Skocz do zawartości
adams

Czujnik temperatury G62 i G17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc

 

nie wiem dokładnie który czujnik będzie pasował do mojego paska

 

potrzebuje czujnika temperatury cieczy chłodzącej i czujnika temperatury zewnętrznej (znajduję się w przednim zderzaku)

 

proszę was o pomoc

 

TU są wszystkie czyjniki pomóżcie mi wybrać te właściwe...

 

(nagrodzę punkcikiem :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samego paska jak ty i z tego samego roku a taki jest od temp. cieczy a zew. nie wiem http://www.allegro.pl/item147559731_oryginalny_czujnik_temperatury_wody_vw_seat_skoda.html

 

:vw:

 

Tylko ja mieszkam w angli i placilem u dealera nie 27 zlotych tylko 26 funtow(148 PLN) i zaladalem sam. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury płynu chłodzączego G2 i G62

coolanttempsensorg2g62nm7.th.jpg

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/blad-18047-i-17664-vt9323.htm?highlight=temperatury

 

Czujnik temperatury zewnętrznej (czarny) 8Z0 820 535

Tu często przecierają się przewody koło chodnicy, więc sprawdź zanim kupisz czujnik - bo może się okazać że czujnik jest OK tylko zwiera przewód do masy. Przy kupnie zapytaj o numer katalogowy

 

czujniktemperaturyzewntxt3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tak jak napisał kolega Marek.

 

Czujnik temperatury płynu chłodzącego

 

Podchodzi czujnik zespolony G62/G2 o numerze: 059 919 501A (zielony 4-pinowy)

 

Jednak bankowo masz tam zespolony czujnik 078 919 501C (czarny 4-pinowy)

 

 

Kup sobie czujnik od tej osoby --->http://www.allegro.pl/item148318930_czujnik_temperatury_wody_skoda_vw_seat_orygina_004.html

WARTO !!!

 

 

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Acha, zapomniałem dodać, że:

 

 

Czujnik zespolony G62/G2 o numerze: 059 919 501A (zielony 4-pinowy) = czujnikowi zespolonemu 078 919 501C (czarny 4-pinowy)

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Qba_Wawa

jezeli chodzi o czujnik temp. zewnetrznej to ja tez musialem sobie wymienic i kupilem w serwisie za 15 pln !!!, na allegro chca od 45 pln w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TEN dokładnie czujnik będzie pasował??? po numerze katalogowym mi pasuje... będzoe ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

:ok: Będzie pasował

 

:hurra: A tak nawiasem mówiąc to to jest mój dostawca czujników.

Do warsztatu przychodzi przeważnie paczka po 50sztuk lub 100sztuk.

 

Jakość przednia i warto brać.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp cieczy chłodzącej zamówiony :)

 

a teraz czy któryś z TYCH czujników temperatury zewnętrznej będzie pasował do mojego pasia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tylko czy Tobie chodzi o czujnik temperatury do termometru zewnętrznego czy potrzebujesz czujnika temparatury zewnętrznej do klimatyzacji.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyyyy na wyświetlaczu climatronica i FIS pojawiają mi się błędne informacje o temperaturze, po podłączeniu paska do kompa wyszło że jest walnięty ten czujnik w zderzaku, czyli jaki czujnik trzeba?

 

a ten czujnik temp cieczy chłodzącej to inna historia tylko że w jednym wątku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie:

 

gdzie w moim silniku 115 ATJ znajde czujnik temp czieczy chłodzącej? w którym miejscu? jak się do tego dostać? jak przebiega wymiana? może jakaś fota??

 

z góry dz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Z tyłu silnika pomiędzy ścianą grodziową a silnikiem. Z lewej strony patrząc na silnik w połowie wysokości wychodzi taki jasny krucieć, w który wetknięty jest czujnik. Jeśli czujnik jest zielony to jest łatwo zauważalny a jeśli jest czarny to trzeba się przypatrzeć.

 

Czujnik wystaje w dół więc trzeba przygotować sobie jakieś korek lub założyć rękawiczkę-prezerwatywkę :) aby sobie łapek nie pomoczyć. Uważać z oringiem co by nie wylatał.

 

[M] ;)

img3877kd0.th.jpg

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to dosyć zgubne operować nazwami czujnik temperatury ....... , lepiej używać terminologi związanej z oznaczeniem czujnika (tak jak wyświetli VAG) bo czujników w pasacie podobnie wyglądających, często znadujących sie niedaleko siebie i co gorsza można włożyć nieodpowiedni czujnik w nieodpowiednie miejsce jest kilka np czujnik temperatury cieczy chłodzącej przy chłodnicy i czujnik temperatury cieczy chłodzącej przy bloku silnika :) wymieniałem ten czujnik u siebie i miałem jazdy ... a później znajomi którzy wymieniali ten czujnik też im wymienili podobnie ... czujnik kupili dobry, chodzi o czujnik G62 ... ale zamiast wymienić przy bloku silnika to wymienili przy chlodnicy ... (chyba G2) normalnie pasował, wtyczka też bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tylko, że czujnik G2 i G62 to jeden zintegrowany czujnik obok bloku silnika. Ten w chłodnice jest zupełnie inny i najczęściej inny kolor (fioletowo-różowy) no i numer zupełnie inny.

 

Kochany moderator przyczepił mi zdjęcie :ok: Fota z 1,8T

Mała poproawka to taka, że w silniku TDI-PD ten czujnik patrzy lekko w dół i na lewo (patrząc na silnik). W silnikach TDI-VP czujnik jest na środu z tyłu silnika i patrzy ładnie w górę :ok:

 

[Marek] wiem, wiem ale nie miałem innej foty ale powinien się domyśleć - albo odwrócimy zdjęcie 90-180 więc będzie jak znalazł :rotfl:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość l.mosiolek

Witam.

Panowie uświadomcie mnie - wymieniałem ów czujnik w swoim pasku ale jest on kwadratowy oczywiście na 4 piny (kolorystyka niebieski lub zielony) .Na zdjęciach wydaje mi się, że jest okrągły lub półokrągły.

Czy może w dieslach jest taki a może lejce w oczach mi się pomieszały.

Pozdrawiam

Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l.mosiolek na fotkach mój czujniik, jeszcze ciepły ;) dopiero wymieniony na nowy :) nowy jest koloru zielonego... czujnik z silnika 1,9TDI 115KM ATJ

 

mam do was WIELKĄ prośbę: ma ktoś może agrafkę (spinkę) która mocuje czujnik, i uniemożliwia mu wypadnięcie? moj mechanior złamał końcówkę :/ trzyma sie ale strach tak jeździć... teraz szukamy obaj tej spinki... jak ktoś ma to PROSZĘ O KONTAKT :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

adams, tylko ASO alby jakiś specjalizujący sięw VAG-ach warsztat. Autoryzowany punkt Boscha też może mieć :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spinkę do czujnika można dokupić w większości ASO kosztuje kilkanaście zł. Jeśli nie mają na miejscu do na dziń następny będą mieli.

 

Dowiedz się telefonicznie czy mają i na kiedy będa mieli - podjedziesz i odbierzesz (za takie dodatki nie potrzeba zaliczek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rano dzwonie do ASO, pytam bo może ktoś ma takie coś na zbyciu za :zdrowko: na zlocie :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności