Skocz do zawartości
yassek

Domykanie szyb z pilota raz jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze temat poruszany wielokrotnie na forum, czytalem te posty ale i tak nie wiem czy jest mozliwosc zaprogramowania modulu komfortu zeby szyby zamykaly sie z pilota w 3B. W tych dyskusjach nie widzialem zeby Marek bral udzial. Czy masz Marku cos do powiedzenia w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim z 98 roku zrobilem zgodnie z opisem i dzialaja 3 szyby poza jedna tylka za kierowca,

Z kluczyka dziala jak trzeba ale niestety z pilota nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wersji moduły komfortu. W europie standard z ostatnią literką A, B,

W ameryce natomiast z literką C i one właśnie w standardzie mają domykanie szyb.

 

Jedynym najprostrzym rozwiązaniem jest dołożyc malutki modół "czasówkę" podłączyć go pod centralny zamek który sterowany jest krótkim impulsem (ale za krótkim aby zamknąć całkowicie szyby. Dlatego dokłada się modół wydłużający czas impulsu potrzebny do pełnego zamknięcia szyby.

 

img8188go4.th.jpg

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/diagnostyka-dopasowanie-opcji-modulu-komfortu-vt1830.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak cos masz moze....... jak to zrobic krok po kroku :hyhy: albo jakis schemacik :padam:

Jest to uciazliwe troche to zamykanie po dzieciakach i ja tez wysiadam a sterowanie po otwarciu dzwi juz nie dziala, trzeba kluczyk w stacyjke znowu :znudzony::kwasny:

Nie jest to awaria, do ktorej desperacko szukam pomocy ale jak bys mial Marku (lub ktos z forum co sie na tym zna) troche czasu to byloby super. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat teoretycznie jest prosty jednak zależy on od:

 

1. Samochody na rynek USA (nie wiem właśnie czy też nie na EN) mają moduł komfortu z ostatnią literką C (wczoraj na spocie sprawdziłem dokładnie paska AWM wersja USA. (1C0 959 799 C) jest to moduł z pamięcią i sterowaniem szybami z pilota.

 

2. Samochody na rynek EU nie mają moduły A, B, i w module nie ma tej opcji zainstalowanej fizycznie (widać, że jest miejsce na płytce na dodatkowe sterowanie). Ale sama wymiana modułu nic nie da, bo nie mamy doprowadzonej wiązki kablowej do 3gniazda w module (patrz zdjęcie powyżej są tylko 2). Bardzo pracochłonne było by dołożenie całej instalacji oraz koszt nowego modułu.

 

3. Jeśli mamy zainstalowany dodatkowo drugi alarm (nie fabryczny) z opcją sterowania centralnym zamkiem to w droższych alarmach jest standardowo opcja domykania szyberdachu i 4 szyb (po zamknięciu drzwi automatycznie centralka domyka wszystko).

Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ mamy nie fabryczne zabezpieczenie pojazdu z kontrolą wnętrza, centralnym zamkiem, domykaniem, odcinaniem zapłonu, itp. (z różnymi opcjami uzbrajania czujników). Pilot sterujący w razie czego kosztuje 70-100zł a nie kilkaset, po wymianie baterii nie trzeba go aktywować....

 

4. Jeśli mamy tylko standardowy ubogi moduł komfortu B z opcją pamięci sterowania 4 szybami to można spróbować zainstalować (dodatkowy moduł sterowania szybami - czasówkę) niestety nie posiadam żadnych schematów modułu ani opisów instalacji. Ale większość zakładów montujących Alarmy ma to w swojej ofercie.

 

moduykomfortuvariant200hn3.th.jpg

 

5. Są również w sprzedaży całe gotowe moduły sterowania (prawdopodobnie z instrukcją montażu), które można by zaadaptować do większości pojazdów z grupy VW (przeznaczony do pracy z modułem komfortu sterowania szybami).

 

Poniżej linki do firm które mają ciekawą ofertę opcjonalnych/dodatkowych modułów sterowania: szybami, wycieraczkami, inne.

http://members.shaw.ca/autowindow/products.html

http://members.shaw.ca/autowindow/features.html

 

Tu jest schemat montażu modułu: Auto Window Golf/Jetta/Bora/Passat,

http://members.shaw.ca/autowindow/installgolf.htm

 

Również dostępne są inne moduły innych firm:

 

moduy1gd4.th.jpg moduy2kp3.th.jpg 1yg6.th.jpg

 

2wx9.th.jpg 3zt0.th.jpg 4gc5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary, teraz musze to troche postudiowac :niepewny:

VW nie popisal sie (lub z innych jakis slusznych przyczyn o ktorych nie wiem) z tymi szybkami. Rozumie ze z pilota nie bo jakies przepisy w UE, ale czemu sterowanie szybami ginie po otwarciu drzwi kierowcy lub pasazera? Zeby bylo chociaz czasowe to wylazisz z auta i widzisz niedomkniete szyby wtedy klawisz do gory i luzik. A teraz to sobie troche 'pofakuje' jak musze kluczyk w stacyjke wkladac. Przyznam jezdzilem Galantem i mial czasowy wiec to moze kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Marek A'propos domykania/otwierania szybek. Znalazłem ciekawy opis, który znajduje się na PassatWorld

Autor powołuje się na niemców (czyli nie dotyczy to tylko wersji na USA), oraz podaje kody dla wersji komfortu A i B.

Za pomocą programu VDC Pro można tak przeprogramować komfort, aby otwierał/zamykał szyby z pilota. Wystarczy dłużej przytrzymać odpowiednie guziki w pilocie.

Może to być interesujące dla osób, które chcą mieć taki efekt u siebie.

Wiem, że z ciekawości powinieneś to sprawdzić i napisać o efektach (czy to działa).

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Sorry za powtórkę, nie zauważyłem że to już zrobiłeś.

Ale czy testowałeś?

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lopek3 w w/w linku w poście z 10 listopada jest już o tym mowa... Chyba dlatego przestałem tak czesto zaglądać na to forum :( Po porstu ludzie przestają czytać topiki i zakładają w kółko nowe i nowe... :krzeslem: takich... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Chyba przespałem ten moment, kiedy Marek dorobił jeszcze dwie części do opisu modułu komfortu. Przy ogromnej liczbie postów, nietrudno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy w module 1J0959799S da sie aktywować domykanie szyb?

Passat B5 2000r.

Próbowałem juz czeskim programem ale nic sie nie stało. Na obrazku to co zczytał.

 

Prosze o pomoc.

motordiag passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem juz czeskim programem ale nic sie nie stało. Na obrazku to co zczytał.

Ten program nie działa z twoim modułem.

Zerknij sobie w linka który wstawiłem, tam masz wszystko opisane.

=>http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=54921#post54921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w module 1J0959799S da sie aktywować domykanie szyb?

da się przez vcd-pro.

 

1J0 959 799 S

 

Memory Address old value new value

04283 8 2

04289 8 2

08628 242 246 driver side front window

12724 250 254 passenger side front window

16820 250 254 driver side rear window

20916 242 246 passenger side rear window

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam alarm dokładany i tam mam schemat należy podłączyć 1 kabel do modułu komfortu a szyby będą działały tylko który to kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności