Skocz do zawartości
bajmar

dym z kierownicy?

Rekomendowane odpowiedzi

podczas jazdy zauważyłem dymek z okolicy włącznika świateł awaryjnych(nad kierownica) dymek pojawił sie dwa razy podczas jazdy w trasie, jak z papierosa obłoczek,

 

gdzie tam szukać jakiegos zwarcia? w czym najczsciej jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij plastiki/obudowę i przyjrzyj się stacyjce a raczej jej instalacji ale najprawdopodobniej przy zaiskrzeniu wypalił się brud :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zwarcie - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2992

 

Sugerowałbym zacząć od przeczyszczenia włączników pod kierownicą, przy okazji można wypolerować i nasmarować styk od klaksonu który lubi z czasem wydawać nieprzyjemne odgłosy przy kręceniu kierownicą.

 

Możesz też zdjąć obudowę kolumny i tak pojeździć, będzie łatwiej zlokalizować źródło dymu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym moge smarowć styki? czy nic sie nie stanie po rozłączeniu taśmy od poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy nic sie nie stanie po rozłączeniu taśmy od poduszki?

Jezeli zrobisz to przy odlaczonym aku nic sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy nic sie nie stanie po rozłączeniu taśmy od poduszki?

 

W linku, który Ci podałem jest też wzmianka o obchodzeniu się z poduszką.

 

Do smarowania styków itp jest taki specjalny biały smar - niestety nie wiem jak się nazywa, ale przyzwoity elektryk samochodowy powinien to mieć, poproś jakiegoś, to Ci da naparstek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, u mnie zainił przełacznik ( migacze - wycieraczki), od strony kierownicy ma wyprowadzone takie blaszki ( chyba szwabowi sie nie chciało dolac plaski do formy i tak robili). stykal się czasem z kolumna kierownicy i właśnie taki dymek szedł. rozebrałem, zaizolowałem i jak ręka odjoł. Spróbuj, parę minut roboty a spokojnie jeździsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności