Skocz do zawartości
Gość MMM2009

PASSAT B6 1,8TSI Dziwne szarpanie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MMM2009

Witam Wszystkich

Mam nowego pół rocznego passata z roku 2009 1,8 tsi.

Od pewnego czasu pojawia się u mnie taki proble a mianowicie jak jade autkiem i np stoje w korku albo na parkingu z włączonym silnikiem to wyczuwam takie lekkie szarpnięcia auta jakby ktos nas szarpał wydają się one dochodzić jakby od strony silnika trudno powiedzieć.Raz są mocniejsze raz słabsze.Czy coś się już dzieje z turbiną??

Jeśli chodzi o obrotomierz to wskazówka nawet nie drgnie jak autko stoi podczas tych szarpnięć więc wydaje się że może to nie od silnika.

Dodam jeszcze że podczas jazdy pięknie jedzie ma przyśpieszenie i nie traci mocy.Nie mam pojęcia co to może być.

Ma ktoś zx Was jakieś podejrzenia??

 

Prosze o pomoc.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może też od paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MMM2009

Witam Cie Marcinie.

Możesz bardziej rozwinąć odpowiedź?? Jak od Paliwa leje caly czas paliwo na statoil auto ma pół roku i już jakiś miałbym problem?? Ludzie jeżdżą starymi autami i nie mają takich probemów...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
statoil

 

hmmm nigdy ja nie lałem paliwa ze statoil, ja zawsze leje paliwo na shel vpower diesel ale ty też zawsze możesz spróbować zalać lepsze paliwo typu BP, Shel VPower, spróbuj jak nie pomoże to to będzie trzeba szukać przyczyny gdzie indziej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale od czego jest serwis?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ale od czego jest serwis?

co prawda to prawda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym pojechał do servisu:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód nówka funkiel to do serwisu i łachy nie robią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem w swoim autku. Czy zdiagnozowałeś od czego to szapanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może doczekac się kiedy znowu będzie jechal i szarpie.

Widać nudzi mu się. :-)

 

Mi ostatnio koleś pisał, że mu ten silnik lekko tarpie podczas jazdy też macie coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba norma w tym silniku.....jak to mówią ten typ tak ma. U mnie jest to samo ale bardzo sporadycznie. Jak znam serwisy to guzik z tym zrobią...

dodam jeszcze żabkowanie przy ruszaniu ale to od dwumasa...to samo jest w 1,8T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy ktoś zna przyczynę dlaczego występuje takie szarpanie i jak to wyeliminować? Czy nie jest to wina skrzyni lub sprzęgła? Proszę o opinie na temat silnika i awaryjności skrzyni wtakim autku.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne w 2.0 TDI 140, jak jechałem było odczuwalne letkie szarpanie raz na jakiś czas i to przy małych prędkościach, i po jakimś czasie tak z głupia sprawdziłem olej i dolałem trochę żeby było tyle ile powinno być, i mi przestało go szarpać, i według mnie to turbina dostawała mniej oleju niż powinna ja tak wnioskuję :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego tak. Ja w swoim 1.9 130km mialem to samo. Tak sie zastanawialem od czego, i z glupa olej. Dodam od siebie że jeżdże ostatnio tym 1.8 TSI i faktycznie coś z tą 1 i 2 dziwnego jest, ale tylko przy b. dynamicznym ruszaniu. Jak sie to zrobi w miare delikatnie to jest okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieciekawie... Kupując 1.8TSI chce się raczej dynamicznie ruszać, a jak nie to po co dopłacać 7100 zł do 1.4TSI? Czyli jak? "Ten typ tak ma"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak, ten typ tak ma. Ale to moje prywatne zdanie, i idzie sie do tego przyzwyczaic. A jeżeli idzie o wybór silnika, to raczej 3ba sie zastanowić czy chce sie dynamicznie podróżować, a nie dynamicznie ruszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim się wiąże i jedno z drugim powinno współgrać, ale da się przeżyć bez szybszego ruszania (pojęcie jakże względne), wynagrodzi to elastyczność i "ciągnięcie" na każdym biegu (taka opinia o tsi). To szarpanie to niemiła niespodzianka skoro to w nowym aucie, ale dla mnie to też nie był by dramat, w mojej obecnej astrze jest tak samo tyle, że nie mam mowy o elastyczności i dynamiczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego delikatnego szarpania przy zimnym silniku, silnik 1.8 TSI jest jednym słowem rewelacyjny. Jazda tym samochodem to przyjemność. Osiągi rewelacyjne. Spalanie 9 l miasto ,niecałe 7 trasa. Silniczek 1.4 TSI słabszy i więcej pali. Też miałem dylemat który kupić . Wybrałem 1.8 i to był dobry wybór.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać z tym szarpaniem...jest bardzo leciutkie i na wolnych obrotach. A przy ruszaniu dwumas tak juz ma i w benzynie i w dieselu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego delikatnego szarpania przy zimnym silniku, silnik 1.8 TSI jest jednym słowem rewelacyjny. Jazda tym samochodem to przyjemność. Osiągi rewelacyjne. Spalanie 9 l miasto ,niecałe 7 trasa. Silniczek 1.4 TSI słabszy i więcej pali. Też miałem dylemat który kupić . Wybrałem 1.8 i to był dobry wybór.;-)

 

Ten silnik pali Ci 9 l w mieście? Nawet w danych technicznych na stronie VW piszą, że pali 10,4l.

Jezeli tak jest to super bo się zastanwiam między 1,4 a 1,8 TSI.

Dlaczego uważasz,że 1,4 więcej pali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności