Skocz do zawartości
slaw795

passat b5 2.0 20v nierówna praca na lpg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoim passatem. Na instalacji gazowej Stag 200 reduktor tomasseto alaska, auto pracuje nierównomiernie na wolnych obrotach. Dzieje się tak do momentu zanim silnik nagrzeje się do temp. 90 stopni. Tempertaura przeączenia ustawiona jest na 35 stop. w zakresie 35 - 90 stopni auto przerywa, a czasami nawet gaśnie. Mapki gazu są ustawione na drodze i mapki gazu z benzyny pokrywają się. Czy może być to wina nieszczelności w kolektorze dolotowym? Podczas kalibracji pojawi się komunikat za duże dysze , a przy drugiej próbie nieprawidowe ciśnienie ssania w kolektorze dolotowym. Dorzucę jeszcze mapki gazu w najbliższym czasie . dodam jeszcze że auto pali 11.5 l gazu w cyklu mieszanym , a z klimatyzacją 13.5 l .

Proszę o pomoc.

Edytowane przez slaw795
zmiana tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już poprawisz wszystko to doczytaj do końca pierwszy post - tam jest napisane co masz źle , a jak z tamtego nie wynika to kolei posty -- wszystko było 100 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może jest tego dużo, ale nie mogę znaleźć podobnego postu do mojego problemu. Mogę prosić o wskazówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat98_1.8t

czy auto ma komputer LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alaska nie pociągnie 130KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak auto ma komputer lpg stag 200. Kolega pisze że alaska nie pociągnie 130 KM, ale problemów z przyspieszeniem na każdym biegu nie ma. Wkręca się dobrze, tylko męczą mnie te falujące obroty. Jak jest nagrzany silnik to chodzi dobrze, a jak trochę ostygnie to przy ruszeniu lekko pedałem gazu zaczyna falować . Wydaje mi się że trochę głośno pracują wtryskiwacze gazowe . Są to valteki 3 omowe. Może to być przyczyna wtryskiwaczy? Jeszcze jedna rzecz - przy każdorazowej autokalibracji mnożnik zmienia swoje położenie. Pojawiły się też komunikaty - za duże dysze, przy następnej kalibracji - za małe ciśnienie w kolektorze ssącym . Teraz robiłem autokalibrację i nic nie wyskoczyło. Mapka gazu ustawiona była na drodze i się ładnie pokrywała z pb,m a za jakiś czas się rozjechały.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wywal tą Alaske, miałem omege 136KM i tez to miało chodzić. Tylko co z tego jak po niedługim czasie silnik powiedział dziękuje. Zmień to na coś normalnego a zaczniesz się cieszyć z taniej jazdy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecasz reduktor do 130 KM?. Alaska może być przyczyną nierównej pracy na niedogrzanym silniku? Instalacje mam pół roku, a gazownik co do alaski powiedział że będzie to chodziło bo już montował do takiego auta. Mógłby gazownik wymienić mi reduktor w ramach gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem kolego ekspertem, ale te przerywanie masz związane z tym że jest zbyt mała ilość dostarczona odparowanego gazu, albo masz problem z układem chłodzenia. Być moze masz źle podłączony parownik w układ chłodzenia i dopiero jak się otworzy termostat to jest wymieniany płyn w parowniku i dopiero jest jakaś tam ilośc gazu odparowanego do jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alaska jest do wymiany - to że gazownik montował na tym to już tylko jego opowieści , pewnie 1.8 T też puszczał na alasce - pracuje ona dobrze do 90KM i to koniec.

A to że masz za kazdym razem inny wynik autokalibracji to sprawka waldemarów zapewne - każdy inaczej leje i stąd efekt. Moje po kalibracji były dobre przez 400km.

Ile zapłaciłeś za montaż tego czegoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 2100 zł. Więc reduktor i wtryskiwacze to lipa do wymiany? Mogę domagać się wymiany na inne u gazownika. Fakt,że sam się podłączałem do lpg i z gwarancją będzie pewnie problem, ale znam gościa od lpg , podesłałem mu trochę roboty może nie będzie źle. Jaki polecacie zestaw do mojego passata do 130 KM. I jakie byłyby to koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy "idź na całość" czy przystępnie?Daj magiki(200zł) i skorpiona(230zł),w wersji hard zamiast magików,matrix hd 544(ok 530 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten reduktor Scorpion to mini do 150 KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mini daj ST,lub emmegas 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST jest do 240 KM,a ja mam 130 KM , nie za duży nie odbije się to na spalaniu? , emmegas 200 do 200 KM,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć w zapasie trochę,chociaż by starczył EG150.Jak zmienisz,to się odbije ale w drugą stronę.Z reduktorami to jest tak,że piszą 240 a w praktyce wygląda to inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Mam założone wtryskiwacze waltek czarne 3 ohm, a na forum czytałem o czerwonych i chyba żóltych . Nikt nie pisał o czarnych.Jak są zimne to głośno pracują, czy tak ma być? Co to wogóle za produkt ? Mogę je zostawić i czy będą pracowały z reduktorem scorpion ST. bo taki raczej założę , czy wymienić na magiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne były robione na niemiecki rynek,valdemar to prosta konstrukcja(sprężynka,gumka=elektrozawór)-stąd ich głośna praca.Podejdą pod każdy reduktor.U mnie zaczęły lać po 2tkm więc zmieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeszcze jedno pytanie .Auto posiada dwie sondy. Do której sondy powinien być podłączony sterownik lpg, bo gazownik podpioł do tej za katalizatorem. A ta przed jest na pięć przewodów. Słyszałem, że w tym modelu pomija się sondę i bazuje się tylko na wtryskiwaczach.

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na PW.Daj przed i podepnij fioletowy od stada pod sygnałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności