Skocz do zawartości
przemekgo_vw

Panel sterowania szybami - otwieranie szyby pasażera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następujący problem: operując z panelu sterowania kierowcy dziwnie zachowuje się szyba pasażera z przodu. Nie działa "automatyka" czyli po nacisnięciu przycisku nie zamyka się sama do końca, muszę trzymać przycisk by się zamknęła. Naciskając przycisk "dół" ładnie zjeżdża do końca. Problem pojawia się sporadycznie, oczywiście "programowanie" automatyki szyb robię - czyli kluczykiem przytrzymać by zjechały i spowrotem. VAG wykrył to:

00913 - Window Regulator Switch: Front Right Driver (E81)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

 

Wychodzi na jakiś problem w przełączniku tej szyby w panelu sterowania kierowcy. Pytanie czego szukać? Czy jakiś styk na tym przycisku, jakiś lut, a może wiązka - choć akurat wiązkę na chłopski rozum bym wykluczył bo szybę można otworzyć lub zamknąć trzymając ten przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Przemku ! Problem u siebie mam identyczny... Problemem jest zajechany przełącznik szyb.... Te styki na nim się wyrabiają... Próbowałem u siebie papierkiem przejechac i benzyna ekstrakcyjną i jedna szyba zaczęła działać ok a druga zaczeła szwankować ;) Najlepiej wymienić ten przełącznik jednak wymienić go na taki który będziesz mógł sam sprawdzić poprzez podłączenie go do autka... Ja kupiłem nowy... Oryginalnie zapakowany... I... I też był uszkodzony :/ Oddałem go i zwrócili mi kasę... Jeśli pomogłem to w dolnym prawym rogu mojego posta jest przycisk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym rozebrał i początkowo spróbował przeczyścić. U mnie pomogło.

thum_13741488a1f908659a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to bym rozebrał i początkowo spróbował przeczyścić. U mnie pomogło.

Ja też tak radzę najpierw zrobić;) U mnie też pomogło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to bym rozebrał i początkowo spróbował przeczyścić. U mnie pomogło.

thum_13741488a1f908659a.jpg

Panowie dzięki za porady...parę razy wyciągałem panel przy innych okazjach ale nie byłem pewny czy przyciski są rozbieralne. W takim razie trzebę będzie rozebrać.

 

---------- Post added at 09:49 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

 

Witam Przemku ! Problem u siebie mam identyczny... Problemem jest zajechany przełącznik szyb.... Te styki na nim się wyrabiają... Próbowałem u siebie papierkiem przejechac i benzyna ekstrakcyjną i jedna szyba zaczęła działać ok a druga zaczeła szwankować ;) Najlepiej wymienić ten przełącznik jednak wymienić go na taki który będziesz mógł sam sprawdzić poprzez podłączenie go do autka... Ja kupiłem nowy... Oryginalnie zapakowany... I... I też był uszkodzony :/ Oddałem go i zwrócili mi kasę... Jeśli pomogłem to w dolnym prawym rogu mojego posta jest przycisk ;)

Nowy i uszkodzony, dziwne? Z ASO czy inne źródło? I jaka cena jeśli pamiętasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep allegro.... Zapakowany oryginalnie... Wyglądał na nówkę.... Cena 120zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś w podobnym temacie...

Styki na płytce przeszlifować papierem ściernym 2000 potem wytrzeć jakimś rozpuszczalnikiem.

Warstwę przewodzącą w każdej z gumeczek też można przeszlifować, bo często się na niej wygniatają styki.

W ostateczności można każdy podkleić kawałkiem folii aluminiowej (wyciętej dziurkaczem), klej musi być elastyczny, np. butapren, lub sylikon.

Kupowanie nowego modułu to wywalanie pieniędzy w błoto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem już kiedyś w podobnym temacie...

Styki na płytce przeszlifować papierem ściernym 2000 potem wytrzeć jakimś rozpuszczalnikiem.

Warstwę przewodzącą w każdej z gumeczek też można przeszlifować, bo często się na niej wygniatają styki.

W ostateczności można każdy podkleić kawałkiem folii aluminiowej (wyciętej dziurkaczem), klej musi być elastyczny, np. butapren, lub sylikon.

Kupowanie nowego modułu to wywalanie pieniędzy w błoto!

Dzieki za porade. Potwierdzam, wodny papierek scierny, styki i gumki przeczyszczone, panel smiga bez bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za poradę... W weekend zrobię ten myk z folią bo u mnie papierek i przemycie wszystkiego nie dało w 100 żądanego skutku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś miał problem z szybami przednimi? pasek b5 rok 99 u mnie sprawdziłem panel sterowania i nadal nic, bezpieczniki dobre! nie otwiera lewej i prawej z przodu nie zamyka od środka centralnego. po zdjęciuklemy i założeniu działa wszystko na 5 minut .ale prawa szyba działa bez problemu pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za porade. Potwierdzam, wodny papierek scierny, styki i gumki przeczyszczone, panel smiga bez bledow.

 

ja styki na płytce przeczyściłem gumą szlifierską (ścierną) - kostka zawierająca ziarna ścierne, a czarne gumki przycisków potraktowałem twardym pędzelkiem - szczoteczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, macie moze jakies fotki jak demontowaliscei ten panel? Bo ja albo nie od tej strony walcze albo mam jakis felerny ten panel... bo kawalek raczki mi peklo jak dzis chcialem od wew. zdjac ta raczke zeby panel wyciagnac;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, macie moze jakies fotki jak demontowaliscei ten panel? Bo ja albo nie od tej strony walcze albo mam jakis felerny ten panel... bo kawalek raczki mi peklo jak dzis chcialem od wew. zdjac ta raczke zeby panel wyciagnac;/

dlm_02_insert.jpg

Następnie uchwyt/nakładkę delikatnie do góry, trzyma się ona na zatrzaskach ale bez problemu schodzi i panel sterowania szybami masz przykręcony na 4 śruby - wcześniej najlepiej rozłączyć na kostce to łatwiej będzie Ci go odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz gra, po pracy zejde i zobacze czy odejdzie ( ja bardziej od brzegu wkretakiem walczylem, ale trzymalo mocno to dygalem ze peknie )

 

w kazdym razie wielkie dzieki koledzy, polecialy "plusy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzostwo swiata, udalo sie zdjac ta oslonka - chodz juz myslalem ze peknie

 

to powiedzmie mi teraz jak ten panel sie trzyma, tez na zatrzaskach ? boje sie na sile go wziasc poki nie wiem czy tak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to powiedzmie mi teraz jak ten panel sie trzyma, tez na zatrzaskach ? boje sie na sile go wziasc poki nie wiem czy tak trzeba

Tak, na zatrzaskach.

Ciągnij delikatnie do góry od strony środka pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za cala "raczke" ?
Najpierw od strony "zewnętrznej",potem od "wewnątrz".Zdecydowanym ruchem.

Nie bój się,dasz radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, bylem w aucie ale to tak sztywno tam siedzi, ze szok

 

biorac to do "gory" to aby mi sie panel lekko wygina, ale po obiedzie jeszcze raz skocze i wezme jak to napisaliscie, zdecydowanym ruchem;)

Edytowane przez maxblink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności