Skocz do zawartości
matiskater

Jakie czujniki cisnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje wartosci poszczegolnych cisnien dla czujnikow oleju do silnika 1Y. Czy ktos moze wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matiskater - ciśnienie oleju w danej jednostce czasu jest stałe o określonej wartości.W twoim silniku występują dwa czujniki.Jeden mierzy ciśnienie minimalne(dolne) a drugi ciśnienie maksymalne(górne). W czasie pracy silnika na biegu jałowym wartość ciśnienia powinna wynosić 0,015 do 0,045 MPa.Przy prędkości obrotowej silnika około 2000obr/min

ciśnienie powinno minimalnie wynosić 0,2 MPa przy temperaturze 80*C - 90*C.

Występuje tu kilka czujników rozpoznaje je sie po kolorach.Nie pamiętam wszystkich jest brązowy,czarny,biały,szary i chyba nawet niebieski.Podczas wymiany musisz tego przestrzegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam taki problem gdyz wykrecilem te 2 czujniki i na jednym pisze 0,9 bar a na drugim 0,15-0,45 bar a z tego co wiem jeden z czujnikow powinien byc chyba jak sie nie myle z zakresu 1,4 /1,8 bar i teraz mysle czy ktos nie pomylil czujnikow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - wiesz moja propozycja to nie patrz tylko tu na wartości tylko zapytaj się o kolory do tego modelu np.(serwis).Podasz dane auta najlepiej numer VIN i wszystko ci powiedzą...

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

 

http://moto.allegro.pl/item700825879_czujnik_cisnienia_oleju_audi_seat_volkswagen_008.html

 

http://moto.allegro.pl/item700846505_czujnik_cisnienia_oleju_audi_seat_volkswagen_045.html

 

http://moto.allegro.pl/item700849353_czujnik_cisnienia_oleju_audi_seat_volkswagen_046.html

 

 

99% ze to sa te czujniki musisz tylko wiedzieć jaki kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temacik. Mam takie zapytanie bo wymieniłem sobie czujnik cisnienia oleju w swoim furaczu 1.9TD 75KM wczesniej był niebieski teraz jest czarny i kontrolka na zegarze od oleju cały czas mi miga czy tam tez ma byc jakis konkretny czujnik czy to nie ma znaczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak był czarny to taki powinien być .On jest rozwarty i pilnuje ciśnienia wyższego czyli granicy 1.2-1.6 bara a np. brązowy jest zwarty i pilnuje ciśnienia minimalnego czyli 0.15-0.45 bara jeżeli ktoś wkręcił inny trzeba go wymienić.jeżeli miałeśniebieski ti taki ma być i wartości na nim podane mają być zachowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. a mozesz powiedziec albo gdzie moge sprawdzić jakie powinieniem niec wartosci bar w swoim silniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla diselków AAZ 1Y 1Z AFN AHU ETKA podaje niebieski od dolnej granicy ciśnienia oleju (0.15-0.35)czyli0.25 bara,a od wyższego ciśnienia szary o ciśnieniu 0.9 bara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dzieki tej informacji wiem ze mam chyba cos nie tak z czujnikami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś zapytać Edwarda o parametry czujników dla silnika AAM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla benzyniaka / AAM,ABS,ADY, 2E,ACX,ADZ, AEP,AGG etka podaje od dolnej granicy ciśnienia 0.25 bara niebieski a od górnej granicy ciśnienia 1.8 bara bieły obydwa jednopinowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , mam pytanko odośnie tych czujników. Silnik 2E , ( benzyna 2.0 ). Są dwa czujniki ciśnienia oleju , jeden przy filtrze oleju , a drugi z boku bloku silnika , patrząc na silnik to po prawej stronie. w Etce ( ze schematu ni cholery nie wyznam sie który gdzie ) mam podane tylko wartości cisnienia , ten do wysokiego powinien być biały , a do niskiego niebieski. Tylko który z tych dwóch to ten od wysokiego , a który od niskiego ? ( w sensie czy ten z boku silnika , to wysokiego , czy niskiego , bo ten potrzebuje wymienić ) . Z góry dzięki za pomoc. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokiego przy filtrze, niskiego w bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ! Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamontować zegar ciśnienia oleju, mam taki vdo do 5 bar. Czujnik ciśnienia do zegara oryginalny VDO jest drogi, ma ktos doświadczenie czy np z firmy EPS będzie współpracował z zegarem VDO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczają w etce 6_3 - pozycje czyjników wymienione w nawiasie?

Czy te w nawiasie to są wycofane czy jak?

 

Czy czujniki firmy EPS warto stosować?

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności