Skocz do zawartości
Ameryka111

Samodzielna wymiana wkładu pompy paliwa-objawy uszkodzonej pompy 1.9/2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy w google wpisać i kliknąć grafikę. Widać na fotkach gdzie jest okrągły otwór na pompę paliwa. Jak masz napęd na 4 koła to dwa okrągłe otwory są.

 

l_d1-14a6665654182d063305e00810a7f83a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ok. A po zdjęciu to sądzę że w Google trzeba by było wpisać "ćwiartka Passata b6" ?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładniej to "tył d..a passat b6 kombi" heh, no niestety jak czegoś szukam to trzeba czasami na ostro od podstaw i zajść temat od tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim passacie pompa zaczęła głośno pracować,można by stwierdzić, że buczy tyle że czasami głośno a raz działa normalnie cichutko. Jak sądzicie od razu się kwalifikuje do wymiany czy jeszcze dac jej szanse i jeździć aż nie zdechnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak zdechnie w najmniej odpowiednim momencie(a to właśnie mają do siebie tzw. rzeczy martwe), np. 459 km od domu i to poza granicami ojczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jeszcze dac jej szanse i jeździć aż nie zdechnie?

 

...jeśli masz w manualu to pół biedy ale jeśli w dsg to tylko laweta i ....dodatkowe koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najpierw hałasowała i wtedy kupiłem nowy wkład. Potem zimą przestała pracować ale auto odpalało i pracowało (BMR tak ponoć mają, że dają rade bez pompy w baku). Jak przyszła wiosna to wtedy wymieniłem na nowy wkład.

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sądzicie od razu się kwalifikuje do wymiany czy jeszcze dac jej szanse i jeździć aż nie zdechnie?

Jak zdechnie to wtedy gdy najbardziej będziesz jej potrzebował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem że jak temperatura na dworze podniosła się do 10stopni to pompa nagłe zaczęła pracować jak dawniej.Muszę w weekend ją wyjąć i sprawdzić czy powodem czasem nie jest kaszą w zbiorniku, ktora przytyka pompę a ta tak dziwnie pracuje. A jak będzie parafina w baku to filtr paliwa też będzie trzeba wymienić.A tak na marginesie jak się parafian wytrąci przy niskiej temp to czy przy wysokiej rozpuści się i wymiesza z ropą? A ostatnim etapem bedzie wycieczka nastacje paliw i zapytać się co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdechła w zeszły piątek. Bezobjawowo. Poprostu nie odpalił pod syna żłobkiem. Dobrze że nie stanąłem w przejeździe co muszę zrobić bo nie ma gdzie parkować.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś podpowie jakiej firmy najlepiej kupić? Od dwóch dni pompa buczy. U mnie w sklepie maja z firmy Magneti Marelli brać z tej firmy czy sobie odpuścić? Wie ktoś jaki jest numer oryginału tej pompki w BMR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedys w B6 buczala ze 2 miesiace - przy czym nie bylo czym jechac powyzej 3tys obrotow. Po wymianie zero buczenia i pieknie rwal az do czerwonego pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem serwis olejowy, wymieniłem przy okazji filtr paliwa. Po odkręceniu dekla pokryw filtra pływały kawałki metalu-podobno złuszcza się pompa vacum, założyłem nowy filter i był kłopot z odpaleniem,pomogło dopiero zalanie go paliwem. Dotarłem do domu, następnie przejeździłem 3 dni wszystko ok. W sobotę rano kręcę i lipa, nie odpalił, podładowałem aku odpalił za 3 razem,popracował chwilę i zgasł. Odkręciłem obudowę i w filtrze brak paliwa, zalałem odpaliłem no i do garażu na 3 godziny. Dolałem świeżego paliwa dodatkowo dałem środek do diesla i ruszyłem na stację aby uzupełnić paliwo do pełna. Niestety dojechałem tylko do stacji ok. 8 km i zgasł. Po czym nie można go odpalić, rozrusznik kręci i nic. Podejrzewam że w filtrze brak paliwa. Czy usterkę pompy paliwa widać będzie po podłączeniu pod komputer?

Ewentualnie jak długo powinien leżakować w cieple, aby paliwo powróciło do swojego normalnego stanu?

To 10 rok przygody z diselem, no i pierwszy taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek to mój 145 post z tematu " Wymiana filtra paliwa" , powinieneś przeczytać ten temat skoro od 10 lat nie zaglądałeś do pompy.

 

Latem u kumpla w B6 1.9 wymieniałem filtr paliwa. Po wymianie kilka razy zapłon i odpalanie, chwilę pochodził i zdechł. Kręcę i kręcę i nie odpalił. Zaglądam do filtra a tam susza, kolega kręci silnikiem i nic nie leci. Popukaliśmy w zbiornik od spodu w miejscu gdzie znajduje się pompa podczas kręcenia silnikiem i dopiero zaczęła podawać. Poskręcaliśmy wszystko, znowu kilkanaście razy zapłon włączony i odpalił po chwili kręcenia. Wiedzieliśmy że pompa do wymiany i na dniach całą z koszem się załatwiło. Pompa prawdopodobnie nie pracowała już jakiś czas ale nigdy z odpaleniem nie miał problemu. Problem pewnie by się pojawił gdyby skończyło mu się paliwo w trasie i zapowietrzył się układ.

 

Po włączeniu zapłonu powinieneś w ciszy słyszeć buczenie pompki z tyłu. Ogólnie przeczytaj o wymianie filtra i już wszystko będziesz wiedział nawet o jaką pompę chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek to mój 145 post z tematu " Wymiana filtra paliwa" , powinieneś przeczytać ten temat skoro od 10 lat nie zaglądałeś do pompy.

 

Latem u kumpla w B6 1.9 wymieniałem filtr paliwa. Po wymianie kilka razy zapłon i odpalanie, chwilę pochodził i zdechł. Kręcę i kręcę i nie odpalił. Zaglądam do filtra a tam susza, kolega kręci silnikiem i nic nie leci. Popukaliśmy w zbiornik od spodu w miejscu gdzie znajduje się pompa podczas kręcenia silnikiem i dopiero zaczęła podawać. Poskręcaliśmy wszystko, znowu kilkanaście razy zapłon włączony i odpalił po chwili kręcenia. Wiedzieliśmy że pompa do wymiany i na dniach całą z koszem się załatwiło. Pompa prawdopodobnie nie pracowała już jakiś czas ale nigdy z odpaleniem nie miał problemu. Problem pewnie by się pojawił gdyby skończyło mu się paliwo w trasie i zapowietrzył się układ.

 

Po włączeniu zapłonu powinieneś w ciszy słyszeć buczenie pompki z tyłu. Ogólnie przeczytaj o wymianie filtra i już wszystko będziesz wiedział nawet o jaką pompę chodzi.

 

Łukasz, dzięki za odpowiedź,

przeczytałem dokładnie cały post, przeglądałem filmy instruktażowe, wymieniał mechanik. Wygląda na to że to kumulacja kłopotów, zbieram się na stację po auto i odstawiam ponownie do mechanika, tym bardziej że na dniach dotrze pompa vacum plus trzeba będzie zamówić pompę paliwa do baku i ją wymienić, po uprzednim sprawdzeniu na słuch czy działa. Napiszę jak zakończyła się moja przygoda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niem tego złego co by na dobre nie wyszło,

dziś wyciągnięto pompę paliwa, oczywiście spalona, obudowa cała w czarnej mazi. Niestety olej dostał się do paliwa, teraz wiem dlaczego na 25kkm zużywałem 10 litrów oleju. Ciekaw jestem efektu końcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane, działa, radość wielka w mym sercu zagościła. Przy okazji zniknął problem związany z płynnym działaniem skrzyni DSG. Pozostaje jeszcze wymiana tzw. termostatu DSG oraz naprawa alternatora bo słychać go już dość mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytając posty dochodzę do wniosku że moja pompa również już się kończy.

po odpalaniu cały czas słychać takie wycie (nawet w aucie)

I tutaj moje pytanie jaką pompę kupić do silnika 2.0 TDI 140 CR CBAB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że nie edytuje postu, ale czy znajdzie się ktoś mądry, który może wskazać jaki jest numer część np. po podaniu VIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności