Skocz do zawartości
kedziorek

szczotki silniczka tylnej wycieraczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od niedawna jestem posiadaczem passata B5 z 99 r. 1.9 TDI 115KM. Jak go sprowadziłem okazało się że nie działa wycieraczka tylna, pierwsze diagnozy to zatarcie, później okazało się że ktoś pseudoelektryk próbował coś z tym robić i ukruszył jedną ze szczotek i jest nieco krótka silniczek działa. Pytanko mam gdzie można takie szczotki dokupić a może wiecie od czego pasują??? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam często tak bywa iż zapieka się tylna wycieraczka ale w opisywanym przez ciebie przypadku trzeba dorobić i podobnej szczotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić w serwisie. Koszt napewno nie jest wielki. A jeśli nie to np. w inter carsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jakie wymiary maja te szczotki?

Z tego co widzialem w srodku to wymiana moze byc troche klopotliwa bo duzo elementow jest zgrzewana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego proponuje wybrac sie to jakiegos slkepu typu "żelazny" i kupic jedne z mniejszych szczotek np od wiertatki lub szlifierki. przyszlifujesz je na odpowiedni wymiar i musi dzialac. robilem tak z bratem przy astrze I i wycieraczka od ponad roku dziala bez awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Faktycznie kiedys do tanich wiertarek dorzucali komplet zapasowych szczotek. Problem juz rozwiazalem. Ulamane szczotki przesunalem bardziej w kierunku oski wirnika i zadzialalo ;;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko uważać na nietypowe twardości szczotek bo mogą "zjeść" komutator ( tak se młynek załatwiłem kiedyś )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności