Skocz do zawartości
Gość Kryst3000

Jak podłączyć iPoda w B6?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kryst3000

Cześć wszystkim! Gdy używa się nawigacji (DVD) to nie można jednocześnie słuchać CD. Nie pomyślałem o tym wcześniej, a teraz zauważam, że jest to upierdliwy problem. Rozwiązań pewnie jest kilka, np.

 

1. Zmieniarka CD - chyba nie ma problemu z jej zamontowaniem mimo, iż nie zainstalowano jej fabrycznie? Koszt ok 2300 zł.

 

2. PhatBox - czyli 20 GB HDD - cena 4360 zł... (czy to się również montuje w schowku???)

 

Zaletą tych dwóch rozwiązań jest możliwość sterowania nimi z poziomu nawigacji (tak zakładam, ale chyba tak jest). Wadą cóż przy zmieniarce cd - to tylko 6 płyt, przy PhatBox - cena...

 

Czy są jakieś inne rozwiązania? Znazłem rozwiązanie by podłaczyć np. iPoda do nawigacji tak by nim można było sterować, martwi mnie tylko kabel, który będzie sterczał pod uchwytem do iPoda - http://www.blaupunkt.com/pl/7608009600_main.asp (o ile się nie mylę gniazdo AUX w B6 jest w schowku pasażera, prawda?) Czy ktoś może zna jakieś estetyczniejsze rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bori

Musisz kupić specjalny adapter i wtedy możesz sterować zmianą utworów z kierownicy. iPod jest widziany przez DVD jak zmieniarka na 5 płyt. Działa to niestety kiepsko bo np. wyświetla się max. 100 utowrów na wyświetlaczu DVD i potem znowu od początku. iPod leży w schowku i go nie widać. Możliwe, że przez wejście AUX będzie lepiej ale musisz mieć iPoda na wierzchu. Niestety na wyświetlaczu DVD nie wyświetlają się tytuły utworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bori
dlaczego jeśli iPoda mam podłączać przez AUX musze mieć go na wierzchu? Jak inaczej niż przez AUX można go podłączyć? Na stronie volkswagena znalazłem adapter do VW Caddy, ale nie ma takiego do Passata... to chyba pomyłka...

 

http://www.volkswagen-akcesoria.pl/index.php?cmd=acc&gid=35&mid=20&act=2

 

To nie jest pomyłka bo ja mam taki adapter. Serwis musiał ściągać ofertę z Kulczyka. Tylko trzeba uważać bo dostali dwa adaptery w ofercie od Kulczyka, jeden do starszego iPoda i drugi do najnowszego. Niestety nie przeczytali tego i chcieli mi wcisnąć obydwa. Po sprawdzeniu danych technicznych wytłumaczyłem im o co chodzi i zamontowali tylko jeden adapter i działa, tak że nie jest to pomyłka.

 

iPoda nie musisz mieć na wierzchu ale jak będziesz zmieniać utwory ??? Możesz to zrobić tylko z iPoda. Jak masz adapter możesz to robić gałkami albo z kierownicy.

 

Jeszcze jedno. Podobno iPod wypuścił coś co wysyła fale radiowe i łączy się z radiem w samochodzie, wtedy nie trzeba żadnych kabli tylko odbierasz iPoda jak stację radiową. Sprawdź na stronie iPoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
2. PhatBox - czyli 20 GB HDD - cena 4360 zł... (czy to się również montuje w schowku???)

 

 

4360zł za 20GB ?!?!?! porażka!!!! totalny bezsens i zlodziejstwo, fuuuuj

za ta kase to masz laptopa z 120gb dyskiem ekranem itd itp, boshe!!!

 

za ta kase zkleja ci cos duzo lepszego w jakims salonie audiofilskim ze sterowaniem joystickiem przy keirownicy i bedziesz mial git! jeszcze pewnie zostanie na glosniki jakies!

 

a tak w ogole to do tej pory we wszystkich autam sterowanie radiem mialem nie na kierownicy a za nia joystickiem i jest mega wygodniej, jak masz skrecona kierownice to glupio szuka sie odpowiedniego przycisku, czy podczas skrecania, a joystick w stalym miejscu przynajmniej mi duzo lepiej sie sprawdzal.

 

 

a ten ipod z uchwytem nie bedzie moim zdaniem fajnie wygladac :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kryst3000
dlaczego jeśli iPoda mam podłączać przez AUX musze mieć go na wierzchu? Jak inaczej niż przez AUX można go podłączyć? Na stronie volkswagena znalazłem adapter do VW Caddy, ale nie ma takiego do Passata... to chyba pomyłka...

 

http://www.volkswagen-akcesoria.pl/index.php?cmd=acc&gid=35&mid=20&act=2

 

To nie jest pomyłka bo ja mam taki adapter. Serwis musiał ściągać ofertę z Kulczyka. Tylko trzeba uważać bo dostali dwa adaptery w ofercie od Kulczyka, jeden do starszego iPoda i drugi do najnowszego. Niestety nie przeczytali tego i chcieli mi wcisnąć obydwa. Po sprawdzeniu danych technicznych wytłumaczyłem im o co chodzi i zamontowali tylko jeden adapter i działa, tak że nie jest to pomyłka.

 

iPoda nie musisz mieć na wierzchu ale jak będziesz zmieniać utwory ??? Możesz to zrobić tylko z iPoda. Jak masz adapter możesz to robić gałkami albo z kierownicy.

 

Jeszcze jedno. Podobno iPod wypuścił coś co wysyła fale radiowe i łączy się z radiem w samochodzie, wtedy nie trzeba żadnych kabli tylko odbierasz iPoda jak stację radiową. Sprawdź na stronie iPoda.

 

http://www.pixmania.com/pl/pl/235615/art/blaupunkt/adapter-ipod-interfejs-ex.html#

 

czy tak wygląda adapter, kóry masz zamontowany? o ile się nie mylę to Navi w passacie to blaupunkt, nie? ciekawe czy adapter z VW to to samo za dwa razy większą cenę czy też się różnia

 

tu jest link do stronu blaupunkta

 

http://www.blaupunkt.com/pl/7607540500_main.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bori

To faktycznie chyba tak wyglądało tylko od Kulczyka było dwa razy droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odświeżę troszkę temat

posiadam w passacie b6 ori wejscie pod ipoda w schowku, podłączam ipoda i nic;/ dlaczego? ktos pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ipod do passata b6 w schowku mam oryginalny adapter

czy będę mógł zmieniać utwory w kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam u siebie i dziala fajnie, tylko mam wejscie na stary mogel, wejscie takie jak do iphona 4/4S. Bez Problemowo sie łączy, można zmieniac utwory z kierownicy, bardzo dobra alternatywa zmieniarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki dokładnie model ipoda na szerokie wejście?iphone 4s u mnie się nie łączy informacja na iphone 'sprzęt może nie być kompatybilny'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet iPod nano ma szerokie wejscie i bedzie działał. Jeśli dobrze pamietam to nie ma sensu kupowac bardzo duzej pamieci, MDF2 i tak odczyta tylko cos kolo 250 utworow, gdzies bylo o tym na forum (informacja do potwierdzenia)

 

Ja laczylem u siebie iPhona 4 i 4S i nigdy nie pokazal mi sie komunikat o kompatybilnosci, jednak iPod jest lepszy bo mozna zamknąć schowek :D

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/74344-mam-co%C5%9B-w-schowku-nie-wiem-co-)

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności