Skocz do zawartości
blitzer

problem z centralnym, szybami i lusterkami

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Posiadam paska B5 rok produkcji 2000r 1,9 TDi 110 km i mam problem.

Nie działa centralny zamek w tylnich drzwiach w przednich działa, nie działają elektryczne szyby nie działają lusterka oraz nie działa oświetleni w środku auta (te kolo lusterka wstecznego). byl na diagnozie u jednego elektryka i ten stwierdził że to chyba moduł komfortu drugi stwierdził że też moduł komfortu ale nie moga się do niego podłączyć wiec niechcą się za to brać, trzeci stwierdził że to nie moduł komfortu bo moje autko go poprostu nie posiada i stwierdził że to sterownik który znajduję się w drzwiach kierowcy. M

oje pytanie brzmi gdzie znajde taki sterownik czy musze sciągać obudowe drzwi zeby się do niego dostać i czy musze spisać jakies numer tego sterownika pozdrawiam. a moze to wogole nie to. czekam na wasze odpowiedzi lub przemyslenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to moduł komfortu i krancowki w drzwiach

jest tego troche na forum poczytaj sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tego kolege który Ci powiedział że modułu nie posiadasz proponuje omijać. Podepnij moduł do kompa, może coś poradzisz. Modul komf. znajduje sie pod fotelem kierowcy, mógł zostac zalany etc. Zacznij najpierw od diagnostyki. Jeśli modul to musisz poszukać puszki o takich samych numerach...

mielke - ciężko stwierdzić ze to mikrostyki, dwa naraz by poszły objawy raczej wskazujące na hohliki w module ? Miejmy nadzieje że mikrostyki są całe bo to moze dać po kieszeni

Edytowane przez pentel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentel

moze byc to i to naraz miałe juz tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem kazdy z tych trzech fachowców podlaczal kompa i mowil ze nie moze sie do modulu dostac a ten trzeci powiedzial ze modulu nie ma po patrzyl ale mnie przy tym nie bylo. moze sam zobacze czy ten modul jest czy go nie ma, modul wiem jak szukać chodzi mi czy jak by tego modulu nie bylo to wystarczy ten sterownik wymienic w drzwiach bo gosciu mi tlumaczyl ze ten sterownik jest jakis glowny czy mozna np podlaczyć jakiś modul i to zalatwi sprawe. tematy byly na forum ale rozbijaly sie o modul tylko u mnie gosciu stwierdzil ze nie ma modulu i wszystko smiga na tym sterowniku. wiecie 1 elektryk skasowal 100 bo przejrzal cala instalacje posprawdzal styki etc i mowi ze wszystko gra na przewodach i stykach. drugi skasowal 50 podlaczyl kompa posprawdzal go i stwierdzil ze wszystko inne ok tylko do modulu sie nie moze dostac. a trzeci stwierdzil ze modulu nie ma bo zostawilem go u niego rano a wieczorem odebralem wzial 100 i stwierdzil ze on ma tylko sterownik w drzwiach kierowcy ktory to wszystko zalatwi. Napiszcie jak mam sie w to zaczac bawic bo juz mnie szlag trafia. pozdrawiam

Edytowane przez blitzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym... moja przygoda z b5 nie trwa zbyt długo ale patrząc po samochodzie w Twojej miniaturce nie chce mi sie wierzyc ze owego modulu nie posiadasz... moze sie myle. Sprawdz pod podlogą czy jest tam skrzynka, odłącz sprawdz czy nie jest zalany... może odłączenie akumulatora na moment błędy skasuje( u mnie jak miałem źle podpięty sprzet to zamuliło silnik i termometr pokazywal wciąż 19 stopni a bylo 26^^. koles nie mial jak skasowac bledu bo zwalilem mu sie juz po pracy wiec odpiol kleme - i pomoglo) Skoro elektryk wszystko sprawdził i gra to wymiana/skasowanie błedów powinno pomóc.... jaką masz wersje samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest sedan 2000r 1.9 tdi 3B diesel a moduł sprawdzę dopiero w niedziele

Edytowane przez blitzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie wiem kazdy z tych trzech fachowców podlaczal kompa i mowil ze nie moze sie do modulu dostac a ten trzeci powiedzial ze modulu nie ma po patrzyl ale mnie przy tym nie bylo

 

kolego moduł komfortu napewno posiadasz!!ja mam 97 r i juz przerabiałem ten problem z modułem po zalaniu autka :(:(pod siedzeniem kierowcy sie on znajduje,musisz ściągnąć listwę plastikową, siedzenie max do tyłu, i możesz unieść dywanik i looknąć na moduł aby sie do niego dostac nalezy jeszcze przy dźwigni otwierania klapy odkręcic plastik dociskający dywanik. napewno dasz rade. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działa centralny zamek w tylnich drzwiach w przednich działa, nie działają elektryczne szyby nie działają lusterka oraz nie działa oświetleni w środku auta (te kolo lusterka wstecznego)

Jeśli masz takie bajery jak elektryczne lusterka, elektryczne szyby itp. na pewno masz moduł. Powinien być pod fotelem kierowcy. Jeśli nie ma to albo przeniesiony w inne miejsce jak ja to zrobiłem albo.... nie wiem czy angliki mają tak samo jak wersje europejskie. Ale zanim zabierzesz się do wywlekania modułu sprawdź bezpieczniki. A szczególnie nr 14, który jest odpowiedzialny za moduł komfortu.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź bezpieczniki

Dokładnie kolego sprawdź bezpieczniki;) Ale nie wzrokowo tylko miernikiem, bo skoro niemożna się połączyć VAG'iem z modułem to znaczy, że niema on w ogóle zasilania.

Ja u siebie cały dzień walczyłem;) sprawdzałem przewody moduł i wiele innych rzeczy, a na końcu wpadłem na pomysł żeby bezpieczniki sprawdzić miernikiem;) No i jeden był spalony, ale tak że tylko miernikiem można było to stwierdzić bo wzrokowo wyglądał na dobry. Jeśli miernika nie posiadasz podmieniaj po prostu bezpiecznik na sprawny;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdzone poprzemienialem je a dla pewności kupilem nowe i wymienilem, oni nie mogli sie polaczyc z moduleml wszystko inne sprawdzone i ponoć jest ok w niedziele bede mial troche czasu to zobacze czy ów moduł posiadam tak wiec po niedzieli dam znać. rozumiem ze jezeli mam ten modul to poprostu musze poszukac na allegro takiego modulu i wymienic. pozdrawiam napisze co i jak po niedzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem moduł posiadam, wiec elektryk jest do du..... Mam jeszcze jedno pytanie mój moduł ma numer "1 J0 959 799 R" chodzi mi o tą końcówkę R o co z nią chodzi bo na allegro widziałem z końcówka G itp czy to ma jakieś znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności