Skocz do zawartości
Gość rsa92mm

czujnik temperatury pokazuje ok 130 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rsa92mm

Witam

Mam jestem posiadaczem passata b5 1,6 AHL i dzisiaj pojwail sie taki problem ze wskazowka od czujnika temperatrruy dochodzi do 130 stopni po przjechaniu bardzo krotkiego odcinka... i nie wiem czy jest to problem z czujnikiem czy termostatem?? prosze o jakas pomoc pilnie!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przy takich wskazaniach czujnika jest gorąca chłodnica, po prostu dotknij ręką chłodnicy albo przewodów które idą do chłodnicy. Jeżeli jeden z nich będzie zimny i chłodnica też zimna a wskaźnik pokazywał będzie nadal tak wysoką temperature to nic innego jak termostat do wymiany. A jeżeli chłodnica i przewodu będą gorące to podpinaj Vaga może być to czujnik.

Pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pilnie!!

 

 

No to rzeczywiście pilne :) Maska w góre i obserwuj, jeśli silnik ma na seri 130 stopni to na bank to zobaczysz. Obserwuj i nasłuchuj zbiornik wyrównawczy, nie odkręcaj korka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze wskazowka od czujnika temperatrruy

 

A nie od wskaźnika przypadkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rsa92mm

Wąz od chlodnicy jest goracy i bardzo twardy, sztywny takze ciezko go scisnac. a czy to moze byc cos w uszczelka pod glowica, lub pekniecie glowicy???

 

---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

 

Panowie male sprostowanie. nagrzalem silnik daleko poza 90 stopni i waz ktory idzie do zbiorniczka wyrownawczego jest goracy, ale chlodnica zimna i dolne weze ktore ida od zbiorniczka do chlodnicy sa takze zimne...plynu w zbiorniczku nie ubywa wcale...wiec co moze byc tego przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymień i poczytaj forum...

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności