Skocz do zawartości
Gość darek_tcz

Passat B5 TDI - zawieszenie przednie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darek_tcz

czesc!! pomocy!! mam problem z pasatem b5... zle sie go prowadzi .. mam wrazenie jak by mial luz na kierownic... musze kontrowac go kierownica raz w lewo raz w prawo.... opony wymienilem , amortyzatory dobre , mechanik tweirdzi ze to wahacze ale nic mi nie puka jak wiadomo one troche kosztuja.... jaka moze byc przyczyna??Gdy przyspieszam pedalem gazu (jak silnik ciagnie to jest ok) a jak pusze noge z gazu przy predkosci 80km/h i wiecej to go wozi.

 

wiem ze ten temat juz byl ale niestety otrzymalem tylko jedna odpowiedz a chcialbym aby wiecej osob mi doradzilo.. z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry specmen wie jak sprawdzic zawieche,jedz do takiego,przyczyn takiego zachowania moze byc wiele,a co do kosztow zawiechy oraz innych maneli ,to jesli sa za drogie,to zmien auto :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek_tcz

bardzo głupia odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

ok dzisiaj pojechałem na regulacje zbiezności. w stacji posiadaja szarpaki. jak auto było na szarpach luz praktycznie był nie wyczuwalny w lewym przednim kole. fachowiec podniósł auto na hydralicznym lewarku po środku auta że koła zawiasły. drugi podłożył sztange pod wiszące koło i zaczął je unosić. i dopiero w ten sposób wyszło szydło z worka. lewy przedni wachacz dolny mam do wymiaty ten który jest mocowany do amortyzatora. u mie przy gwałtownych ruchach tez myszkował. myslałem że amory a amory mam 78% tłumienia:). wiec podobno mozna sprawdzic zawieche jak szarpaki nie wykażą podnosząc koła.( oczywiście każdy wahacz posiada inna metode:) proponuje szarpaki i potem sztanga. koszt 20 złoty w Elblagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek_tcz

bylem w serwisie opla i tak mi wlasnie go sprawdzono.... no i mechanik powiedzial ze mam do wymiany z prawej dwa dolne a z lewej dwa gorne i dwa dolne wahacze... moje pytanie polega na tym czy te wahacze to przyczyna tego złego prowadzenia??bo nie szkoda mi wydac kasy gdy bede wiedzial ze probelm zginie ale jesli pozostaje to moglbym kase przeznaczyc na cos innego co jest powodem tego zlego prowadzenia.. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

jezeli dolne wahacze maja luz to koło potrafi sie inaczej ustawiać pod obciażeniem. czyli zmienia tor jazdy( wyjasnienie Pana ze stacji ). czy jak wymienisz to sie pozbedziesz? myśle że tak. ja na to sie zdecydowałem. mam dostep do czesci po cenach hurtowych i np. lewy dolny wahacz kosztuje mnie 79 złotych . dolny banan 295. ( oczywiscie producent niemiecki który robi dla VW) nie mówie o szajsie jakim. jutro odbieram i jade na wymiane. co prawda tylko jednego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek_tcz

Dzieki za odpowiedz... czy dostep do tych czesci to jest tylko dla Ciebie czy moglbys je załatwic tez dla mnie po takiej cenie jak mowisz.Jesli tak to odpisz na mojego e-mail [email protected] lub zadzwon pod numer +48604856515 z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

zdecydowanie moge ci pomóc , nie widze problemów. forum ma to do siebie że nalezy sobie pomagać:) pzdr. odbierz emeil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

PS. tego za 79 juz niestety nie dostałem to była jakaś stara dostawa. kupiłem sobie droższy . ale i tak w porównaniu do tych cen w serwisie to OK. no i oczywiście producent niemiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek_tcz

ja mam passata 1.9 TDI [110] 97 rok ,mam go pare tygodni. Wysłałem e-mail do Ciebie...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

ok. jak cos potrzebujesz wal smiało. na ile bede mógł to pomoge. juz taki jestem:) :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

Witam, ciesze sie ze otwarliscie ten temat, poniewaz mam podobny problem - auto mi myszkuje po drodze (w szczegolnosci na koleinach, wszystko czuc na kierownicy i trudno utrzymac tor jazdy, trzeba non stop kontrowac co nie jest przyjemne przy dluzszych trasach). Ponadto wynosi go nieco w zakretach i generalnie sciaga nieco w prawo.

Przesledzilem wszystkie posty na forum i dowiedzialem sie, ze przyczyna moze lezec w oponach, felgach, tarczach hamulcowych, koncowkach drazka i stabilizatora, tulejach metalowo gumowych, wahaczach, amortyzatorach, nawet lozyskach lub odpowiednim doborze cisnienia w ogumieniu :przestraszony: Bingo! :hurra:

Sprawdzalem u mechanika i na stacji cale zawieszenie, mowia ze ok. Sprawnosc amortyzatorow 63-69 (mysle ze jeszcze ok), delikatny luz na koncowkach drazkow (z doswiadczenia wiem ze poziom tego luzu nie powinien miec az takiego wplywu). Poza tym wszystko gra.

Potencjalnych przyczyn problemu jest tak wiele, ze nie wiem w ktora strone sie kierowac. Jesli udaloby wam sie skutecznie zwalczyc ta niestabilnosc pomozcie prosze umieszczajac notke jak to zrobiliscie.

Dzieki z gory i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ciesze sie ze otwarliscie ten temat, poniewaz mam podobny problem - auto mi myszkuje po drodze (w szczegolnosci na koleinach, wszystko czuc na kierownicy i trudno utrzymac tor jazdy, trzeba non stop kontrowac co nie jest przyjemne przy dluzszych trasach). Ponadto wynosi go nieco w zakretach i generalnie sciaga nieco w prawo.

Przesledzilem wszystkie posty na forum i dowiedzialem sie, ze przyczyna moze lezec w oponach, felgach, tarczach hamulcowych, koncowkach drazka i stabilizatora, tulejach metalowo gumowych, wahaczach, amortyzatorach, nawet lozyskach lub odpowiednim doborze cisnienia w ogumieniu :przestraszony: Bingo! :hurra:

Sprawdzalem u mechanika i na stacji cale zawieszenie, mowia ze ok. Sprawnosc amortyzatorow 63-69 (mysle ze jeszcze ok), delikatny luz na koncowkach drazkow (z doswiadczenia wiem ze poziom tego luzu nie powinien miec az takiego wplywu). Poza tym wszystko gra.

Potencjalnych przyczyn problemu jest tak wiele, ze nie wiem w ktora strone sie kierowac. Jesli udaloby wam sie skutecznie zwalczyc ta niestabilnosc pomozcie prosze umieszczajac notke jak to zrobiliscie.

Dzieki z gory i pozdrawiam!

 

Miałem podobny problem. Okazało się że to były łączniki stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trupa odkopałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpene sie pod temat, mianowicie kiedys poruszałem temat metalicznego brzeczenia na nierownosciach na prawej stronie słyszalne przy maksymalnie otwartym oknie chodzi o to ze jak jade na nierownosciach to słychac takie uderzenie jak by luzna blaszka pekniete cos, i greczhocze... nie mam pojecia co to jest i gdzie szukac przyczyny ... sprawdzłem hamulce przednie wszystko ok nic nie urwane sprezyny hamulcy ok, ktos pisał ze jak jade po dziurach zebym lekko przyhamował jak bedzie dzwoniło i uchichnie to hamulce i tez tak zrobiłem nadal nic ... nie moge tego za chiny zdiagnozowac co to jest i moje pytanie brzmi czy jakis element przedniego lub tylnego zawieszenie moze byc luzny i takiego hałasu narobic, tylko podkreslam nie puka to tylko grechocze tak jakby ... jak umiem tak wytłumaczyłem :) Czekam na Wasza pomoc koledzy w diagnozie, Pozdrawiam :)

Edytowane przez techno100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam podpene sie pod temat, mianowicie kiedys poruszałem temat metalicznego brzeczenia na nierownosciach na prawej stronie słyszalne przy maksymalnie otwartym oknie chodzi o to ze jak jade na nierownosciach to słychac takie uderzenie jak by luzna blaszka pekniete cos, i greczhocze... nie mam pojecia co to jest i gdzie szukac przyczyny ... sprawdzłem hamulce przednie wszystko ok nic nie urwane sprezyny hamulcy ok, ktos pisał ze jak jade po dziurach zebym lekko przyhamował jak bedzie dzwoniło i uchichnie to hamulce i tez tak zrobiłem nadal nic ... nie moge tego za chiny zdiagnozowac co to jest i moje pytanie brzmi czy jakis element przedniego lub tylnego zawieszenie moze byc luzny i takiego hałasu narobic, tylko podkreslam nie puka to tylko grechocze tak jakby ...

Mam to samo, jeszcze nie szukałem co to może być, coś jakby plecionka dzwoniła, w tym tygodniu będę szukać. Jak coś znajdę to dam znać, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to w drzwiach coś się telepie ? U mnie tak jest przy otwartej szybie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie tez koledzy przy otwartej szybie słychac to ale wydaje sie ze głos dobiega z zawieszenie/ koł / podwozia z tamtych stron taka jak by blaszka brzeczenie grechotanie... tak podobnie słychac jak np luzny kołpak i tak brzeczy cos podobny głos na nierownosciach na prawej stronie na lewej zupełna cisza nie mam pojecia co tomoze byc szukałem ale albo zasłabo albo nie moge zdiagnozowac jak by ktos z kolegów znalazł przyczyne niech sie podzieli to zwroce szczegolna uwage na to miejsce pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności