Skocz do zawartości
kres

B3 - Brak świateł drogowych a dziwne ustawienie przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż w moim GT drogowe światła nie działają w ogóle, kontrolka też nie, aż strach jechać szybciej niż 60 w nocy po nieznanej trasie. Światła mijania działają. Myślałem że to włącznik przy kierownicy (choć sprzedający mówił że to na pewno "jakaś kostka" — kostki wyglądają OK), ale rozebranie kiery trochę mnie przerasta. Patrzę bezpieczniki OK, natomiast przekaźniki jakoś dziwnie, poustawiane inaczej niż wszędzie w opisach. U mnie to wygląda tak:

 

przekaźniki: (* oznacza że jest do góry nogami)

1: brak, 2: 72, 3: 30, 4: 18*, 5: brak, 6: 22,

7: brak, 8: brak, 9: 99., 10: 53, 11: 53, 12: 80

 

Poczytałem że w B3 miejsca 3, 7 i 10 są nieużywane, u mnie się to nie zgadza no i inne typy przekaźników.

 

1. Czy może mieć to jakiś związek z brakiem świateł?

2. Czy wymieniać od razu włącznik w kierownicy?

3. Czy u was po pociągnięciu rączki migacza do siebie słychać jakieś kliknięcie lub coś?

 

Sory za lamerstwo, ale to mój pierwszy post tutaj. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zmieniasz swiatła to słychac ewidentne przełaczenie czy pstrykniecie, ale ja bym zaczoł czy do kiery dochodzi zasilanie, no jak masz mijania to jest napewno, ale sprawdził czy wuchodzi + na długie, odrazu bedziesz wiedział gdzie szukac,

 

ja tez cos mam inaczej troche niz w opisie chyba 2 sztuki inne jakoś tak, ale napewno mam tam jakies miejsca wolne, moze kiedys ktos coas tam dokładał i wepchnoła tam ale te miejsca wolne to przeznaczone do diesla,

 

ewentualnie brakiem swiateł tez moze byc przełacznik postojowe na mijnaia /drogowe, tez czasem siada, ale najpierw probowka i lecisz sprawdzajac manetke itp, ale od manetki bym zaczoł bo to standard w B3, ja tez wymieniłem kupiłem chyba za 30 zł, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie w B3 zasilanie świateł nie posiada przekaźników. Chyba że ktoś sobie założył, zakłada się je aby zwiększyć napięcie na żarówkach oraz odciążyć włącznik śwateł (często się wypala). Ale dla tych dokładanych przekażników nie ma miejsca w fabrycznej skrzynce przekażników i jeżeli są to gdzieś w innym miejscu.

 

---------- Post added at 08:47 ---------- Previous post was at 08:45 ----------

 

poczytaj to będziesz wiedział więcej na temat świateł w b3 i b4:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4294&highlight=nowa+solucja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jak ciągnę manetkę do siebie czyli w stronę kierownicy (do oporu na maksa), to nic nie słychać. Czyli co trzeba będzie jednak rozłożyć kierownicę i wymienić ten przełącznik tak?

 

Próbowałem zwierać (na włączonym silniku) na krótko te przewody co idą do kostki C (od migaczy i właśnie długich, 5 kabelków) z masą, ale iskry lecą, a ja za bardzo na elektryce samochodowej się nie znam więc dałem spokój. Oprócz iskier nic się chyba nie włączało. Czy takie eksperymenty są niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebezpieczne jest zwieranie do masy, bo światła są sterowane plusem, masa pobierana jest wprost do reflektora. Polecam analizę schematu albo dochodzenie po kabelkach, który gdzie idzie. Passat B3 nie jest skomplikowany od strony elektrycznej (zresztą od żadnej innej też nie i chwała mu za to) i nie trzeba być znawcą tematu, żeby dojść co nie działa. I jeszcze raz przestrzegam przed zwieraniem różnych kabelków na próbę, można zrobić tym o wiele więcej złego niż dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik do wymiany lub wyczyszczenia, ale jeśli nie słychać klikania to zapewne padł taki biały plastik, dokładnie ten:

sdc10076c.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale rozebranie kiery trochę mnie przerasta

Jak zdejmiesz osłone klaksonu (częściow wciskana -wystarczy podważyć wkrętakiem i potem chyba jest blacha od klaksonu-też łatwo wydłubać) to Twoim oczom ukaże sie nakrętka, popuszczasz ,uderzasz w kiere do siebie aby sie zluzowała, odkręcasz nakretke do końca i .... chyba wszystko.

Najlepiej zrób to na ustawieniu kół na wprost......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapala sie kontrolka długich?:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zapala sie kontrolka długich?:cool:

Kłania się czytanie ze zrozumieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kłania się czytanie ze zrozumieniem...

Święte słowa Kolego ,naprawdę święte!-- ilu to mądrych ludzi rozbierało pół samochodu bo "światełka nie świecą"a tu żaróweczki zjarane! i uwierz mi nie są to odosobnione przypadki!, ja niestety nie doczytałem sie nigdzie że kontrolka świeci lub nie , a jest to najprostszy sposób na sprawdzenie przełącznika pod kierownicą, bez rozgrzebywania czegokolwiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa Kolego ,naprawdę święte!-- ilu to mądrych ludzi rozbierało pół samochodu bo "światełka nie świecą"a tu żaróweczki zjarane! i uwierz mi nie są to odosobnione przypadki!, ja niestety nie doczytałem sie nigdzie że kontrolka świeci lub nie , a jest to najprostszy sposób na sprawdzenie przełącznika pod kierownicą, bez rozgrzebywania czegokolwiek!

Proszę Cię bardzo, jak byk w pierwszym zdaniu ;)

 

Witam, otóż w moim GT drogowe światła nie działają w ogóle, kontrolka też nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje moja wina! Sorki!! Zwracam honor Kolego- pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności