Skocz do zawartości
Gość VW 1.8T

Klima działała a nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VW 1.8T

witam z rana !

 

mam takie pytanko .... gdy dzis rano odpaliłem auto , jak co dzień to dziś klimatronic nie chce się włączyć ? co jest grane ? jeszcze wczoraj działał a dziś klapa !! :mur: co moge sam sprawdzić . Bezpieczniki całe , przewody podłączone , resetowałem komputer i nic !!!~co moge zrobić . Sterownik działa , pokazuje wszystko dobrze !!

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź to napisz jakoś normalnie??

Sterownik działa , pokazuje wszystko dobrze !!
resetowałem komputer i nic
klimatronic nie chce się włączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

Sterownik działa , pokazuje wszystko dobrze !! ---- w środku w aucie tam gdzie włącza się klimatronic , ustawia się ciepełko bądz zimno , zwiększa się nawiem , czy na nogi czy na szybe >>> to działa !!

resetowałem komputer i nic ---- odłączyłem akumulator ,

 

klimatronic nie chce się włączyć ----- gdy włączam na tym sterowniku w aucie to zawsze było słychać że klima się włączyła , a dziś niestety moge włączać i wyłączać i nic !! nie działa !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coś się dzieje ze sprężarką przy silniku Podjedź do ???

(no właśnie podjedź do PL) (nie wiem jaki masz model passata???)

 

Więc najlepiej odwiedź najbliższe ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

3B 1.8T 20V 150 km rok 1997 AEB //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Proponuję go wstawić do ciepłego miejsca, podobno paski mają tak że jeżeli temperatura jest za niska to się klima nie włączy

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość petr

Poniżej 4oC nie włącza się - i nie tylko w passacie ale każda klima.

Pisze o tym w instrukcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima nie ma ciśnienia (czynnika chłodzącego) w układzie i czyjnik/włącznik przy chłodnicy nie uruchomi sprężarki (takie jest zabezpiecznie aby kompresor nie chodził na sucho. Do czynnika dodawany jest specjalny olej CEZ który smaruje sprężarkę.

 

Jeśli wyciekł środek chłodniczy to i automatycznie olej też. I problem masz rozwiązny.

 

Wizyta w serwisie/warsztacie gdzie zajmują się serwisem klimatyzacji:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/diagnostyka-klimatyzacji-climatronic-vt1697.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tem stoi na 5 stopniach to raz sie włącza raz nie chyba zalezy czy jest nieco wiecej czy nieco mniej ;) przy 4 i mniej juz pompa sie odłacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automobilbath

Co moze byc powodem ze klimatronik w ogole nie dziala , nie ma nic na wyslwietlaczu . Przelozylem panel do innego passata i dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie, najprawdopodobniej. Jeżeli Pasek przechodził transformację z Anglika to majtrowi coś nie wyszło. Kolejno posprawdzaj bezpieczniki, zweryfikuj czy to nie wina stacyjki (świecą Ci się wszystkie pozycje + światła mijania?). Jeżeli chcesz kompletny schemat elektryczny i rozpiskę pinów, to podaj mi maila na priv - może się przydać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No cóż czytam, czytam i widzę praktycznie te same problemy, niestety swojego nie znalazłem.

A mianowicie, dziś całkowicie (prawie, z krótkimi przerwami) przestała działać klimatyzacja, tzn., tylko ciepłe powietrze. Pojechałem do najbliższej stacji (BOSCH) i oczywiście poprosiłem o napełnienie. Wszystko było ok, do chwili gdy pracownik firmy poinformował mnie, że czynnika praktycznie nie było w układzie (10ml) ponoć przy 350 ml już przestaje funkcjonować klimatyzacja (chłodzić). Piszę ml bo tak to zrozumiałem, mogę się mylić. Ale to było preludium złych wieści, Pan poinformował mnie że mimo iż klima została napełniona, nie działa sprężarka i chłodzenia niema. Pracownik zasugerował uszkodzoną sprężarkę, jaki może być koszt takiej naprawy (wymiany).

Czy ktokolwiek z Was miał już podobny problem?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasgorn

Witam. Mam podobną historię. Byłem już u trzech mechaników i każdy mówi to samo. Wysiadła sprężęrka a do obiegu dostały się opiłki metalu. Koszt wymiany od 3000 do 6000 zł w zależności czy orginalna czy zamiennik. Może ktoś wie skąd wziąć sprężarkę po niższej cenie (jakiś szrot)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

No cóż czytam, czytam i widzę praktycznie te same problemy, niestety swojego nie znalazłem.

A mianowicie, dziś całkowicie (prawie, z krótkimi przerwami) przestała działać klimatyzacja, tzn., tylko ciepłe powietrze. Pojechałem do najbliższej stacji (BOSCH) i oczywiście poprosiłem o napełnienie. Wszystko było ok, do chwili gdy pracownik firmy poinformował mnie, że czynnika praktycznie nie było w układzie (10ml) ponoć przy 350 ml już przestaje funkcjonować klimatyzacja (chłodzić). Piszę ml bo tak to zrozumiałem, mogę się mylić. Ale to było preludium złych wieści, Pan poinformował mnie że mimo iż klima została napełniona, nie działa sprężarka i chłodzenia niema. Pracownik zasugerował uszkodzoną sprężarkę, jaki może być koszt takiej naprawy (wymiany).

Czy ktokolwiek z Was miał już podobny problem?

 

http://moto.allegro.pl/item719384814_vw_passat_b5_fl_1_9_tdi_sprezarka_klimatyzacji.html

 

myślę ze od 300 do 600 zł mozna kupic juz dobrą sprężarkę do tego mozesz doliczyc na starcie ze 200 zł na nabicie klimy z kontrastem... koszt wymiany sprężary to jakies 200 (zależy u kogo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pocztyałem poszukałem i troche znalazłem ale nie wszystko. Wiem że klima poniżej 4 st.C nie włączy się. u mnie włączała się przy 3 st. Dziwna sprawa, bo kiedy ją wyłączyłem i za chwilę chciałem załączyc juz nie ruszyla. Pozatym jak jest z odmrażaniem szyby?? Przy jakiej temp spręzarka juz nie ruszy?? Skoro klima działała przy 3 st. (raz działał raz nie działała) to odmrażanie powinno zadziałac bez problemu. Czy tak??

Pozatym w ciągu lata klima dziwnie pracowała, słychac było stycznik ja załącza i rozłacza klime. Szczególnie na światłach w mieście. W warsztacie mówią że wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanie, gdy włączam zapłon to na wyświetlaczu od climatronica mrugaja mi wszystkie cyferki i ikonki jakie tylko są przez jakies 10 sekund, pozniej juz normalnie włącza się klima, tzn temperatura taka jak przed wyłączeniem byla ustawiona i zaczyna wiać... Nie wiem czy spowodowane jest to "mruganie". Dodam tylko że wcześniej tak nie miałem, dopiero dzisiaj takie coś się zdarzyło. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mruga mi cały wyświetlacz. Spowodowane to jest zapisaniem w pamięci jakiegoś błędu- u mnie jest to błąd 43F. Ponadto od czasu do czasu wcale mi się klimatronik nie odpala tzn. nie ma nic na wyświetlaczu nic nie dmucha żaden przycisk klimatronika nie działa. Ten stan rzeczy mija gdy odstawię samochód na ok.15 minut z wyłączonym zapłonem. Po tym czasie klimatronik działa normalnie tylko mruga przy uruchomieniu. Może ktoś wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja chyba tez nie znalazłem podobnego problemu do mojego, wiec postaram sie opisac go tutaj bo jak ulał pasuje do postu "działa a nie działa"

Do sedna:

Od paru dni zajmuje sie naprawą mojej klimatyzacji. Pierwsze co zrobiłem to oczywisćie napelniłem, sprawdziłem szczelność i wszystko na automacie wyszło wzorowo (troche moich kolegów mechaników zszokowało ze do paska wchodzi ponad 1700g chłodziwa, ale tak ma zapisane w komputerze automat). Po napełnieniu włączyłem klime iii... nic nie chłodziło - pierwsze co - oczywiście zawór rozprężny poszedł do wymiany. Krótka piłka 150zł, 3 sróbki, 15 minut , po czym ponowne napełniani (szczelność znowu idealna) iii...peszek, znowu to samo...nic nie chłodzi do kabiny, pomimo ze sprezarka chodzi, wentylatory również...dziwne jest ze zadna rurka podczas wlaczonej klimy nie robi sie zimna. W tej chwili podejrzenie padło na parownik...ale może ktoś z szanownych forumowiczów podpowie mi jeszcze jakieś inne możliwe usterki.

 

Mój samochód Passat B4 1,9 TDI AFN kombi (1996r)

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze co zrobiłem to oczywisćie napelniłem, sprawdziłem szczelność i wszystko na automacie wyszło wzorowo (troche moich kolegów mechaników zszokowało ze do paska wchodzi ponad 1700g chłodziwa, ale tak ma zapisane w komputerze automat).

Pierwszy raz słyszę, zeby tyle czynnika wchodziło do instalacji :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Danek75 ilość czynnika która powinna znaleźć się w układnie jest napisana na masce od strony wewnętrznej na jej użebrowaniu... Może zbyt dużo czynnika jest i dlatego nie startuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności