żeby poprawić ori audio , i jakieś wielkiej rewelacji nie było a koszt kolo 800 zl z tego co pamiętam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności