Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Rufus kup kawałek kabla głośnikowego 2.5mm. W zupełności wystarczy.

 

Podziękował :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co powiesz na kabel spawalniczy 50mm2.

 

Mam z takiego zrobione przewody rozruchowe:coolale ciągnąć taki wąż ogrodowy przez całą budę to jest masakra :oszit No chyba że ktoś musi mieć 1 kW w głośnikach, to wtedy nie ma wyboru. Tylko że to zakrawa na niezłe szaleństwo.

 

Co do przypadku Majkela, to rzeczywiście mógłby mieć te 16 mm2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem, że mam wymienić tylko kabel zasilający od aku do wzmaka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z aku o wzmaka, masę też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam (trochę mocniejszego) GZ 4120 MK2 na kablach zasilających Sound Quest 16mm2 - światła nie przygasają i zasuwam bez kondka. Puść masę bezpośrednio z aku. Choć ja mam u siebie podpiętą pod śrubę od mocowania pasa bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić wzmacniacz 4 kanałowy żeby podłączyć zestaw hertz dsk 165 oraz dwa pozostałe kanały zmostkować i podłączyć jakąś skrzynkę basową. Pytanie, jaki wzmak i jaka skrzynia, tylko bez szaleństwa :D cena za komplet do 700 złotków. co powiecie o wzmaku crunch gpx 1000.4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wzmak. Znajdziesz lepsze wzmacniacze używane za 300zł. Tyle w temacie.

Większość 4 kanałówek ma ponad 200W RMS w mostku więc szukaj 200w suba. Polecam excursion SX-10S4. Mam takiego i jest naprawdę, bardzo dobry jak za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady jaki wzmak byłby najlepszy do tej skrzyni: http://allegro.pl/ground-zero-gziw-250x-extra-bas-i4556169035.html

Nie musi być nowy, najlepiej dwukanałowy i miałbym podłączoną tylko skrzynię pod niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze kazdy markowy powyzej 150w. Na Twoim miejscu podlaczylbym przod tez przez wzmacniacz. radio nawet seri nie da rady pociagnac. tzn pociagnie ale strasznie znieksztalca i nie trzyma kontroli. Dobry uzywany wzmacniacz do 300zl juz kupisz. Blaupunkty sa dosyc tanie, kumpel kiedys mial i byl zadowolony. Slaszalem duzo negatywnych opinii ale nic konkretnego. Moze niech ktos jeszcze sie wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję rady jaki wzmak byłby najlepszy do tej skrzyni: http://allegro.pl/ground-zero-gziw-2...556169035.html

Nie musi być nowy, najlepiej dwukanałowy i miałbym podłączoną tylko skrzynię pod niego.

 

Brakuje jeszcze kwoty budżetu jaki chcesz przeznaczyć na wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tej cenie to sam bym zabrał - zwłaszcza, że to 4 kanałówka i jak zmostkujesz 2 kanały to kolejne dwa masz na zasilanie sceny :)

250 na mostku na bank nie ma (realnie 200-220). Mam trochę słabszy model GZTA 4120 MK2 i bez problemu radził sobie z PB S10 (275). Poza tym sprzęt praktycznie bezawaryjny. Mój od nowości nie miał żadnej usterki a mam go już 6 lat. Moim zdaniem warto brać zwłaszcza, że jest na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również zamierzam zakupić ten wzmacniacz Ground Zero GZIA 4115HPX i podłączyć do niego głośniki Helix B62C i jakaś skrzynie basową tylko nie wiem jaką wybrać, myślałem o http://allegro.pl/rockford-punch-r2d2-12-500w-nowosc-mdf-wroclaw-i4531999110.html ?? Budżet na skrzynkę ok 400zl, proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockford jest jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czebś

Czy dobrym wyborem będzie Hertz DSK 165.3 (już są na dystansach z wytłumionymi drzwiami) plus GZIA 4115HPX i skrzynia Powerbass PS-10C?

Głównie chodzi mi o właściwy wzmacniacz.

Kolejna sprawa to wyjście z radia, bo tylko 2 kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy to dobry wybór. Hertze DSK są całkiem dobre, Powerbass nawet lepszy od wynalazków JBL'a. Wzmacniacz jest ok.

Co miało by być nie tak we wzmacniaczu?

 

Jeśli chodzi radio to potrzebujesz takiego czegoś http://allegro.pl/rozgaleznik-rozdzielacz-rca-gniazdo-x1-wtyk-x2-i4784480984.html

Puść normalnie 1 pare RCA, a przy samym wzmacniaczu daj rozgałęźnik. Tracisz wtedy możliwość sterowania subem z radia. I musisz samemu ustawić filtry górno- i dolno przepustowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje 4kanalowy wzmaczniacz do zasilenia przodu i tylu w b6... nie bedzie skrzyni... do 80- 100W / kanal wystarczy...

gdzie go w b6 moge zamontowac oprocz bagaznika?

 

jeszcze nie mam glosnikow i w ogole przydalo by mi sie pare porad jak to skompletowac z kablami itd takze na PW mialbym pare pytan jakby ktos mogl pomoc...

budzet moge zaplanowac bo z racji braku czasu bede to powoli ogarnial wiec nie ma jednorazowego wydatku a chcialbym to dobrze zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na PW - zobaczymy co się da zrobić … :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi radio to potrzebujesz takiego czegoś http://allegro.pl/rozgaleznik-rozdzielacz-rca-gniazdo-x1-wtyk-x2-i4784480984.html

Puść normalnie 1 pare RCA, a przy samym wzmacniaczu daj rozgałęźnik. Tracisz wtedy możliwość sterowania subem z radia. I musisz samemu ustawić filtry górno- i dolno przepustowe.

Rozumiem, że filtry ustawiam we wzmacniaczu albo w skrzyni, tak?

Druga sprawa: w instr. radia mam napisane, że jak włączę subwoofer w radiu to wtedy nie grają przednie. Nie będzie czegoś takiego, że wyjście będzie słać sygnał niskich częstotliwości na wzmacniacz? Czy nie grają przednie ale tylko na kostce a wyjście RCA to inna sprawa? Mam CDE-111RM

uc?export=view&id=0B0lZV0qCDCN1ejYwQ1h6ZHRFbHM

Edytowane przez szlalalala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentuj. Wydaje mi się że mając wyłączonego suba przez RCA poleci całe pasmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności