Skocz do zawartości
kruszek

Szyberdach oszalał!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy-pomóżcie! Dziś w tak piękny upalny dzień wsiadając do nagrzanego mocno samochodu otworzyłem okna i szyberdach. Ruszyłem i...szybki zamknęły sie normalnie a szyberdach nie! Przełaczając włącznik szyberdachu na zamknięty dojeżdzał on prawie do końca i ponownie się otwierał.I tak cały czas...Zamknąłem go dopiero kluczykiem z zamka w dzwiach. Jakiś czas przed tym cyrkiem (3godz) byłem na myjni, czy może to miało jakiś wpływ na to??? Nigdy wcześniej żadnych takich problemow nie mialem. Jeśli ktoś z Was ma jakieś sugestie to prosze o pomoc!!!Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

rozumiem że problem tylko na odsuwaniu ;)

 

jak odsuniesz szyber - to z przodu jest taka gąbczasta niby uszczelka-niby dystans - nie wiem jak to się nazywa ;)

 

ale w czym rzecz - ano w tym, że jak odsunie się szyber - to gąbka ta lekko idzie do góry - zasuwając szyba dochodzi do tej gąbki, traktuje jako przeszkodę - i odsuwa się... pewnego razu miałem to u siebie... musiałem dosunąć szyber prawie do końca, palcem docisnąć z góry gabkę tak, żeby była niżej niż szyba od szybra - i się zamknąl bez problemu...

 

możę to jest przyczyną u Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo kolego i diagnoza nie okazała się przyjemna.

Wygięła się lewa prowadnica (mówi się, że jest wadliwa) Usunięcie usterki skończyło się na wymianie całego szyberdachu bo nie da się dokupić samej prowadnicy (przynajmniej nic takiego nie znalazłem)

Szyber kupiłem za 200zł (bez silniczka i bez szyby) tylko przy montażu silniczka do nowej ramy szyberka musiałem ustawić linki bo przy uchylaniu nie równo się otwierał i przeskakiwał na trybiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwość wyregulowania w jakiej pozycji szyba ma się zatrzymać przy zamykaniu szyberdachu (położenie 0) ?? Wszystko działa dobrze tylko po zamknięciu trochę podnosi mi się tył szyby do góry.Ręcznie mogę cofnąć ,aby był idealnie równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuję! Szczerze to wolę to pierwszą wersję;)Teraz autko zabrała mi żonka:(i nie mam możliwości sprawdzenia szyberdachu,jak bede miał autko to zobaczę co tam było i dam znak. Adamie mam pytanie czy ta prowadnica tak sama z siebie wygina się? Przypomniałem sobie że chwilę po tym jak wyjechałem z myjni kapnęła mi woda z lampki pod sufitką. Czy da się to jakoś połączyć??? Jeszcze raz dzięki!

Edytowane przez kruszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy odpływy z szyberdachu są drożne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki człowiek jest upośledzony...dopiero jak przeczyta albo usłyszy od kogoś dobrą i oczywistą radę sam wpada na ten pomysł. Dzięki Darku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są zestawy naprawcze tej prowadnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak na wyrost ale czy masz Mirku jakies namiary na ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągniesz podsufitkę sprawdź czy wszystkie 4 odpływy siedzą na miejscu,bo są w\g mnie trochę licho łączone.

Jeżeli nie chcesz ściągać podsufitki możesz spróbować dmuchać w gumy odpływów które są w przednich słupkach(takie pod kątem ścięte).Do tylnych opływów nie dojdziesz,bo są za tapicerką w bagażniku(ogólnie nie polecam tej opcji :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku dzięki za wszystkie sugestie. Sprawdzę wszystko. A przeczyszczenie kanalików odpływowych przyda sie zawsze! Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

odkopię temat, ale tak nakazuje mi regulamin ;)

Mam problem z szyberdachem w Passacie b5, jak go próbuję zamknąć to szyberdach tak jakby "odbija" i znowu się otwiera. Co najgorsze przy tym otwieraniu zwinął tę roletę w kolorze podsufitki i wybrudził ją na taki rudy kolor (pomarańczowy ?). Efekt jest taki, że materiał z rolety teraz odchodzi, i jest cały brudny. W związku z tym mam pytanie, czy da się wymienić roletę w jakiś prosty sposób, albo chociaż zdemontować do wyprania. Czy trzeba do tego ściągać całą podsufitkę i demontować cały szyberdach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności