Skocz do zawartości
waldek40

Zawór nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w passatach jest zawór nagrzewnicy, bo chce się podpiąć z parownikiem od gazu szeregowo w wąż powrotny z nagrzewnicy, bo wałcze już z tym ogrzewaniem jakiś czas i wynik jest już o 100% lepszy ale jak dam nadmuch na nogi ,okno i twarz dmuchawa na najwyższy bieg to leci lekko ciepłe powietrze,( a czy może być że pompa wodna jest stara i ma małą wydajność?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zaworu.

Przez nagrzewnicę cały czas przepływa gorący płyn, natomiast za temperaturę wewnątrz auta odpowiadają klapki uruchamiane cięgnami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma zaworu.

Przez nagrzewnicę cały czas przepływa gorący płyn, natomiast za temperaturę wewnątrz auta odpowiadają klapki uruchamiane cięgnami.

 

a czy są w sprzedaży albo u gazowników kolanka zamiast trójników najlepiej z zakończeniem uniemożliwiającym suwanie węża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem. Jeśli masz trójnik, to dlaczego pytasz o kolanko?

Poza tym nie wiem, o jakie kolanko chodzi, ale jeśli jesty to standardowy element, to napewno jest możliwość tego kupienia. Sprawdź to na tej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za bardzo rozumiem. Jeśli masz trójnik, to dlaczego pytasz o kolanko?

Poza tym nie wiem, o jakie kolanko chodzi, ale jeśli jesty to standardowy element, to napewno jest możliwość tego kupienia. Sprawdź to na tej stronie.[/quot

 

 

Mam teraz założone trójniki; jeden na wężu zasilającym który idzie do nagrzewnicy , drugi trójnik na wężu powrotnym z nagrzewnicy , czyli mam przecięte 2 węże i wstawione trójniki , część cieczy która powinna iść do nagrzewnicy jest zabierana przez parownik a chce zrobić tak że ciecz wypływająca z nagrzewnicy dopiero będzie szła na parownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem, o co chodzi. Zrobisz to bez problemu.

Podejrzewam, że u gazowników dostaniesz ksztatki, o ile będą chcieli je sprzedac.

Z montażem również nie będziesz mia kopotu.

Ksztatki oczywiście tak są wykonane, że po zaciśnięciu na wężyku opaski ten nie zsunie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności