Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - wczoraj zaświeciła się kontrolka aby zmienić klocki, a dziś w trasie nagły spadek mocy. Przyśpieszałem jak bym jechał czołgiem bez gąsienic. Żadnej kontrolki. Zgasiłem, odpaliłem i resztę dystansu - 130 km pojechałem normalnie. Czy wczorajszy komunikat o klockach i dzisiejszy nagły spadek mocy w trasie może mieć ze sobą związek ? Chciałbym wierzyć, że tak ale wszystko mi mówi, że to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety raczej nie ma nic wspólnego, mi to wygląda na tryb awaryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleosuza, powiedz mi skad wziales stwierdzenie ze to krzywe tarcze? Jak to stwierdziles?. Byc moze jezeli masz praktycznie prawie cale nowe zawieszenie i stwierdzam ze dobrze zrobiona geometrie kol, to moze wina przy nie zbyt dobrze zrobionym montazu, albo tarcze zalozone na zle oczyszczona piaste-kolo centrujace, wybite lub krzywe prowadnice zacisku, zle wyczyszczone jarzmo w miejscu styku klocka lub wykrzywione samo jarzmo. Byc moze nie jest to wina ukladu hamulcowego tylko ukladu zawieszenia. Jezeli wymieniles praktycznie cala zawieche wraz ze zrobieniem geometrii, byc moze wina sroi po stronie piasty, najlepiej sprawdzic luz lozyska, ewentualnie cala plaszczyzne piasty gdzie styka z tarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aleosuza, powiedz mi skad wziales stwierdzenie ze to krzywe tarcze? Jak to stwierdziles?. Byc moze jezeli masz praktycznie prawie cale nowe zawieszenie i stwierdzam ze dobrze zrobiona geometrie kol, to moze wina przy nie zbyt dobrze zrobionym montazu, albo tarcze zalozone na zle oczyszczona piaste-kolo centrujace, wybite lub krzywe prowadnice zacisku, zle wyczyszczone jarzmo w miejscu styku klocka lub wykrzywione samo jarzmo. Byc moze nie jest to wina ukladu hamulcowego tylko ukladu zawieszenia. Jezeli wymieniles praktycznie cala zawieche wraz ze zrobieniem geometrii, byc moze wina sroi po stronie piasty, najlepiej sprawdzic luz lozyska, ewentualnie cala plaszczyzne piasty gdzie styka z tarcza

 

Łożyska sprawdzone, pół roku od zakupu tarcz było idealnie, a i po montażu mierzone było odchylenie tarczy, było prawie idealnie. A wiem, że to zwichrowane tarcze bo łatwo poznać, podczas dohamowywania powolnego szarpie delikatnie i buja kierownicą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie zestaw tarcze + klocki Textara (przód i tył).

Obserwując ten wątek zastanawia mnie podejście sporej częście użytkowników. Dlaczego mając komplet tarcze + klocki jednego producenta, wielka część użytkowników miesza tarcze i klocki różnych producentów. Jestem w stanie zrozumieć, kiedy dany producent robi tylko tarcze i trzeba dobrać jakieś klocki. Przecież producentowi najbardziej zależy żeby te dwa elementy pasowały jak najbardziej do siebie, by miały największą skuteczność (twardość, pylenie itp..). Może ktoś mi wytłumaczyć ten fenomen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja chłopie , tez sie dziwie czemu ludzie tak robia ? szukaja kombinuja moze tak jest juz w genach polaków by cos ulepszac poprawiac , moze beda lepiej hamowały , tez mam ten zestaw od ponad roku robie po 30 tys km rocznie i naprawde super hamuja i nieraz mi fure uratowały przed bum bum , po co przepłacac za znaczek innej firmy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co przepłacac za znaczek innej firmy

 

dobre haha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ,jestem nowy ,niechce zakladac nowego tematu ,moze tu ktos pomorze...wymienilem tzn. Mechanik zmiebil mi tarcze i klocki z przodu u z tylu klocki ,odrazu byl problem z tarciem z przodu pojechalem okazalo sie ze tarcze byly za duze ,zmienił na odpowiednie i hamulce sie bardzo grzeja po kilku kilometrach az lekko dymia ,pedal hamulca chodzi normalnie ,pojechałem do niego dzis ,mowi ze zaciski było wszystko dobrze ,werze tez i mowi ze trzeba wymienic pompe h2amulcowa ,plyn i odpowietrzyc ze to na pewno pomoże..co o tym myślicie...aha i na tych za duzych tarczach pomimo tarcia nic nie dymilo ,moje auto to passat b5 1997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika , nie wiadomo czy dobrze wszystko dobrał , no i jeśli poszedł po taniości montując najtańsze noname no to..... . Bywa że znanych producentów klocki trzeba szlifować z nadmiaru farby mimo dobrze oczyszczonych zacisków.

Edytowane przez robertfx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamontowal jakies maxgear wszystko ,to lipa chyba jest ,tylko co mam wymienic pompe itp a jak dalej tak bedzie...no slabo sie znam ale cos mi mowi ze to nie pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale cos mi mowi ze to nie pompa
Zmień go , bo on Ci nie pompę zmieni tylko klocki na inne a skasuje za pompę , podłączenie do kompa , adaptacje, płyny , odpowietrzenia i t.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pomogles....ortograf hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecam żebyś sobie poczytał manuale, pooglądał filmiki jak się wymienia klocki, tarcze i samemu zaczął robić przy aucie. Tyle co ja się spłukałem na tarczach przez błędy pseudo mechaników to szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie trzeba bedzie tak zrobic bo naprawde to jest nie do wiary.....dzis z przodu nic sie nie dzialo ,z tylu przydymilo. Pojeździlem bo chcialem sprawdzic co sie bedzie dzialo bo nie wierze ze to pompa...i co spokoj nic nie dymi ale piszcza hamulce teraz podczas jazdy a gdy zachamuje przestaja...rece opadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś mi sprawdzić wymiary tarczy tylnej po VIN?

 

WVWZZZ3BZ5E172075

 

Podejrzewam że 245mm - jednak wolałbym być pewien na 100% :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim jestem tu nowy i chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o nawiercanych tarczach? Chce wymienić cały komplet hamulców łącznie z płynem i jakiej firmy najlepiej tarczę i klocki aby złączyć to w dobry zestaw. Jeżdżę passatem b5 1.9Tdi 110KM :) Pzdr Ramzes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nawiercana szybciej będzie zużywała klocki. Ze zwykłych polecam Textar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ci ciekawe, ja mam na przedniej osi zimmermann sport (nawiercana), klocki maja przejechane 75 tysięcy i nadal istnieją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie klocki do tego założysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności