Skocz do zawartości
Gość stas

problem z cewka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stas

czesc mam paska b4 ale ostatnio mnie zawodzi a mianowicie chodzi mi o cewkk w ciagu 3 miesiecy wymienilem az 4 na ostatniej nowej przejechal okolo700 km jest to 20 115km

93 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc mam paska b4 ale ostatnio mnie zawodzi a mianowicie chodzi mi o cewkk w ciagu 3 miesiecy wymienilem az 4 na ostatniej nowej przejechal okolo700 km jest to 20 115km

93 r[/quote

 

mi mechanik zwalił cewkę w ten sposób że porozpinał wszystkie kable w celu demontażu głowicy a nie odłączył akumulatora, a czy ty coś z elektryki odpinasz po założeniu już nowej cewki?? w cewce pada tzw. wzmacniacz mocy można go wymienić zawsze to taniej niż nową cewkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldek40, jaki wzmacniacz mocy :krzeslem: to nie sprzęt audio. Tam jest moduł zapłonowy, czyli elkement który steruje pracą cewki (tak najprościej pisząc). A czy te cewki kupujesz oryginały, czy jakieś podróbki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
waldek40, jaki wzmacniacz mocy :krzeslem: to nie sprzęt audio. Tam jest moduł zapłonowy, czyli elkement który steruje pracą cewki (tak najprościej pisząc). A czy te cewki kupujesz oryginały, czy jakieś podróbki ?[/quote

 

Akurat mam starą cewkę przed sobą wtyczka ma 3 bolce, odkręć 2 śruby od dołu potem odchyl klapkę pod wtykiem na kabel poluzuj 2 nakrętki i wyjmij spód cewki , czyli masz spód cewki a na niej układ który wzmacnia napięcie i przeważnie on pada A jaka nazwa jest tego fachowa to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną padania modułu napewno jest zwarcie na uzwojeniach cewki. Musisz zlokalizować który element pada, czy cewka czy moduł. Nie stosuj zamienników cewki, lepiej kup używaną ale oryginalną. Przed założeniem kolejnej cewki wymieniłbym świece i przewody - dla świętego spokoju. Komputer sterujący ECU raczej nie uszkadza modułu zapłonowego - tu bym raczej nie szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stas

3 poprzednie byly uzywane 4 ostatnia t nowa ale podrobka na nowej kilka razy nie chcial odpalic ale jak postal np przez noc to rano zapalil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy cewka jest polaczona z blokiem silnika plecionka.przewod sciaga przebicia na mase i iskra nie uszkadza modulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Sprawdz czy cewka jest polaczona z blokiem silnika plecionka.przewod sciaga przebicia na mase i iskra nie uszkadza modulu

 

U kolegi w golfie nie było plecionki i też cuda się działy.To może być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stas

cewka byla dobra to czujnik hella w rozdzielaczu padl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cewka byla dobra to czujnik hella w rozdzielaczu padl

 

A jest możliwa jego wymiana? Czy trzeba cały aparat zapłonowy wymienic?

Jak jest możliwa wymiana proszę o dokladna instrukcje jak to zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 70 PLN kupisz na szrocie cały aparat, Halla kupisz samego za 50 PLN ale musisz przełożyć demontując kółko zębate napędu aparatu które zabezpiecza kołek którego czasami trudno wybić, tak więc wybieraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem z cewką zapłonową w passacie B4 silnik 1.6. Po przejechaniu 30 d0 40 km , jak się zatrzyma i zgaszę silnik, cewka traci iskrę i nie mogę odpalić silnika. Zakładam wtedy drugą cewę, zimną czyli nie nagrzaną i auto odpala bez problemu. Sprawdzony czujnik Hala, działa. Nowa kopułka, nowe świece, nowe kable i nic nie pomaga. Proszę o pomoc, elektryk nie może sobie poradzić, może ktoś miał taki problem. Pozdrawiam.

Edytowane przez agent_00742

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobny problem, ale chodzi chyba o połączenia elektryczne. Jak wjadę w kałużę, to zaczyna szarpać pierdzieć, .... Musi wyschnąć, żeby normalnie jechać. Kulminacyjnym momentem było mycie silnika - spaliła się cewka. Wymieniłem więc cewkę, przewody wn, świece. Problem kałuży występuje nadal, więc myślę, że gdzieś ucieka prąd. Macie pomysły gdzie szukać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam podobny problem, ale chodzi chyba o połączenia elektryczne. Jak wjadę w kałużę, to zaczyna szarpać pierdzieć, .... Musi wyschnąć, żeby normalnie jechać. Kulminacyjnym momentem było mycie silnika - spaliła się cewka. Wymieniłem więc cewkę, przewody wn, świece. Problem kałuży występuje nadal, więc myślę, że gdzieś ucieka prąd. Macie pomysły gdzie szukać??

 

Sprawdź przewody, które idą do czujnika w kopułce (trzy pinowa kostka) Zdarza się że są przerwane przy samej kostce, pod gumową osłona, albo na samych przewodach jest naruszona izolacja i wtedy takie cyrki występują. Tak samo przewody idące do cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności