Skocz do zawartości
bodzio63

Metaliczny dzwięk podczas rozruch.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, od około tygodnia pojazd w trakcie rozruchu(pracy rozrusznika) wydaje dziwny metaliczny dzwięk.Jak dla mnie zapala inaczej niż poprzednio i nie chodzi tu bynajmniej o szybkość rozruchu, gdyż startuje od strzała.Oczywiście sam rozrusznik poszedł na pierwszy ogień.Rozebrany sprawdzony,wszystko pracuje idealnie,pokusiłem się nawet o wymianę szczotek choć nie było to konieczne.Zamontowany i zong, dalej ta sama usterka.Oczywiście przejżałem posty na temat rozrusznika,poduszek silnika(sprawdzone ok),lecz nie znalazłem odpowiedzi.Nadmieniam że dzwięk wydobywa się z okolicy rozrusznika.Rozrusznik Valeo taki jak na foto.Pozdrowienia oczekuje podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z dwumasą wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bendix dobrze odbija moze nie zazebia z kołem zamahowym lub nie wrac z koła i dlatego taki dzwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź kolegę do samochodu niech uruchomi silnik a sam posłuchaj. Może więcej zdiagnozujesz. Do tych objawów można śmiało zaliczyć rolkę napinacza alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk wydobywa się dokładnie z miejsca gdzie znajduje się rozrusznik.Rozrusznik przejżany wszystko ok.Nie ma żadnych innych obiawów tylko ten dziwny metaliczny dzwięk podczas pracy rozrusznika.Opiszę powstanie usterki.Przy wyjeździe wszystko ok,stawiam samochód na parkingu koło od strony kierowcy na 20 cm krawężniku.Zapalam samochód a tu ten metaliczny odgłos.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to bendix sie skonczył i koło zebate sie nie cofa z koła zamachowego i dopiero ped je cofa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winę za wszystko ponosi oczywiście sprzęgiełko rozrusznika,pomimo że zasady pracy nie odbiegały od orginału.Po wymianie na nowe cisza,poprostu łożysko szlag trafił.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię kolegów,że należy wymienić bendiks-sprzęgiełko.Po wyjęciu rozrusznika nie da się jednoznacznie sprawdzić czy winą jest zużyty bendiks.Kiedy sprzęgiełko zachodzi na wieniec działaja inne siły także w "rękach" nie jest się w stanie stwierdzić czy bendiks należy wymienić.Koszt ok. 60PLN-zamiennik.:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.mam taki problem - czasami zdaza sie tak ze krece kluczykiem a on nawet nie drgnie ani zadnego odglosu.najczesciej rano.jezeli wrzuce bieg i go troche rozbujam to wtedy jakby cos wskoczylo i odpala.akumulator prawie nowy bo ma pol roku.ktos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności