Skocz do zawartości
stefwal

Składanie lusterek przy zamykaniu drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

I hyundaie i KIAnki też premium bo mają w standardzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak samo premium jak leon

 

Kurde dla mnie ten leon żony to prawdziwe premium bo lepszy od paszteta ze 16 i pół raza :D i ma lusterka składane z pilota :)

 

 

aaaaa i ledy też ma :D:D:D:D:D

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem, kupilem taki zestaw http://allegro.pl/silniczek-szyb-lewy-przod-3c0959793c-passat-b7-14r-i6797262894.html?snapshot=MjAxNy0wNS0wN1QxMDowNjo0MS4yMDlaO2J1eWVyO2QwODViNTkwMjUyOWEzYWJmMTAxOWYyOGZhMzAyNDFhYmFmMjgxYzQ2ZDJiMWQ4NmQzZDk2YTJjZTI2M2FmNzc%3D Podlaczajac ten modul drzwi nie moge przez vaga sie polaczyc z nim a silniczek od szyby reaguje jak nacisne lewy tyl. A sprawdzajac bledy na pozostalych modulach nie ma nic. Silnik elektryczny ze sterownikiem lewy 3C0959793C, numer silnika 3AA959701A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ja mam problem, kupilem taki zestaw http://allegro.pl/silniczek-szyb-lewy-przod-3c0959793c-passat-b7-14r-i6797262894.html?snapshot=MjAxNy0wNS0wN1QxMDowNjo0MS4yMDlaO2J1eWVyO2QwODViNTkwMjUyOWEzYWJmMTAxOWYyOGZhMzAyNDFhYmFmMjgxYzQ2ZDJiMWQ4NmQzZDk2YTJjZTI2M2FmNzc%3D Podlaczajac ten modul drzwi nie moge przez vaga sie polaczyc z nim a silniczek od szyby reaguje jak nacisne lewy tyl. A sprawdzajac bledy na pozostalych modulach nie ma nic. Silnik elektryczny ze sterownikiem lewy 3C0959793C, numer silnika 3AA959701A.

 

nie dziwne że nie działa, to silniczki innych generacji, większość pinów trzeba pozamieniać w kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A móglbys doradzić który by z modułów pasował bez zmiany pinow czy po prostu szukać pinout modułów. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A móglbys doradzić który by z modułów pasował bez zmiany pinow czy po prostu szukać pinout modułów. Dzięki

 

Wczoraj to samo pytanie zadałem naszemu koledze z forum i szybko mi odpisał. Mianowicie musisz szukać takich numerów modułów;

Lewa strona;

numer sterownika 3C0959793C, numer silnika 3AA959701A

Prawa strona;

numer sterownika 3C0959792C, numer silnika 3AA959702A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie Marek. Kolega ma auto z 2006 roku, więc moduły raczej II gen. O ile III i IV gen komunikują się (choć sam walczę teraz z ciekawym przypadkiem) o tyle zamiana II na IV to już nie jest taka prosta sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik elektryczny ze sterownikiem lewy 3C0959793C, numer silnika 3AA959701A.
A móglbys doradzić który by z modułów pasował bez zmiany pinow czy po prostu szukać pinout modułów. Dzięki
Wczoraj to samo pytanie zadałem naszemu koledze z forum i szybko mi odpisał. Mianowicie musisz szukać takich numerów modułów;

Lewa strona;

numer sterownika 3C0959793C, numer silnika 3AA959701A

 

czy

lewy 3C0959793C, numer silnika 3AA959701A

to nie jest to samo co

Lewa strona;

numer sterownika 3C0959793C, numer silnika 3AA959701A

 

:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A móglbys doradzić który by z modułów pasował bez zmiany pinow czy po prostu szukać pinout modułów. Dzięki

 

Powodzenia w pinowaniu jak chcesz mieć składane z pilota.

 

WP_20141102_19_04_52_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie jest dobrze czytelne. Ale jutro jestem umówiony z kolegą mkpol więc zobaczymy co będzie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam =] paszczak B7 2013 z kessy =] właśnie uruchomiłem składanie lusterek z pilota jak dłużej przytrzymam się składają , rozkładają natomiast po włożeniu kluczyka albo odpaleniu auta... pytanie czy idzie zrobić tak żeby się lusterka otwarły razem z otwarciem auta? w sumie to mi się to podoba bo normalnie w zimę o składane zawsze lusterka to bym się bał a tak to się złożą tylko wtedy kiedy będę tego chciał.. Może zostać jak jest :P ale u taty w peugeocie partnerze z 2008 się otwierają z pilota :P wcześniej włączyłem rain closing razem z opcją na MFA+ tak się zastanawiam co jeszcze można uaktywnić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna z otwarciem drzwi kierowcy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Od niedawna jestem użytkownikiem Paserati B6 2.0T Highline :)

Przeglądając forum i oglądając Wasze Paski nabrałem wielkiej ochoty na modzenie :P

Jednym z nich byłby właśnie mod pozwalający składać/rozkładać lusterka po zamknięciu/otwarciu autka :)

Czytałem kilka tematów o tym i wyczytałem ile trzeba w nich zmieniać, przekładać by osiągnąć taki efekt :)

Nie wspominając o kosztach na które akurat teraz nie mogę sobie pozwolić ;)

Jednak wpadłem na pewien pomysł, którym chciałbym się z Wami podzielić; co o nim myślicie i czy ma on wgl jakiś sens i szanse zadziałania :P

Posiadam lusterka elektrycznie składane jednak manualnie - z pokrętła od ustawiania lusterek.

Jednak jeżeli bym zrobił sobie na mikroprocesorze układ który tak jakby "przejmowałby" pracę tego pokrętła - podciągnąć sygnał np. z drzwi kierowcy z zamka do procka, procek kiedy na jednej z nóżek dostanie napięcie (sygnał) z zamka że nastąpiło zamknięcie auta sterowałby innym swoim wyjściem które byłoby przez tranzystor/przekaźnik wpięte właśnie w kabel od pokrętła składania lusterek i podałby napięcie na nie (tak jakby zasymulował przekręcenie pokrętła na składanie co spowodowałoby ich złożenie.

Napięcie, które byłoby potrzebne do złożenia lusterek pobrane by było prosto z akumulatora bo po wyjęciu kluczyka na drzwiach nie byłoby już odpowiedniego napięcia do ich złożenia.

Co do rozłożenia lusterek - program w procku byłby napisany w ten sposób że gdy ponownie na zamku pojawi się napięcie (sygnał) podaje napięcie na inne swoje wyjście wpięte w kabel od rozkładania lusterka.

W taki sam sposób można by było również zrealizować automatyczne domykanie szyb po zamknięciu samochodu - procek "przejmuje" w danej chwili ( zamknięcie auta) sterowanie manualne z drzwi kierowcy.

Co o tym myślicie? :) Jest to wykonalne? Komp w aucie nie będzie niczego blokował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie modułów, które sterują lusterkami, nie zanika po wyłączeniu stacyjki.

Na początek sprawdź czy da się złożyć lusterka za pomocą pokrętła w drzwiach kierowcy po zaryglowaniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasilanie modułów, które sterują lusterkami, nie zanika po wyłączeniu stacyjki.

Faktycznie masz rację :) więc to dodatkowo upraszcza całość :)

 

Na początek sprawdź czy da się złożyć lusterka za pomocą pokrętła w drzwiach kierowcy po zaryglowaniu auta.

Tak da się je zlożyć - wyjąłem kluczyk ze stacyjki i zamknałęm zamek przyciskiem na drzwiach i nadal można było złożyć lusterka :) rozłożyć się już ich nie dało gdyż mam założone odcięcie :) jednak po ustawienu pokrętła na rozłożone lusterka włożeniu kluczyka i wyłączeniu odcięcia lusterka od razu się rozłożyły :)

 

W jaki sposób są składane lusterka, zamykany zamek w drzwiach i zamykane szyby? Czytałem gdzieś że sterowane jest to masą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elementy wykonawcze to silniki prądu stałego sterowane w obie strony czyli przez zmianę polaryzacji (+/-), a elementy sterujące (przyciski) to najczęściej drabinki rezystorowe względem masy. Jak chcesz schemat to wyślij mi e-mail na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyważacie otwarte drzwi. Przecież taki układ istnieje i można go kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyważacie otwarte drzwi. Przecież taki układ istnieje i można go kupić

Skoro tak to podaj jakieś namiary na ten układ? :)

Jaka jest jego cena? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności