Skocz do zawartości
Aivan

Trzeszczące przednie zawieszenie w prawym kole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam od 2 miesięcy Passata B5 i mam mały problem, dlatego postanowiłem zwrócić się z tym na forum. A więc, w moim Passacie strasznie coś trzeszczy w prawym kole, dźwięk ten można porównać do trzeszczących drzwi w starej szafie, byłem już kilkakrotnie z tym problemem w warsztacie u faceta, który mi sprowadzał mojego Passata, sprawdzali już kilkakrotnie, całe przednie zawieszenie, wymienili już prawy wahacz dolny oraz górny, posprawdzali łączniki itd i stwierdzili, że nigdzie w zawieszeniu nie ma luzów, ani nic nie jest popękane, nasmarowali wszystkie możliwe części, a jak jadę, wysiadam z samochodu oraz wsiadam, dalej słychać to trzeszczenie.

Czy ktoś może wie co to może być i może poradzić co z tym jeszcze można zrobić?? bo strasznie wkurzające jest to trzeszczenie.

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumy stabilizatora lub wachaczy albo amorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gumy wahaczy były wymieniane w prawym kole razem z wahaczami, ale dziękuje za odpowiedź, trzeba będzie to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeszczenie masz podczas skręcania w pewnym zakresie obrotów, to u mnie był to wahacz dolny prosty. Padła tuleja gumowa mimo, że nie było widać żadnej usterki i smarowanie też nic nie dawało. Po wymianie dolnego prostego wahacza cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasaty maaja ta wade ze zawieszenie wyglada na dobre a jednak cos trzeszczy i skrzypi niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to też być wina gum usztywniających ( tak to się chyba nazywa), które znajdują się na łączeniu amortyzatora u góry. Ja miałem podobnie. Okazało się że te gumy są popękane ze starości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczenie jest podczas jazdy po prostej drodze, to słychać minimalnie, a jak jedzie sie po nierównej drodze z dołami, to masakrycznie to słychać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trzeszczało jak stare wrota od stodoły. Strzykawka ze starym olejem i parę zastrzyków w gumy i teraz cisza jak makiem zasiał. :D

 

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

 

Ale dopiero jak jechałem do mechanika przestało. :D

Autko się przestraszyło operacji. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też skrzypi w prawym przednim kole chociaż miałem niedawno wymienione wszystkie wachacze oraz amortyzatory. Dźwięk jest taki jakby jakaś guma tarła o metal, ale nie jest to bardzo słyszalne i dokuczliwe bo podczas jazdy prawie tego nie słychać. Jestem też ciekaw co jest tego przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też trzeszczało jak stare wrota od stodoły. Strzykawka ze starym olejem i parę zastrzyków w gumy i teraz cisza jak makiem zasiał.

To samo było u mnie i zrobiłem ten sam zabieg co Jacek, efekt bardzo zadowalający:D (błoga cisza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie jest to łożysko amortyzatora?? Ja mialem takie trzeszczenie z tyłu i po wymianie górnego łożyska amortyzatora cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przypadkiem nie jest to łożysko amortyzatora?? Ja mialem takie trzeszczenie z tyłu i po wymianie górnego łożyska amortyzatora cisza

Wszystko jest możliwe. Ale kolega wyraźnie pisze:

Trzeszczące przednie zawieszenie w prawym kole
Dlatego obstawiam brak smarowania w zawieszce. Zrób to co napisałem (dodatkowo jeszcze dla pewności i spokojności nawaliłem tawotu). Jeśli tak prosty zabieg nie pomoże szukaj innych możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem tylko w a4 rowniez prawy przod .tylko pod zadnym pozorem nie smarujcie el.gumowo-metalowych ! polakomilem sie i po takim zabiegu pekl mi wachacz dolny bo on skrzypial ,dobry diagnosta powinien stwierdzic ktory nie pociagnie dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem podobny problem tylko w a4 rowniez prawy przod .tylko pod zadnym pozorem nie smarujcie el.gumowo-metalowych ! polakomilem sie i po takim zabiegu pekl mi wachacz dolny bo on skrzypial

Owszem jeśli zawiecha jest w stanie krytycznym smarowanie nic nie da a wręcz może doprowadzić do sytuacji jak twoja. Ja mimo iż posmarowałem elementy gumowo metalowe pojechałem do mechanika

Ale dopiero jak jechałem do mechanika przestało
skrzypieć czyli po około 50 przejechanych km. Skoro zrobiłem tyle km. dla pewności wjechałem na podnośnik i mechanicy sprawdzili zawieszenie. Szef (mój znajomy) powiedział że jeśli się upieram to oni mi zmienią zawieszenie ale on na moim miejscu by nie zmieniał. I go posłuchałem, od tamtej pory zrobiłem już kilka tys.km. i zawiecha nie jęczy ani skrzypi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
nie jęczy ani skrzypi.
Ponoć to są pierwsze objawy uszkodzenia zawiasu.

Ale jak kolega pisze:

od tamtej pory zrobiłem już kilka tys.km

Zrobiłbym to samo.Zalał olejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość t 76

Witam.Miałem podobny problem więc pojechałem do znajomego diagnosty od zawieszań.

Właśnie wymieniłem dolny wahacz i trzeszczenie znikło. Po demontażu zauważyłem minimalny luz i trzeszczenie na rychomej końcówce od strony koła.

Polecam wymianę dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem zprzednim zawieszeniu w prawym kole i nikt nie moze pomoc.mam paska19tdi 2004r jak jade na luzie i skrecam w prwo to cisza a jak dam gazu i skrecam kola w prawo to slychac takie tarcie puszczam gaz i jest ok.nie mam pojecia co to jest.jak jade prosto i auto wjedzie w dziure uniesie sie i opada to tez to slychac pomozecie?:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem zprzednim zawieszeniu w prawym kole i nikt nie moze pomoc.mam paska19tdi 2004r jak jade na luzie i skrecam w prwo to cisza a jak dam gazu i skrecam kola w prawo to slychac takie tarcie puszczam gaz i jest ok.nie mam pojecia co to jest.jak jade prosto i auto wjedzie w dziure uniesie sie i opada to tez to slychac pomozecie?

wystarczy tylko przeczytać wątek od początku ;)

Jak trzeszczenie masz podczas skręcania w pewnym zakresie obrotów, to u mnie był to wahacz dolny prosty. Padła tuleja gumowa mimo, że nie było widać żadnej usterki i smarowanie też nic nie dawało. Po wymianie dolnego prostego wahacza cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nateg

Zazwyczaj w passacie B5 trzeszczą dolne wahacze. U mnie na przykład dolny prosty. Przy skręcaniu kołami czuć wyraźne drgania na zatartym wahaczu, chociaż mogą one się przenosić na inne elementy zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

U mnie też był ten nieszczęsny dźwięk z prawej strony. Po obadaniu zawieszenia niby wszystko bylo ok, ale mechanikowi nie bardzo sie podobała końcowka. I wpuścił tam troche smru/oleju i wszystko ucichło. Fakt faktem że po niedługim czasie końcówka nadawała się do wymiany ale trzeszczenie ustało :)

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności