Skocz do zawartości
KIZIOR

wentylator klimatyacji czy jest roznica?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam pytanko czy jest roznica w wentylatorze klimatyacji do passata b5fl czy podejdzie z b5?? czy jest roznica diesel a benzyna?prosze o pomoc,poniewaz moze bym kupil uzywany i nie wiem czy tak moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica we wtyczce, średnica i mocowanie jest takie samo, pod warunkiem ze wymienisz razem z obudowa wentylatora. Same silniczki są troszkę inaczej mocowane do obudowy wentylatora. Diesel/benzyna raczej są takie same, ale głowy nie dam.

I jeszcze fotka pogladowa.

e558ad0e5b08ac1am.jpg

Ten z prawej to od B5 FL.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki wentylatora różnią się również mocą w zależności od wersji/silnika.

EDIT

W przypadku silnika AVB powinien być zamontowany wentylator elektr. firmy Gate o mocy 300W i średnicy 280mm nr ref. 8D0 959455R.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli proponujecie mi kupic nowy,nie uzywke i dokladnie to mojego modelu?z alegro warto kupic??moze macie jakies namiary??a czy bez kanalu obie poradze z wymiana??no i czy sam sobie dam rade??jesli tego nie robilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę sam wymienić; po uprzednim wypięciu wtyczki i wykręceniu jednego wkręta demontujesz wiatrak obracając po obwodzie obudowy,możesz kupić sprawną używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade bez kanału, ale trzeba i tak położyć się pod auto, i odkręcić osłonę silnika z przodu, w celu odpięcia kabla z plastykowych zapinek. Kabel wentylatora idzie pod dużym wentylatorem chłodnicy, a wtyczka jest umiejscowiona pod osłoną zbiorniczka płynu wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie moze jakies namiary na uzywke?? lub z allegro kogos z miare pewnego i nowego o dobrej cenie?

 

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

 

aha a co powiecie na uciecie kabla?? a pozniej jesli zalatwie nowy czy uzywke o lutowniu tych kabli??

 

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

 

aha i jeszcze jedno w ktorym miejscu znajduje ise ten wkret ktorewgo trzba odkrecic??mozesz zaznaczyc na zdjatku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha a co powiecie na uciecie kabla?? a pozniej jesli zalatwie nowy czy uzywke o lutowniu tych kabli??

 

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

 

aha i jeszcze jedno w ktorym miejscu znajduje ise ten wkret ktorewgo trzba odkrecic??mozesz zaznaczyc na zdjatku??

 

Przewód możesz obciąć a potem polutować wtyczkę.Śruba jest umieszczona tak jak na rysunku.

 

b5wentylatorklimy.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare tygodni temu kupowalem w sklepie nowke - ten sam numer 8D0 959455R - 220zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak;

a2048be0c596388fm.jpg

1) Odkręcasz 3 wkręty (końcówka PH 1) od rury dolotowej powietrza.

2) Ściągasz uszczelkę maski.

3) Wyciągasz rurę dolotową (trzeba się troszkę nagimnastykować, ale wyjdzie :)).

4) Ściągasz osłonę zbiorniczka wspomagania.

20c0dc785e28bbb3m.jpg

5) Wykręcasz wkręt (końcówka PH 1) blokujący wentylator.

6f33c53912ed894bm.jpg

6) Popychasz dźwignię blokującą obudowę wentylatora (znajduje się na dole mocowania wentylatora) i jednocześnie przekręcasz całym wentylatorem w kierunku zaznaczonym strzałką nr 7.

f495a28c657cffcam.jpg

8) Wypinasz wtyczkę z uchwytu i rozłączasz ją.

Teraz trzeba odkręcić osłonę silnika i wypiąć kabel z uchwytów (5 sztuk) pod dużym wentylatorem chłodnicy. Trzeba tez zdjąć osłonę paska rozrządu.

Teraz możesz wyciągnąć wentylator klimatyzacji. Życzę milej pracy. :)

Fotka wentylatorów z Passata 3B i 3BG post numer 2 ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=598964&postcount=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba sciagac uszczelki maski ani zdejmowac oslony paska rozrzadu - przynajmniej ja nie musialem i bez problemu dalo sie wentylator wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba sciagac uszczelki maski ani zdejmowac oslony paska rozrzadu

Ściągniecie tych rzeczy zajmie 10~15 sekund i łatwiej jest wyciągnąć wentylator, a wiec... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie nie wyciągałem żadnej obudowy itp...jedynie ta plastikowa pokrywe silnika odkręciłem.wtyczka wyciągnieta wentylator odkręcony i wychodzi cacy...a co do używki to różnie bywa.ja u siebie rozebrałem silnik wyczyściłem zmieniłem łożysko nowe szczotki i śmiga pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio w ojcowym (2004) bo padł. kupiłem na allegro ten typu valeo (do 3b). 150 zł z przesyłką. I teraz ważne-nie trzeba odcinać wtyczki! Piny z obydwu wtyczek da się wyjąć, a potem przekładamy piny do wtyczki z naszego oryginalnego wentylatora, dokładnie owijamy taśmą izolacyjną miejsce gdzie wychodzą przewody z wtyczki(żeby woda się nie dostawała) i już. Żadnego lutowania i wszystko prawie jak w oryginale. Dodatkowo w razie awarii wiatraka nie tracimy gwarancji - wystarczy założyć starą wtyczkę i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć w moim pasku mam problem z wentylatorem nadmuchu świeżego powietrza bo co chwile pali mi bezpiecznik więc mam go wyłączony (climatronik) szukam powodu dlaczego ale nie umię tego wyłapać.Morze ktoś podpowie mi jak się do tego dobrać.Serdeczne dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może za słaby bezpiecznik wkładasz, albo stojan robi zwarcie w silniczku wiatraczka, albo kabel gdzieś przetarty , albo wtyczka nasiąka wodą......Elektrosol na styki wtyczki...nowy właściwy bezpiecznik i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem wentylator z inną wtyczką, pojechałem do serwisu klimatyzacji i mi za grosze wymienili. Przerobili wtyczke i wszystko cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności