Skocz do zawartości
Gość __Slawek__

2.0 TFSI TIPTRONIC CHIPTUNING ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość __Slawek__

Witam!! Przeczytałem prawie wszystko i nie znalazłem wątku odnośnie Chipa w 2.0 TFSI z tym że TIPTRONIC.... Moje pytanie jest następujące: czy ta skrzynia po zabawie z "wirusem" da sobie rade i ile to wytrzyma..?? będzie to sporo z ponad serynych 200 KM do około jak to gwarantuje instalator 250 KM....i nie daje mi to spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wiem że tiptronic to lipa jeśli chodzi o chip tuning,skrzynia nie wytrzymuje dużych przyrostów i myśle że dotyczy to wszystkich tiptroniców,z 200KM myśle że na 220-230KM w tych granicach,chyba że by nie podwyższać Nm zbyt mocno to można więcej,bo pod 250KM to ta skrzynka pada.Najlepiej zapytać tunera.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam. Wazne jaki bedzie soft no i uwaga na sprzeglo ;]

 

Pozdrawiam

Pawel 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy tiprotnic duzo rozni sie od DSG? oprocz lopatek?

andrzej z unitronica ma Altee DSG TDI zawirusowana. zadzwon i pogadaj. soft w skrzyni tez mozna modowac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

z 200 na 250 chipsem?

srednio mozliwe... chyba, ze nie dostajesz gwarancji na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 250 da rade z pelnym wydechem....

a gwarancja na osiagi to chyba tylko w Erze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
max 250 da rade z pelnym wydechem....

a gwarancja na osiagi to chyba tylko w Erze.

 

Panowie.

 

Najpierw polecam zapoznać się z tematem 2,0TFSi i TSI, np. na stronie vtg.pl, Compsport.pl czy goapr.com, czy mr motors czy kreator mocy.

 

245km/330nm to średnie wartości jakie udaje się uzyskać z 2,0 TFSI - przy samym Chiptuningu.

 

Przy silniku TSI - 250hp udaje się zrobić w większości przypadków.

 

ja mam 2,0 TFSI wTiptronicu ze sprzęgłem hydrokinetycznym od 2008 roku - w listopadzie 2008 roku od razu zrobiłem chip w VTG na 243hp i 330 nm. W 2010 roku zrobiłem cały wydech i zamontowałem dodatkowy intercooler (twintercooler Forge) - bez zmiany softu - miałem 245hm i 370nm. Aby wycisnąć coś z wydechu ze sportowym Catem trzeba było (i tak też wszędzie piszą) remap.

 

Teraz mam soft od Compsport (tzw. stage 3 dla BWA) i pokazało na hamowni 265hp i 380nm (kolejne 20hp i prawie 50nm w stosunku do samego Chiptuningu).

 

Jeżdzę tak już od roku i ze sprzęgłem się nic nie dzieje.

 

kolejne etapy dla 2,0 TFSI to intercooler od s3 1500pln (ja mam Forge'a dodatkowy, który ma podobną wydajność), wtryski od s3 (2000pln) i hybrydowe turbo od s3 - k04 (6000-6500 z całym niezbędnym osprzętem) - przy tym ustawieniu można uzyskać 315/320hp i 410/420nm.

 

Jest wiele takich samochodów z DSG, nawet w Polsce - czy to Golfy GTI MKV,czy Leony Cupra. Z Tiptroniciem nie wiele na świecie, ale są.

 

Są nawet takie z pełną konwersja - z dodatkową pompą paliwa i dolotem (np. Compsport montuje dolot od audi TTS, ale trzeba przenieść baterie do bagażnika (w miejsce jak jest w 3,2 i 3,6) - wtedy robi się 2,0TFSI na 350hp./450nm.

 

DSG bez problemu daje radę i można przeprgramowywać - zarówno Launch Control, jak i obroty przy których zmienia poszczególne biegi...

 

z Tiptroniciem jest nie wiele takich samochodów, ale jeźdzą i to bezawaryjnie. Ja mam temat całkowicie obeznany na wylot bo się tym interesuje odkąd mam swojego Passata:) ..

 

miałem pare innych wydatków ostatnio;) ale teraz na horyzoncie wtryski od s3 i suszarka od s3, bo za soft juz nie będęmusiał w Compsport płacić - taka jest zasada u nich, jak raz się zrobi jakiś stage, to za kolejne płaci się tylko za części, a soft jest w cenie.

 

PS> silniki TSI są dużo łatwiejsze i tańsze w dlubaniu.

Edytowane przez Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój pasek jest po programie 251 KM ,380 Nm hamowany u compotow .Pytałaem Patryka czy ma jakies propozycje aby cos jeszcze podnieść niestety powiedział za nie ma już opcji przy tej skrzyni.Co wy o tym myślicie i czy są jeszcze jakieś mozliwosci na podniesienie mocy. Silnik BWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mój pasek jest po programie 251 KM ,380 Nm hamowany u compotow .Pytałaem Patryka czy ma jakies propozycje aby cos jeszcze podnieść niestety powiedział za nie ma już opcji przy tej skrzyni.Co wy o tym myślicie i czy są jeszcze jakieś mozliwosci na podniesienie mocy. Silnik BWA

 

Miałem podobny setup z wydechem 265/380nm BWA że skrzynia Tip, już przy tej mocy tiptronic ma bardzo duże straty, przede wszystkim na sprzęgło hydrokinetyczne.. Patryk to najmądrzejszy człowiek od TFSI w Polsce, wiec słuchać sie go trzeba:) już przy tej mocy/nm trzeba uważać, fabryka określa wytrzymałość tiptronica na 350/360nm, ale przy razsadnej eksploatacji, częstszego wymianie oleju w skrzyni da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobny setup z wydechem 265/380nm BWA że skrzynia Tip, już przy tej mocy tiptronic ma bardzo duże straty, przede wszystkim na sprzęgło hydrokinetyczne.. Patryk to najmądrzejszy człowiek od TFSI w Polsce, wiec słuchać sie go trzeba:) już przy tej mocy/nm trzeba uważać, fabryka określa wytrzymałość tiptronica na 350/360nm, ale przy razsadnej eksploatacji, częstszego wymianie oleju w skrzyni da radę.

Myslisz że po zrobieniu wydechu w MG i nowy program dało by się się cos jeszcze wydusić bez utraty żywotności motoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslisz że po zrobieniu wydechu w MG i nowy program dało by się się cos jeszcze wydusić bez utraty żywotności motoru.

 

Wyszło Ci sporo nm, mi tyle wyszło w BWA z wydechem MG. Robiąc wydech zyskalbys moze 15-25hp. Czyli stage 2 dla BWA. Nie wiem czy jest sens inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyszło Ci sporo nm, mi tyle wyszło w BWA z wydechem MG. Robiąc wydech zyskalbys moze 15-25hp. Czyli stage 2 dla BWA. Nie wiem czy jest sens inwestować.

 

Czyli jedno pozostało, jeździć i cieszyć się tym co jest pod machą :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna nic nie robić, odkładać kase i zrobic przesiadke do czegoś co ma od razu 4x4 i powyżej 300hp. Hehe. Dzis gdybym mógł cofnąć czas tak bym zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mozna nic nie robić, odkładać kase i zrobic przesiadke do czegoś co ma od razu 4x4 i powyżej 300hp. Hehe. Dzis gdybym mógł cofnąć czas tak bym zrobił.

 

Tez mi się marzy 3.0 TFSI podatne na programiki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie marzy rs6 plus avant v10 biturbo. Wydech + strojenie w Sportmile i jakies 700hp i 3,5 do paczki w kombiaku rodzinnym jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sportowy kat załatwia sprawe przeglądów? :) tzn zrobic wydech w pelni legalny :) akurat chodzi Mi o diesla ;) ale jak już wątek sietoczy nieomieszkam na szybko zapytać bo widzę Piotrek że masz pojęcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze jest zrobiony wydech tak jak np w MG albo u Wojtka Lutomskiego w Piastowie to spełnia normy dźwięku i na przeglądzie nie ma problemów. Ja przeszedłem ostatnie 3 badania bez jakiegokolwiek zwrócenia na wydech uwagi. Natomiast oczywiście wydech ze sportowym catem nie bedzie spełniał założonej dla auta normy emisji spalin. Dla passata tfsi BWA to jest euro4 jezeli dobrze pamietam. Na zachodzie gdzie chyba także sprawdzają emisje mógłbym byc problem. W Polsce jeszcze chyba nie.. Ale odpukać prędzej czy pózniej mogą tez zacząć to badać na badaniach technicznych. Kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaszalałem i uległem pokusie ... i oto wyniki / koszt to 250€

Podszedłem do tego bardzo rozsądnie "jeśli można mówić o rozsądku w tym przypadku " bez żyłowania silnika.

 

20140605_170017.jpg

 

 

Technik był w głębokim szoku po pierwszym pomiarze, stwierdził że w swojej karierze to jest drugi przypadek, że silnik o dystansie 119 tyś km trzyma konie ...

A ja byłem dumny i blady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś zaszalałem i uległem pokusie ... i oto wyniki / koszt to 250€

Podszedłem do tego bardzo rozsądnie "jeśli można mówić o rozsądku w tym przypadku " bez żyłowania silnika.

 

[ATTACH=CONFIG]119966[/ATTACH]

 

Technik był w głębokim szoku po pierwszym pomiarze, stwierdził że w swojej karierze to jest drugi przypadek, że silnik o dystansie 119 tyś km trzyma konie ...

A ja byłem dumny i blady ...

 

 

Super, dokładnie tak wyglada dobre strojenie dla tfsi na seryjnym wydechu, dlatego napisałem, że jak koledze wyszło 380nm samym programem to nie warto inwestować w wydech bo nm już dużo wiecej nie przybędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam się czy nie za bardzo przegięte z momentem ... bardzo proszę o opinie... Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności