Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy aby wymienić relingi dachowe z czarnych na chrom w kombi należy demontować podsufitkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy aby wymienić relingi dachowe z czarnych na chrom w kombi należy demontować podsufitkę ?

 

Nie, wszystkie operacje odbywają się od zewnętrznej strony wystarczy zdjąć 3 zaślepki...

bez tytu?u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odświeżyć trochę temat i zapytać kogoś kto już wymieniał relingi a to dlatego że z rysunku wychodzi że można wszystko zrobić z zewnątrz ale faktycznie tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kolego jesli chcesz wymienic relingi W Passacie B6 na chromy to niestety ale musisz zdjac podsufitke !!! Przerabialem ten temat i nie ma problemu . Pare srubek i elegancko opada! Na slupkach srodkowych pod napisem AIRBAG NIE ma srubek !!! Musisz mocniej szarpnac i na gorze odbezpieczyc taka blaszke ala zaczep.

Pamietaj jednak, zeby po wykreceniu srubek nie poprzestawialy Ci sie blaszki - uchwyty pod raczkami i sloneczkami bo bedziesz mial troche zabawy z przykreceniem !!! Natomiast w tylnej czesci auta sa plastiki np na siatke i musisz cieniutkim srubokretem odbezpieczyc blokade tzn. przesun klapke i wloz srubokret pomiedzy uchwyt a klapke - przesun i gotowe !!! POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli potrzebujesz kolego pomocy przy tych relingach daj znac bo widze, ze z gdanska jestes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć podsufitke! Relingi chrom nie mają plastikowych zaslepęk. Przykreca się je nakrętka od dołu. Jak ktoś potrzebuje to podesle link do niemieckiego forum gdzie jest diy.

 

http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=154

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak już rozmawiamy o relingach, powiedzcie mi chłopaki czy są jakieś zaślepki które beda zasłaniać miejsce po relingach bo chciałbym juz ich nie zakładać... Co wy na to ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie coś takiego nie istnieje. Trzeba by coś rzeźbić ze szpachla albo innymi zaslepkami.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dopiszę się do tematu a mianowicie posiadam passata kombi z 2001 r. i chciałbym zdjąć relingi dachowe (chromy) ponieważ pojawiła się rdza czy też muszę zdejmować podsufitkę z góry dzięki za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czyli mam rozumieć że zaślepki są tylko do czarnych relingów i nie trzeba zdejmować podsufitki ? ja właśnie kminie nad nie tak zmianą ale nad wymalowaniem właśnie tych co mam na chrom ale nie chce zdejmować podsufitki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, czyli mam rozumieć że zaślepki są tylko do czarnych relingów i nie trzeba zdejmować podsufitki ? ja właśnie kminie nad nie tak zmianą ale nad wymalowaniem właśnie tych co mam na chrom ale nie chce zdejmować podsufitki

 

Hmm, chcesz to pomalowac na chrom ? Metal moze się jakoś uda, ale plastikowe zaślepki które występują w plastikach szczerze wątpie. Demontaż podsufitki nie jest taki tragiczny, fakt faktem, cierpliwości sporo wymaga i delikatności :)

 

Ale odpowiadając na Twoje pytanie, do montażu i demontażu czarnych relingów nie potrzeba zdejmować podsufitki. Do montażu i demontażu chromów trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz to pomalowac na chrom ? Metal moze się jakoś uda, ale plastikowe zaślepki które występują w plastikach szczerze wątpie.

pomalował bym właśnie no ale też nie wiem jak to wyjdzie, ale jak bym pomalował to i później bym położył bez barwny żeby to się trzymało. zobaczymy będę chciał coś z tym przykminić i to w tym roku na pewno ale jak się cieplej zrobi bo i szybki będę chciał przyciemnić w końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wasiel ma srebrne B5 FL i pomalował relingi na srebrny, jaśniejszy od auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od jutra będę chciał robić przygotowania co do malowania relingów, farbę bezbarwną mam więc chromową jutro kupić już mam upatrzoną w sklepie tylko chodzi mi o demontaż wiem już że nie trzeba demontować podsufitki tylko plastikowe osłony, jak się je demontuje żeby niczego nie uszkodzić ? ktoś już je kiedyś demontował może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/threads/109919-Instrukcja-Elektryczna-klapa-w-kombi

w tym wątku masz zdjęcia i jest na nich widać mocowanie relingów od środka samochodu, jak dla mnie zdjęcie ich bez demontowania podsufitki jest niemożliwy, a pomysł z malowanie bym sobie odpuścił bo wyjdzie z tego kiszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Kolego jesli chcesz wymienic relingi W Passacie B6 na chromy to niestety ale musisz zdjac podsufitke !!! Przerabialem ten temat i nie ma problemu . Pare srubek i elegancko opada! Na slupkach srodkowych pod napisem AIRBAG NIE ma srubek !!! Musisz mocniej szarpnac i na gorze odbezpieczyc taka blaszke ala zaczep.

Pamietaj jednak, zeby po wykreceniu srubek nie poprzestawialy Ci sie blaszki - uchwyty pod raczkami i sloneczkami bo bedziesz mial troche zabawy z przykreceniem !!! Natomiast w tylnej czesci auta sa plastiki np na siatke i musisz cieniutkim srubokretem odbezpieczyc blokade tzn. przesun klapke i wloz srubokret pomiedzy uchwyt a klapke - przesun i gotowe !!! POWODZENIA

 

 

 

Tu kolega opisał właściwie jak to zrobić ale ja na twoim miejscu nie malował bym kiepski efekt będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak właśnie się zastanawiałem ale widziałem efekt jak gość pomalował relingi w vectrze i jeździ już tak rok i nic się nie dzieje a wygląda jak oryginał, więc będę próbował i jak coś to zawszę mogę farbę zmyć rozpuszczalnikiem :)

 

---------- Dodano o 17:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:42 ----------

 

no to już nie wiem jak z tym demontażem... bo wiem że z przodu i z tyłu są zaślepki ale po środku nie widzę ich a na załączonym zdj VW widać tak jak by coś tam było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też tak właśnie się zastanawiałem ale widziałem efekt jak gość pomalował relingi w vectrze i jeździ już tak rok i nic się nie dzieje a wygląda jak oryginał, więc będę próbował i jak coś to zawszę mogę farbę zmyć rozpuszczalnikiem :)

 

---------- Dodano o 17:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:42 ----------

 

no to już nie wiem jak z tym demontażem... bo wiem że z przodu i z tyłu są zaślepki ale po środku nie widzę ich a na załączonym zdj VW widać tak jak by coś tam było...

 

Stary mam prośbę jak już to zrobisz to daj znać puść może jakieś foty bo interesuje mnie ten sam temat.

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary mam prośbę jak już to zrobisz to daj znać puść może jakieś foty bo interesuje mnie ten sam temat.

pozdrawiam

Maciek

powiem tak, dziś pomalowałem 2 relingi i efekt zaj*****sty dosłownie to samo kolega powiedział że jak oryginał wygląda, farba w puszcze chrom nie zdejmowałem relingów bo nie chce ruszać podsufitki, okleiłem cały dach i obmalowałem ale problem był taki że robiłem to na polu " dworze " i paproki wpadały mi na plan ! wrr i musiałem farbę zdejmować i od nowa będę leciał ale dopiero jutro, zdjęć nie zrobiłem i żałuję bo bym pokazał jak to wyszło ale jutro od rana zaczynam działać ponownie i na pewno zdj porobię i się pochwałę ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności