Skocz do zawartości
paulo22

wymiana wahaczy w B5.potrzeba sciagacz do sprezyn?

Rekomendowane odpowiedzi

wita.mam zamiar jutro wymieniac wszystkie wahacze,koncowki itd w swoim Passku i mam dylemat.czy potrzebne mi sa sciagacze do sprezyn czy wyjdzie mi caly mcpherson i sprezyna nie strzeli?i czy musze odkrecac srube od poloski(przegubu) i odciagac cala zwrotnice zeby wyciagnac dolny przedni wahacz?z gory wielkie dzieki za info:564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz do tej operacji żadnego ściągacza do sprężyn, radzę tylko dzień lub dwa przed tą operacją potraktować śruby wachaczy jakimś dobrym odrdzewiaczem., szczególnie śrubę łączącą dwa górne wachacze . Do wymiany górnych wachaczy nailepiej wykręcić całą kolumnę są to trzy śruby na nadkolu pod pokrywa śilnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci powodzenia w odkręcaniu górnej śruby Łączącej górne wachacze z całą zwrotnicą. Na bank się urwie. Mi tak właśnie się stało i musiałem rozwiercać. Z tego co wiem to we wszystkich się ona rwie. W serwisie kupiłem oryginalną śrubę i zapłaciłem 10 zł. razem z nakrętką. Tak jak Ci struna38 napisał dzień przed dobrze popryskaj śruby i wtedy napewno będzie łatwiej odkręcać.

Dobre jest to że po wyjęciu Mc persona wychodzi razem z dwoma górnymi wachaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod tym - ściagacz nie bedzie ci potrzebny a górna śruba na bank sie urwie a ma z 10 cm załatw sobie palnik albo garsc wiertel i troche czasu.

Najlepsza metoda jest podgrzac konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi sie jakoś nie urwała a siedziała tam 9 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u siebie robiłem to też zastanawiałem się nad palnikiem. Ale czy w czasie tego podgrzewania materiał się nie osłabi? Chociaż wiem też, że wszyscy to praktykują z racji zyskania na czasie. W trakcie wiercenia zmęczyłem się tylko i zużyłem kilka wierteł. Na dodatek trzeba bardzo uważać aby nie rozwiercić otworu na jajo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanik robil mi przeguby dzisiaj i widzialem teraz ze odkrecily mu sie te gorne sruby od tych dwoch gornych wahaczy.powiedzcie mi jeszcze czy musze odkrecac ta duza srube ktora trzyma poloske do piasty i odciagnac przegub czy ten wahacz na ktorym opiera sie mcpherson wyjdzie bez jej odkrecania?dzieki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie Ci łatwiej jak zluzujesz przegób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem.dziekówa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze łatwiej będzie jak ten przegub wyciągniesz całkiem odkrecajac go od skrzyni wtedy juz pojdzie bez problem trudniej jest go wyciągnąć od strony turbinki (brak miejsca ) a reszta jak jak koledzy w/w. Aha jeśli Twoje zawieszenia jest bardziej zmęczone to mogą wystąpić problem z wykręceniem sworzni ze względu na zużycie materiału. Jeśli nie będziesz tego potrzebował to lepiej zaopatrzyć sie w Boscha z tarczka do metalu bo to zaoszczędzi czasu, aha no i dwa dobre młoteczki do wybijania sworzni. Przy okazji sprawdź sobie stan gumy na przegubach bo warto zmienić za jednym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie górna śruba poszła bez problemu.jedynie trudności znalazłem przy wymianie wahacza przedniego dolniego....bez zdięcia przegubu nie da rady go ruszyć.

Najgorsze jest to,że wahacz który kupiłem jest zły,mam rocznik 2002 ale z VIN wynika ,że potrzebuje whacz dla modelu od 2003...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Zawsze będzie Ci łatwiej jak zluzujesz przegób.
jak ten przegub wyciągniesz całkiem odkrecajac go od skrzyni

O czy Wy piszecie??? Po co???

 

Już tak dla ironi napiszę ze trzeba jeszcze np. złożyć tylnie oparcie kanapy:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w 2003 roku byly inne te wahacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oslony przegobow mam wymienione.a co do sciagania przegubow to tylko odciagne poloske od piasty i tyle.co do kolegi to myslalem ze w 3B i w 3BG zawiecha jest identyczna i pasuje do kazdego rocznika.pierwsze slysze zeby rok mlodszy model 3BG mial inne wahacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w 2003 roku byly inne te wahacze?

 

Tak,były dwa rodzaje w 2003 roku, różniące się średnicą sworznia wahacza nośnego :

4D0 407151P - nadw. >>3B-3-072000.

3B3 407151K - nadw. 3B-3-072001>>.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na bank się urwie
Z tego co wiem to we wszystkich się ona rwie.

 

Marku z całym szacunkiem ale mało jeszcze wiesz ;)

Wymieniałem wahacze w wielu paskach i nigdy nie urwałem tej śruby ani żadnej innej. Liczą się narzędzia i umiejętności. A co do grzania palnikiem to jest to najbardziej ekstremalny sposób który niszczy wszytko znajdujące wie wokoło. Jak ktoś chce wymienić tylko jeden górny wahacz to ma problem po zastosowaniu palnika (musi wymieniać dwa naraz )

 

Polecam preparat dla zainteresowanych Wurth Rost Off Plus

wurth_rost_off.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam preparat dla zainteresowanych Wurth Rost Off Plus
. Szczerze mówiąc miałem ten preparat i jeśli mam być szczery gów.. on daje.

 

Jeśli chodzi o ściąganie wahaczy dolne nie ma problemu ze ściągnięciem. Z górą ten problem sie niestety zaczyna

 

Pierwszy sposób po odkręceniu śruby ( a nakretke napewno da sie odkręcić ) posmaruj śrube preparatem na odrdzewianie nie musi być koniecznie ten co kolega powyżej proponuje na rynku tego pełno. Poczekaj z 5 min i spróbuj wybić srube jeśli Sruba ani drgnie to nie ma sensu sie dłużej męczyć.

 

Drugim sposobem to ściągnięcie całego McPersona (prosta operacja pod maską 3 śruby mocujące + zatrzask) wychodzi bez problemu podgrzej palnikiem okolo 3 min oprzyj o coś stabilnego najlepiej twardy kamień :) + wybijak + mlotek:) ( nie tnij gumówką śruby na części bo sobie zrobisz dodatkowej roboty ) Po puknięciu pare razy śruba wychodzi jak po maśle. Tak robią mechanicy na niejednym warsztacie najlepszy sposób.

 

jest jeszcze trzecia opcja jaką jest podgrzanie śruby bez wyjmowania całego McPersona ale z doświadczenia wiem że dojście jest kiepskie i nie ma nawet jak młotkiem sie zamachnąć. Tak czy inaczej życze wytrwałości w wymienianiu wahaczy. Bo ta robota dla ludzi o stalowych nerwach :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly ten watek i nadal nie rozumiem jak mam zdjąć dwa górne wahacze. Pomijając śrubę łączącą od strony koła. Od wewnatrz nie ma dojścia co najmniej do jednej z dwóch śrub.

 

Czy okręcając tylko 3 śruby pod maską mocujące kolumnę będę w stanie odsunąć kolumnę na tyle aby dostać się z kluczem do śrub mocujących od strony wewnętrzej auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy okręcając tylko 3 śruby pod maską

odkrecasz te trzy z gory pod maską,tą ktora trzyma amortyzator z dołu,tą co sciska dwa gorne wachacze razem i wyciągasz calego McPersona

jak bedziesz zmienial to wymien najpierw jeden i w jego miejsce wkrec nowy i ustaw go do starego ,dokrec a potem tak samo drugi wachacz

mi to zajmuje ok 45 minut(trening czyni mistrza)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki POLMOS. Na prawde mi pomogles :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności