Skocz do zawartości
marecek

vagLOG - platforma analizy danych (wersja beta)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiaro.

Po blisko dwóch tygodniach ciężkich prac udało mi się zrobić coś, co - mam nadzieję - pomoże Wam ugryźć temat analizy logów z Waszych passatów (i nie tylko) i spojrzeć na te długie ciągi cyferek w bardziej przejrzysty sposób. Aplikacja, którą tutaj przedstawia robi jedną bardzo prostą rzecz - analizuje plik CSV będący bezpośrednim wynikiem pracy programu VAG-COM i przedstawia go w postaci graficznej (wykresy).

 

vaglog4.png

 

Co to daje? W zasadzie niewiele -> w sumie każdy może sobie takiego loga "przemalować" na wykres w excelu, pod warunkiem jednak, że wie w jaki sposób i ma na to odpowiednią ilość czasu. Później powstaje kwestia jak się takim logiem dzielić...

 

Stąd pomysł na aplikację, która nie tylko "przemieli" loga i narysuje wykresy za Was, ale również pozwoli na udostępnienie innym (w formie linku/linka/hyperłącza czy jak to się tam nazywa) tak przygotowanego loga do głębszej analizy.

 

Jak zacząć korzystać?

 

W sumie nie ma tam nic trudnego. Wystarczy wejść na stronę: http://vw-passat.pl/vaglog/ i zalogować się podając swój adres pocztowy. W odpowiedzi dostaniecie swój unikalny link, po kliknięciu na który zostaniecie automatycznie zalogowani na witrynie i będziecie mogli wrzucać własne logi. Serwis trzyma historię Waszych logów, jak również pozwala na podglądanie innych wykresów, jeśli tylko znamy ich adres (lub znajdują się one na liście 15 ostatnio dodanych logów).

 

Jak pokazać loga innym?

 

Wystarczy skopiować link do logu, który nas interesuje i wkleić gdzies na forum w temacie o swoim autku:

vaglog7.png

 

Jak analizować wykres?

 

Starałem się o to, żeby analiza była maksymalnie prosta. Bezpośrednio po wejściu w link danego LOGa otworzy się strona z tabelą, zawierającą wszystkie dane z naszego pliku CSV. Poza widokiem tabeli mamy do wyboru dwa rodzaje wykresów:

 

 

1. wykres wybranych wartości w funkcji czasu

vaglog5.png

 

 

2. wykres wybranych wartości w funkcji obrotów silnika

vaglog6.png

(ten drugi tryb jest trochę podchwytliwy, bo ogranicza zakres analizy tylko do tego wycinka tabeli, w którym przebieg wartości obrotów był ciągły i rosnący - dodatkowo jeśli w logu było kilka takich "miejsc", wybrany zostanie ten wycinek logu, w którym zakres zmiany obrotów posiadał najwięcej próbek).

 

 

Co jeszcze nie działa?

 

Po wielu próbach i walce z niedociągnięciami powiedziałem sobie "dość" i chciałem przedstawić Wam to narzędzie, żeby zebrać jak najwięcej opinii zanim przystąpię do dalszych prac. Jest jeszcze sporo do zrobienia:

 

1. nie zawsze uda się narysować wykres XY (np. jeśli w którejś z grup nie będzie w pierwszej kolumnie wartości obrotów, tylko coś innego, np. przepływomierz)

2. kompletnie nie wiem na czym polega analiza logów statycznych (cały czas się uczę na tym forum jak należy to robić, ale tzw. wiedzy tajemnej jeszcze nie posiadłem ;P) , więc nie spodziewajcie się, że to narzędzie będzie poprawnie analizować logi statyczne...

3. wykresy nie zadziałają z grupą 000

4. przy ekstremalnie długich logach wykres będzie nieczytelny...

5. w bardzo ograniczonym zakresie rozpoznawany jest typ silnika (na razie rozpoznaję 1.9TDI "i wszystko inne", co by manipulować osiami wykresów, które dotyczą bezpośrednio obrotów (po co dizlowi skala do 7000...).

 

Referencje

 

To, co najbardziej mi się podobało w tym pomyśle to fakt, że można zrobić bazę referencji przebiegów krzywych wartości przepływomierza, ciśnienia w kolektorze ssącym czy kątów wtrysku -> sam tego nie potrafię zrobić, bo nie dysponuję autem, które mogłoby posłużyć za jakikolwiek model ;). Stąd prośba do Was -> jeśli macie taki logi -> wrzucajcie. Chciałbym rozszerzyć możliwości vagLOGa w przyszłości o porównywania z przebiegami referencyjnymi i jakieś automatyczne, zgrubne komentarze (np. w postaci linków do tematów z forum, w których omawiane były podobne przypadki).

 

vaglog_legenda1.png

 

To tyle...

Poeksperymentujcie. Pobawcie się. Dajcie znać, co myślicie o tej zabawce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy autor dalej rozwija platformę ?

 

Z informacji od autora wiem, że platforma nie jest obecnie rozwijana. Chciałbym ten projekt znowu ruszyć, więc oczekuję Waszych propozycji, co byście dodać, zmienić itp

Edytowane przez cichyzp
porozumienie z autorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie działa. Nie otrzymałem linku aktywacyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś nie działa. Nie otrzymałem linku aktywacyjnego
Eee tam...przed chwilą spróbowałem i działa z szybkością błyskawicy.Link dostepowy doszedł na moją skrzynkę.

Dzięki Marek :respect

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać dostęp do swoich zasobów na tej stronie, użyj swojego linku dostępowego, otrzymanego przy pierwszej próbie logowania do serwisu lub wyjślij ponownie link dostępowy. (funkcjonalność chwilowo niedostępna)

 

dokładnie taki komunikat. i oczywiście brak maila na skrzynkę

 

jest. Doszedł

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt nie jest już rozwijany, ale wszystko powinno działać tak, jak w dniu uruchomienia. Sprawdźcie junk maila jeśli email nie dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z linkiem nie działa ?

 

"Forbidden

 

You don't have permission to access /vaglog/ on this server."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, szkoda że temat podupada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa sprawa, szkoda że temat podupada.

 

Mój wątek jest ciągle aktualny, program działa i oczywiście gotowy do pobierania i korzystania :)

Ten tutaj rzeczywiście wygląda bardzo fajnie ale link od dawien dawna nie jest aktywny i obawiam się, że projekt został porzucony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności