Skocz do zawartości
piotrek219

Problem ze światłami postojowymi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam następujący problem zanikły mi światła postojowe z lewej strony przód i tył.Bezpieczniki oraz żarówki sprawdzone 100% dobre.Jak włączę lewy kierunkowskaz wyłącznik świateł w pozycji 0 kluczyk wyjęty światła świecą.Pociągnąłem kabelek od tylnej prawej lampy do lewej światła świecą przód i tył.Zastanawiam się czy może być to wina wyłącznika czy w wyłączniku wychodzi prąd osobno na prawą stronę i osobno na lewą .Może miał ktoś podobne objawy .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzebuję stary temat.

Mam dokładnie takie same objawy. Dodam jeszcze, że zanim całkiem padła mi lewa strona, przednie światło postojowe zapalało się tylko jak naciskałem pedał hamulca, z tyłu oświetlenie działało bez problemu.

Ktoś wie jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz bezpieczniki 22,23 jak są ok to zobacz czy jest w nich napiecie, i dodam żebyś poszukał odrobine, bo bylo o nie działających postojach

 

 

 

 

 

o np tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=48270

Edytowane przez Maciek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, miałeś rację Maciek, spalony bezpiecznik 23.

Pozostaje do naprawy efekt choinki. Po naciśnięciu pedału hamulca świeci się przednie lewe światło pozycyjne, nawet kiedy wyjęty jest kluczyk a światła wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz złą bądź, nie właściwą żarówkę w tylnej lewej lampie. Tą od świateł stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, miałeś rację. Choinkę powodowała żarówka z jednym żarnikiem. Nie wiem jak to zrobiłem ale zamieniłem 2 żarówki. Ta z dwoma żarnikami była w innym miejscu. Mimo, że nie widać żeby wyższy żarnik był przerwany to i tak nie świeci. Wymiana żarówki i wszystko gra.

Podsumowując:

1. spalił się jeden żarnik -> zamieniłem/pomieszałem żarówki (wszystko świeci jak należy ale nie zauważyłem, że mam choinkę)

2. padła lewa strona z postojówkami (zauważyłem choinkę) -> wymieniłem bezpiecznik 23 (dzięki Maćku)

3. nowa żarówka, z dwoma żarnikami jest na swoim miejscu (dzięki Darku)

4. wszystko świeci tak jak powinno!

Panowie, jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w prawym rogu masz "pomógł" :) Ciesze sie ze w czyms pomoglem bo to chyba moj pierwszy raz ^^

Edytowane przez Maciek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w prawym roku masz "pomógł" Ciesze sie ze w czyms pomoglem bo to chyba moj pierwszy raz ^^

Żałosny jesteś z tym proszeniem się o punkt "pomógł".

Masz tutaj mały wyciąg z regulaminu:

2.7 Nie upominaj się o punkty pomógł - są dobrowolnie dodawana przez autora danego wątku. Jeśli nie doda punktu sam - nie stawiaj go w niezręcznej sytuacji - widocznie nie ma tego w zwyczaju lub uznał, że jednak nie pomogłeś wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności