Skocz do zawartości
mateo112

Dziwne objawy z modułu komfortu ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

wczoraj zauważyłem ze nie otwiera mi się lewa tylna szyba (elektryczna) nie reaguje na przycisk. rozebrałem boczek i stwierdziłem brak widocznych uszkodzeń (kostka zapięta). Następnie stwierdziłem ze równiez nie domyka mi sie szyber po zablokowaniu drzwi pilotem (dzialalo bez problemu). po trzasnieciu drzwiami zadzialala szyba i sie otworzyla i zamknela. w drodze powrotnej syn uchylil szybe i pod domem znow sie nie chcciala zamknąć. podłączyłem VAG 2.5 i stwierdziłem brak połączenia z modułem komfortu (nie wiem może w ogóle nie posiadam) po odłączeniu komputera kliknąłem pilot i zarówno dach jak i szyba zamknęły się. dziś nie sprawdzałem czy szyba działa bo ma padać i boje się ze jeśli sobie nie poradzę to mi naleje do auta.

 

moje pytanie brzmi:

czy jeżeli posiadam moduł komfortu czy tylna lewa szyba ma jakieś bezpośrednie powiązanie z szyberdachem. Szyber z palca się zamykał jedynie po kliknięciu na pilocie nie zamykał się a szyba w ogóle ani z pilota ani z przycisku.

 

czy ma ktoś jakieś sugestie?

 

auto: VW Passat B4 1996 Variant 2.0 B (AGG) 115KM

 

 

dziwne bo teraz dziala wszystko ok

co bylo przyczyną?

Edytowane przez mateo112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAsniedziale polaczenie drzwi-karoseria.

Porozbieraj kostki, kup jakis preparat do konserwacji polaczen elektrycznych, poczysc, popsikaj i powinno byc ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos VAG, w B4 nie ma jako takiego modułu komfortu, więc się z nim nie połączysz.....

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos VAG, w B4 nie ma jako takiego modułu komfortu, więc się z nim nie połączysz.....

Pozdrawiam.

 

...tzn. jest moduł komfortu czy nie ma ? Konkretnie chodzi mi o to że też mam podobny problem z szybami tylko że otworzę samochód z pilota po czym zamknę i otworzę za 2/3 sekundy to potrafią się otworzyć tylne szyby i prawa przednia, albo same tylne lub wszystkie się uchylają jak wciskam przycisk otwierania z pilota. Jeden mech. stwierdził że to coś z modułem komfortu, ale musiał by zajrzeć żeby stwierdzić co i jak, tak więc jest ten moduł komfortu czy nie ma.

 

PS. Posiadam alarm firmy Exus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebolo

Słuchaj, u mnie jest tak samo, jak zamkniesz i chcesz otworzyć zaraz to u mnie się uchylają... Więc ten typ tak ma. A co do modułu, to nie da się z nim połączyć. Moduł taki jest dopiero od B5.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha...czyli rozumiem że takie otwieranie się zdarza. Chociaż ostatnio w mniejszym stopniu niż większym. Jestem ciekaw tylko co ten mech. by na to zaradził i ile by skasował za to PLN-ów...Dzięki za odp.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha...czyli rozumiem że takie otwieranie się zdarza. Chociaż ostatnio w mniejszym stopniu niż większym. Jestem ciekaw tylko co ten mech. by na to zaradził i ile by skasował za to PLN-ów...Dzięki za odp.

Pozdrawiam.

Powiedziałby, że coś masz skopane w elektryce, bo zawsze się łączył, a tu u Ciebie nie może. A kasa "za fatygę" 50 PLN:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z elektrycznymi szybami w moim passacie b3 comi a więc po kupieniu działały wszystkie szyby ale zepsł mi się silnik z szyby od kierowcy i musiałem go wyjąoc i od tamtej pory nie otwierają się dwie tylne szyby działa tylko przednia od strony pasażera co to moze byc proszę o pomoc

 

i gdy prubuję otworzyc tylne szyby z panelu w dżwiach kierowcy to słuchac takie klikanie z modułu. znajduje sie to pod siedzeniami tylnymi.

Edytowane przez romus16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności