Skocz do zawartości
Gość thomas-lca

Problem z prędkościomierzem. Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość thomas-lca

Mam pytanie. A zarazem problem, krótko i zwięźle mój predkościomierz zaniża prędkość np. 3tys obrotów na "5" i prędkość 80. Myśle ze mniej wiecej o 20 sie myli. Proszę pomożcie bo pewna osoba mowi mi ze linka druga ze slimak a kolejna ze musze kupic nowy licznik...:( sam już nie wiem co robic. Proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może przy cofaniu licznika polski mechanik nie umiał skalibrować licznika i zawyża tak jak u mnie. Ja mam np. na liczniku 110 a w rzeczywistości 90 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas-lca

No a u mnie zaniża... :( jak to naprawić ????:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak miałem, była źle założona wskazówka.

trzeba rozebrać licznik i ustawić wskazówkę prędkościomierza na taką kropeczkę umieszczoną na tarczy z brzegu pomiędzy słupkiem a kasownikiem kilometrów. Trzeba pamiętać aby dobrze docisnąć wskazówkę na ośce bo cała robota pójdzie na marne

srbyprdkoiomierza8fj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas-lca

Właśnie nie wiem czy były ściągane wczesniej, jak kupilem to tak juz bylo.. ale sprobuje sposobem Pana Maniusa, czyli ustawić wskazowke tak jak na obrazku wyzej tak? i docisnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kółka jakie masz?

u mnie na 15" 185/65 jest ok, natomiast na zimowych 14" 185/65 o ok 8 km/h zawyża gdzie patrząc na dydtans zawyża o 80 m na 1 km. Sprawdzane wg słupków z kilometrami oraz wg navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Tak jak pisze cysiokysio porównaj rozmiar opon najpierw jakie masz na samochodzie do tych które powinny być fabrycznie. jak będziesz miał za małe , będzie Ci zawyżał,ajak będziesz miał za duze to będzie Ci zaniżał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3tys obrotów na "5" i prędkość 80

Przy porównywaniu prędkości obrotowej silnika, do prędkości pokazywanej przez prędkościomierz, nie ma znaczenia rozmiar opon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy porównywaniu prędkości obrotowej silnika, do prędkości pokazywanej przez prędkościomierz, nie ma znaczenia rozmiar opon

no w sumie to masz rację.

 

3tys obrotów na "5" i prędkość 80.

jeżeli jesteś pewien przełorzeń w skrzyni i np sprzęgło ci się nie ślizga, i przebyte km sprawdzałeś np wg słupków przy trasie i były ok to zapewne wina leży po stronie tej wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. A zarazem problem, krótko i zwięźle mój predkościomierz zaniża prędkość np. 3tys obrotów na "5" i prędkość 80. Myśle ze mniej wiecej o 20 sie myl

 

Czy wskazania są zawyżone o stałą wartość (zawsze o te 20 km/h więcej, np. jadąc 20 km/h pokazuje 40 km/h, a jadąc 100 km/h pokazuje 120 km/h) czy też błąd jest proporcjonalny do prędkości (np. im szybciej się jedzie to o więcej zawyża) ?

 

Jeśli przypadek 1 to wystarczy ustawić dobrze wskazówkę jak radzi maniusz

 

tez tak miałem, była źle założona wskazówka.

trzeba rozebrać licznik i ustawić wskazówkę prędkościomierza na taką kropeczkę umieszczoną na tarczy z brzegu pomiędzy słupkiem a kasownikiem kilometrów. Trzeba pamiętać aby dobrze docisnąć wskazówkę na ośce bo cała robota pójdzie na marne

 

w przypadku 2 problem jest z przełożeniem ślimak - linka - licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thomas-lca

Dziękuje Maniusz. Miałeś rację, była wskazówka źle założona, postąpiłem tak jak napisałeś i teraz jest OK. Jeszcze raz Dzięki.

 

---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

 

pepito82 Dzięki. Przypadek 1 sie zgadzał. Właśnie naprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tedzior

Witam.

Mam problem z prędkościomierzem. Ale od początku. Kupiłem passata z 94 ruku - kombi 1,8 benzyna w automacie - z niby zerwaną linką prędkościomierza po zakupie linki nic nie działa, mechanik kazał kupić ślimak. Zakupiony sam założyłem i nic.

Po rozkręceniu całości skręciłem wszystko na zewnątrz - przy lekim ruchu ślimaka-pędnika- licznik działa.

Nie wiem w czym problem, podejrzewam problem wewnątrz skrzyni.

Proszę o pomoc - to mój pierwszy automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce zakładać nowego tematu więc tu napiszę.Mam pewien problem z licznikiem b3.Dokładnie to wskazówka licznika skakała,teraz całkiem umarła.Zmieniałem licznik na drugi i to samo.Z dwa tygodnie temu zmieniałem linkę od licznika i z dwa dni było dobrze i zaczeła skakać.Zanim dojechałem do celu to licznik zdechł nie pokazuje prędkosci anie nie nalicza kilometrów.Próbowałem linkę dopychać,nawet licznik odkręciłem sprawdzić czy linka nie wypadła z kołnierza.Linka jest nowa.Czy by się wyrobiło gniazdo w liczniku i by się linka ślizgała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy by się wyrobiło gniazdo w liczniku i by się linka ślizgała?

 

Odkręć linkę od skrzyni, wiertarka w rękę i prawdy się dowiesz.

Element napędzający w skrzyni jest wymienny. Jak zlokalizujesz czy to ślizga się przy skrzyni czy przy liczniku to można przyrzeźbić np. naciągając na końcówkę linki kawałek koszulki termokurczliwej, która jest elastyczna i łatwo ją ułożyć.

Tam nie ma co się zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem wyjąłem licznik i kawałek ruszyłem.Linka się obracała więc jest w porządku.Chwile wskazówka się podniosła i opadła.Obstawiam na ślizgającą się linkę przy liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj sprawdziłem wyjąłem licznik i kawałek ruszyłem.Linka się obracała więc jest w porządku.Chwile wskazówka się podniosła i opadła.Obstawiam na ślizgającą się linkę przy liczniku.

 

możliwe, że na ten kawałek załapało Ci, a byś pojechał trochę więcej i przestałoby kręcić.

Sprawdź ślimaka w skrzyni biegów. Jest on niekiedy plastikowy i lubi się wyrabiać. Nowy ślimak z nową obudowa to łączny koszt około 15 zł.

Możliwe, że gdy zakładasz licznik (wkładasz go w gniazdo i przykręcasz) linka się wysuwa z licznika i nie kręci prędkościomierzem.

Wyjmij linkę z licznikiem idź na stół i włóż linkę w licznik i zacznij kręcić linką, wskazówka się ruszy problem tkwi w rzeczach wymienionych powyżej, jeżeli nie szukaj w mechanizmie licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimak był wymieniany razem z linką. Wie ktoś czy od spodu kolumny da się namierzyć linkę? Tak bym spróbował ją docisnąć od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś czy od spodu kolumny da się namierzyć linkę?

Da się. Tylko trzeba mieć albo długą rękę albo zdemontować plastik pod kierownicą - zasłaniający skrzynkę bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się. Tylko trzeba mieć albo długą rękę
Zgadza się,długa ręka pomaga miałem problem również z wariującą wskazówką licznika,i zauważyłem że do 30km/h coś nadał lekko wariuje ale nic nie robię ,dużo jeżdżę i żaden mandat na razie nie przyszedł do tej pory od 7 lat więc prędkość pokazuje widocznie poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności