Skocz do zawartości
Gość El Passo

Opozniona reakcja ukladu kierowniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość El Passo

Witam,uzylem opcji szukaj i nie znalazlem dokladnie takiego samego tematu.

 

Ale do rzeczy,mam problem z ukladem kierowniczym a mianowicie,mam wrazenie ze kiedy wychodze z zakretu musze sam odbijac kierownice a przeciez powinna sama powracac do pozycji srodkowej.Dodatkowo zauwazylem,ze kiedy skrecam lub chce zrobic szybki manewr ominiecia jakies dziury,auto reaguje z opoznieniem:eek:.

Nie musze dodawac ze sa to srednio przyjemne wrazenia z jazdy:(

 

Dodatkowo przy jezdzie na wprost ze czesto musze robic korekty na kierownicy.Fakt,moze nie wyglada to jak jazda na amerykanskim filmie ale sprawa jest wyczuwalna-tak jakby auto chcialo uciekac w jedna lub druga strone a ja to wszystko musze prostowac:drive:.

Prosze o porady:****:

Edytowane przez El Passo
uwaga admina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na typowe problemy z przekładnią kierowniczą. Radzę się przyjrzeć jaki jest jej stan, czy niema wycieków sprawdzić stan oleju w zbiorniczku wyrównawczym i nie tylko jego stan ilościowy, ale też jak wygląda czy jest czysty, czy nie pływają w nim jakieś zabrudzenia czy niema wody, ew. wymienić olej.

Też można sprawdzić stan końcówek drążka czy gumy osłaniające sworznie są całe, zapiekające się sworznie w końcówkach mogą powodować cięższą prace układu kier.

 

Polecam też poczytać tematy o niesprawnościach układu kierowniczego, przekładni itp. na pewno znajdziesz odpowiedzi na swój problem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość El Passo

Sek w tym ze caly uklad kierowniczy pracuje lekko,nie czuje wiekszych oporow,wrecz przeciwnie-tak jak bylby gdzies luz,dlatego samochod reaguje z opoznieniem :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś luzy? Poruszaj kierownicą prawo - lewo i zobacz czy koła nie reagują z opóźnieniem. Jak skręcisz koła na max też możesz zobaczyć stan drążków kierowniczych. Luz w układzie będzie się objawiał właśnie przez opóźnienie reakcji na skręcenie kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość El Passo

Czy luzy na drazkach moge sprawdzic organoleptycznie?

Pytam bo nigdy nie sprawdzalem i to co mi moze sie wydawac ok moze w rzeczywistosci byc mega shit i na odwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy luzy na drazkach moge sprawdzic organoleptycznie?

Tak możesz, unieś auto na lewarku i poruszaj kołem w każdej płaszczyźnie, góra dół lewo prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość El Passo

OK,tak zrobie

W dalszym ciagu czekam na Wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyeliminujesz awarię układu wspomagania to koniecznie pojedź na geometrię, bo ona spokojnie też może powodować takie zachowanie. Gorzej z tym, że normalnie za nieodbijającą kierownicę w zakręcie odpowiada kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, a w Passacie jest on nieregulowany. Mimo wszystko jednak geometrię trzeba wykluczyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan mocowań na przekładni kierowniczej. Nie chcę źle wyrokować ale u mojego kolegi w passacie B1 kiedyś pękły mocowania od przekładni kierowniczej i miał takie objawy (auto reagowało z opóźnieniem na kręcenie kierownicą). Auto na kanał albo podnośnik i sprawdzaj bo jazda z czymś takim może się źle skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość El Passo

Tez mi sie wydaje ze to usterka przekladni kierowniczej.Za tydzien jade do Polski wiec dopiero w kraju oddam auto do mechanika.W UK dopiero jak auto sie rozsypie na czesci wtedy magicy wieda co wymienic:eek::eek::eek:,wiec jak narazie jezdze spokojnie i rezerwuje miejsce u mechaniora w Polandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności