Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zgrabne ręce i odpowiednie narzędzia to lekarstwo na podmiankę relingów bez zrzucania podsufitki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgrabne ręce i odpowiednie narzędzia to lekarstwo na podmiankę relingów bez zrzucania podsufitki

 

Proszę cię, powiedz , że żartujesz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma żartować? Poluzować trzeba - zdjąć wszystkie rączki i słupki - ale nic więcej. Temat do ogarnięcia w 2 godzinki http://forum.vw-passat.pl/threads/127096-M%C3%B3j-Silberpfeil-pakiet-chrom-skompletowany-)?p=2075273&viewfull=1#post2075273

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pewnie dlatego JonyX jest takim wesołkiem, bo widziałem jak zmieniał bez zrzucania podsufitki

 

Zgrabne ręce i odpowiednie narzędzia to lekarstwo na podmiankę relingów bez zrzucania podsufitki

 

Proszę cię, powiedz , że żartujesz.....

Markowi :kumple wymieniałem bez zrzucania , dzielnie mi kibicował/pomagał w tej podmiance :) . Kilka fotek : http://forum.vw-passat.pl/threads/127096-M%C3%B3j-Silberpfeil-pakiet-chrom-skompletowany-)?p=2075273&viewfull=1#post2075273

 

Temat do ogarnięcia w 2 godzinki

z przerwą na kawę i ciacho :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z przerwą na kawę i ciacho
Tak było. A ciacho mega wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś się przyglądałem relingom i podsufitówce i faktycznie jak dobrze pokombinować można zrobić bez zdejmowania. Tył chyba najłatwiej odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś się przyglądałem relingom i podsufitówce i faktycznie jak dobrze pokombinować można zrobić bez zdejmowania. Tył chyba najłatwiej odkręcić.

 

Jeśli jest brudna to nadarza się dobra okazja do wyjęcia i wyprania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest brudna to nadarza się dobra okazja do wyjęcia i wyprania.

Tylko trzeba uważać przy zakładaniu bo można ją jeszcze bardziej ubrudzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poluzować trzeba - zdjąć wszystkie rączki i słupki - ale nic więcej. Temat do ogarnięcia w 2 godzinki

potwierdzam :ok sam ogarniałem u siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wymieniał ktoś relingi w B7 z 2012 roku? z czarnych na chromy? chodzi mi o to czy wymiana jest identyczna jak w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy wymieniał ktoś relingi w B7 z 2012 roku? z czarnych na chromy? chodzi mi o to czy wymiana jest identyczna jak w B6?

Tak, bo ten sam samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mieliście ślady korozji przy otworach do mocowania relingów?

U mnie po zdjęciu czarnych relingów (oczywiście bez ściągania podsufitki) ujawniły się burchle przy otworach. Tylko jedna dziura była bez zastrzeżeń , więc doszedł mi dodatkowy koszt przy wymianie relingów - zaprawki u lakiernika. Mam nadzieję ,że to pomoże na jakiś czas bo nie uśmiecha mi się malowanie dachu. :rozpacz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mieliście ślady korozji przy otworach do mocowania relingów?

U mnie po zdjęciu czarnych relingów (oczywiście bez ściągania podsufitki) ujawniły się burchle przy otworach. Tylko jedna dziura była bez zastrzeżeń , więc doszedł mi dodatkowy koszt przy wymianie relingów - zaprawki u lakiernika. Mam nadzieję ,że to pomoże na jakiś czas bo nie uśmiecha mi się malowanie dachu. :rozpacz:

 

U mnie to samo purcha aż wychodzi po za reling i nie wygląda to za fajnie, ale drugi raz nie będę zdejmował relingów niech ktoś inny z tym walczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Proszę o potwierdzenie że relingi dachowe z B6 pasują w 100% do passata B7. Czy ktoś robił taką podmiankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat. Proszę o potwierdzenie że relingi dachowe z B6 pasują w 100% do passata B7. Czy ktoś robił taką podmiankę?

 

Był na allegro wystawiony taki przeszczep, więc pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie w sprawie relingów, kupiłem chromowane oraz nowe uszczelki i chcę teraz zamontować. Czy muszę użyć odpowiedniej siły aby przykręcić jej czy tylko na oko, oraz czy dodać jeszcze jakiś klej oprócz uszczelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie w sprawie relingów, kupiłem chromowane oraz nowe uszczelki i chcę teraz zamontować. Czy muszę użyć odpowiedniej siły aby przykręcić jej czy tylko na oko, oraz czy dodać jeszcze jakiś klej oprócz uszczelek.

 

dokręca się dosyć lekko 23Nm, żadnych klejów itp. Relingi bywają krzywe, uważaj żeby po dokręceniu reling nie dotykały blachy.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie w sprawie relingów, kupiłem chromowane oraz nowe uszczelki i chcę teraz zamontować. Czy muszę użyć odpowiedniej siły aby przykręcić jej czy tylko na oko, oraz czy dodać jeszcze jakiś klej oprócz uszczelek.

 

Na " oko" nie bo może być za mocno lub za lekko. Jeśli dociśniesz aż do blachy to z czasem zacznie rdzewieć jak przepiłuje lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności